4 minuty života

Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování.
4 minuty života
Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování. Všem těm má dát na frak nová tanková simulace od Shrapnel Games (kteří mimochodem mají podtitul "The Art of Wargaming") jménem Steel Beasts (Ocelové bestie).

Půjde o simulací moderních tanků, která by měla dát sbohem zdlouhavému vypočítávání o neovladatelnému ovládání. S radostí do ní vpadne nejen zavilý tankista, ale i naprostý nováček, který vidí ovládací rozhraní tanku poprvé v životě. Tedy tak alespoň mluví oficiální stránky hry.

Steel BeastsSteel Beasts

Samozřejmě bude asi každého zajímat, kteréže to vlastně tanky bude možné ovládat. Tak tedy jsou to Leopard 2A4 (což je údajně nejpoužívanější bitevní tank v Evropě) a M1A1. Hra bude obsahovat samozřejmě nejen jednoduché ovládání, ale dále také např. propracovaný editor misí, ve kterém si budou hráči moci vytvářet kompletně vlastní kampaně, včetně naplánování nepřátelských tahů a celých plánů. To samozřejmě vyžaduje vyspělou umělou inteligenci. Ta by také měla hráče osvobodit od neustálého starání se o spřátelené jednotky, které se mnohdy mohou zatoulat přímo pod nepřátelskou palbu či najet na minové pole. Tentokrát již nebude nutné jim zdlouhavě a hlavně co nejrychleji přikazovat co mají dělat, ale jednotky by měly být samy schopny rozhodnout o situaci a náležitě ji vyřešit. V bitvě však také bude možno potkat přátelské jednotky, které nebude hráč schopen ovládat a které budou jednat zcela samy za sebe, bez možnosti jakéhokoliv hráčova zásahu.

Steel BeastsSteel Beasts

Hra bude také obsahovat "sofistikované" algoritmy, které umožní využívat bitevní taktiku z reálného světa, nikoliv mnohdy sice propracované a účinné, avšak zcela nereálné taktiky "počítačové", která nemá s tou z opravdového bojiště povětšinou vůbec nic společného (viz. povětšina real-time strategií). Bude ji ovlivňovat naprosto vše - krajina za tankem, před tankem, sklon tanku, rychlost tanku, a další. "Sofistikované" má být také poškození, které se bude opět ubírat směrem k reáliím. Například zde bude možnost přímo uprostřed bitvy ztratit spojení mezi tanky.

Steel Beast jsou již GOLD a vyjdou kolem 22. srpna tohoto roku, tedy doslova za pár dní. Zde si můžete stáhnout demoverzi hry.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 26 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A