4 minuty života

Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování.
4 minuty života
Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování. Všem těm má dát na frak nová tanková simulace od Shrapnel Games (kteří mimochodem mají podtitul "The Art of Wargaming") jménem Steel Beasts (Ocelové bestie).

Půjde o simulací moderních tanků, která by měla dát sbohem zdlouhavému vypočítávání o neovladatelnému ovládání. S radostí do ní vpadne nejen zavilý tankista, ale i naprostý nováček, který vidí ovládací rozhraní tanku poprvé v životě. Tedy tak alespoň mluví oficiální stránky hry.

Steel BeastsSteel Beasts

Samozřejmě bude asi každého zajímat, kteréže to vlastně tanky bude možné ovládat. Tak tedy jsou to Leopard 2A4 (což je údajně nejpoužívanější bitevní tank v Evropě) a M1A1. Hra bude obsahovat samozřejmě nejen jednoduché ovládání, ale dále také např. propracovaný editor misí, ve kterém si budou hráči moci vytvářet kompletně vlastní kampaně, včetně naplánování nepřátelských tahů a celých plánů. To samozřejmě vyžaduje vyspělou umělou inteligenci. Ta by také měla hráče osvobodit od neustálého starání se o spřátelené jednotky, které se mnohdy mohou zatoulat přímo pod nepřátelskou palbu či najet na minové pole. Tentokrát již nebude nutné jim zdlouhavě a hlavně co nejrychleji přikazovat co mají dělat, ale jednotky by měly být samy schopny rozhodnout o situaci a náležitě ji vyřešit. V bitvě však také bude možno potkat přátelské jednotky, které nebude hráč schopen ovládat a které budou jednat zcela samy za sebe, bez možnosti jakéhokoliv hráčova zásahu.

Steel BeastsSteel Beasts

Hra bude také obsahovat "sofistikované" algoritmy, které umožní využívat bitevní taktiku z reálného světa, nikoliv mnohdy sice propracované a účinné, avšak zcela nereálné taktiky "počítačové", která nemá s tou z opravdového bojiště povětšinou vůbec nic společného (viz. povětšina real-time strategií). Bude ji ovlivňovat naprosto vše - krajina za tankem, před tankem, sklon tanku, rychlost tanku, a další. "Sofistikované" má být také poškození, které se bude opět ubírat směrem k reáliím. Například zde bude možnost přímo uprostřed bitvy ztratit spojení mezi tanky.

Steel Beast jsou již GOLD a vyjdou kolem 22. srpna tohoto roku, tedy doslova za pár dní. Zde si můžete stáhnout demoverzi hry.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |