4 minuty života

Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování.
4 minuty života
Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování. Všem těm má dát na frak nová tanková simulace od Shrapnel Games (kteří mimochodem mají podtitul "The Art of Wargaming") jménem Steel Beasts (Ocelové bestie).

Půjde o simulací moderních tanků, která by měla dát sbohem zdlouhavému vypočítávání o neovladatelnému ovládání. S radostí do ní vpadne nejen zavilý tankista, ale i naprostý nováček, který vidí ovládací rozhraní tanku poprvé v životě. Tedy tak alespoň mluví oficiální stránky hry.

Steel BeastsSteel Beasts

Samozřejmě bude asi každého zajímat, kteréže to vlastně tanky bude možné ovládat. Tak tedy jsou to Leopard 2A4 (což je údajně nejpoužívanější bitevní tank v Evropě) a M1A1. Hra bude obsahovat samozřejmě nejen jednoduché ovládání, ale dále také např. propracovaný editor misí, ve kterém si budou hráči moci vytvářet kompletně vlastní kampaně, včetně naplánování nepřátelských tahů a celých plánů. To samozřejmě vyžaduje vyspělou umělou inteligenci. Ta by také měla hráče osvobodit od neustálého starání se o spřátelené jednotky, které se mnohdy mohou zatoulat přímo pod nepřátelskou palbu či najet na minové pole. Tentokrát již nebude nutné jim zdlouhavě a hlavně co nejrychleji přikazovat co mají dělat, ale jednotky by měly být samy schopny rozhodnout o situaci a náležitě ji vyřešit. V bitvě však také bude možno potkat přátelské jednotky, které nebude hráč schopen ovládat a které budou jednat zcela samy za sebe, bez možnosti jakéhokoliv hráčova zásahu.

Steel BeastsSteel Beasts

Hra bude také obsahovat "sofistikované" algoritmy, které umožní využívat bitevní taktiku z reálného světa, nikoliv mnohdy sice propracované a účinné, avšak zcela nereálné taktiky "počítačové", která nemá s tou z opravdového bojiště povětšinou vůbec nic společného (viz. povětšina real-time strategií). Bude ji ovlivňovat naprosto vše - krajina za tankem, před tankem, sklon tanku, rychlost tanku, a další. "Sofistikované" má být také poškození, které se bude opět ubírat směrem k reáliím. Například zde bude možnost přímo uprostřed bitvy ztratit spojení mezi tanky.

Steel Beast jsou již GOLD a vyjdou kolem 22. srpna tohoto roku, tedy doslova za pár dní. Zde si můžete stáhnout demoverzi hry.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |