4K obrázky ze závodů GRID potvrzují generační grafický skok

Pokochejte se přehlídkou obrázků ze zatím posledního dílu této výtečné závodní série.

Závodní série Grid vývojářského týmu Codemasters se vrátila zpět na hráčská zařízení se svým zbrusu novým pokračováním. Ve své podstatě jde o regulérní reboot série. Jak se dalo očekávat, nový Grid cílí zejména na širokou hráčskou veřejnost a snaží se vyplnit prázdný prostor na trhu v oblasti arkádového závodění. Ne snad, že by podobných her nebylo dostatek, jen jejich kvalita není často valná. Grid nabízí díky své možnosti nastavení příležitost jak pro úplné začátečníky, tak také pro milovníky reálnějšího závodění, i když o reálné simulaci nemůže být řeč. Titul se tak může zařadit vedle klasiku žánru, jakou je např. Forza Horizon.

GRID: po Havaně třístovkou | Recenze

GRID: po Havaně třístovkou | Recenze

Přestože samotný obsah hry, včetně zpackané kariéry není nejbohatší, samotné závodění na okruzích je poměrně slušnou zábavou. Vývojáři si připravili osm desítek vozů, a to v nejrůznějších kategoriích. Co se samotných okruhů týče, jedná se spíše o recyklaci starých známých z předchozích dílů. Mimo reálně existující okruhy se podíváme např. na Havanu nebo do Barcelony.

Mezi ta největší lákadla patří zejména grafické zpracování, které sice nemůže v detailech konkurovat současnému králi v podobě Forza Motorsport 7 respektive Forza Horizon 4, i tak ovšem v celku působí hodně nadprůměrně. V následující galerii se můžete celkem snadno přesvědčit. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zejména práci se světlem a odlesky, naopak odpustit musíme nepřesvědčivé textury či ne zrovna detailně zpracované kokpity vozů. I tak je přehlídka 4K záběrů ze hry krásnou demonstrací současných herních trendů.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A