4 minuty života

Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování.
4 minuty života
Něco kolem čtyř minut je prý průměrná životnost tanku v bitvě. Říká se to. Ale kdo z vás to již zažil na vlastní kůži? Těch několik zainteresovaných, kteří si pořídili nejrůznější složitě vypadající tankové simulace, aby se v pozdních večerech mohli oddávat desítkám klávesových zkratek a zdlouhavému taktizování. Všem těm má dát na frak nová tanková simulace od Shrapnel Games (kteří mimochodem mají podtitul "The Art of Wargaming") jménem Steel Beasts (Ocelové bestie).

Půjde o simulací moderních tanků, která by měla dát sbohem zdlouhavému vypočítávání o neovladatelnému ovládání. S radostí do ní vpadne nejen zavilý tankista, ale i naprostý nováček, který vidí ovládací rozhraní tanku poprvé v životě. Tedy tak alespoň mluví oficiální stránky hry.

Steel BeastsSteel Beasts

Samozřejmě bude asi každého zajímat, kteréže to vlastně tanky bude možné ovládat. Tak tedy jsou to Leopard 2A4 (což je údajně nejpoužívanější bitevní tank v Evropě) a M1A1. Hra bude obsahovat samozřejmě nejen jednoduché ovládání, ale dále také např. propracovaný editor misí, ve kterém si budou hráči moci vytvářet kompletně vlastní kampaně, včetně naplánování nepřátelských tahů a celých plánů. To samozřejmě vyžaduje vyspělou umělou inteligenci. Ta by také měla hráče osvobodit od neustálého starání se o spřátelené jednotky, které se mnohdy mohou zatoulat přímo pod nepřátelskou palbu či najet na minové pole. Tentokrát již nebude nutné jim zdlouhavě a hlavně co nejrychleji přikazovat co mají dělat, ale jednotky by měly být samy schopny rozhodnout o situaci a náležitě ji vyřešit. V bitvě však také bude možno potkat přátelské jednotky, které nebude hráč schopen ovládat a které budou jednat zcela samy za sebe, bez možnosti jakéhokoliv hráčova zásahu.

Steel BeastsSteel Beasts

Hra bude také obsahovat "sofistikované" algoritmy, které umožní využívat bitevní taktiku z reálného světa, nikoliv mnohdy sice propracované a účinné, avšak zcela nereálné taktiky "počítačové", která nemá s tou z opravdového bojiště povětšinou vůbec nic společného (viz. povětšina real-time strategií). Bude ji ovlivňovat naprosto vše - krajina za tankem, před tankem, sklon tanku, rychlost tanku, a další. "Sofistikované" má být také poškození, které se bude opět ubírat směrem k reáliím. Například zde bude možnost přímo uprostřed bitvy ztratit spojení mezi tanky.

Steel Beast jsou již GOLD a vyjdou kolem 22. srpna tohoto roku, tedy doslova za pár dní. Zde si můžete stáhnout demoverzi hry.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A