5 graficky nejatraktivnějších her pro iPhone (téma)

Nedávná recenze na famózně vypadající Infinity Blade II nás nechala zamyslet nad nejhezčími iOS hrami. Tady je náš žebříček.
5 graficky nejatraktivnějších her pro iPhone (téma)

Už celá řádka her na iPhone (iPad, či iPod Touch) nás přesvědčila o tom, že i tituly na chytré mobily mohou vizuálně vypadat zatraceně dobře a klidně předčí grafikou specializované herní handheldy, jako je PSP a 3DS (pravda, pochopitelně je to dáno i stářím platforem). Nicméně pokrok je snad jasně viditelný. Nedávná diskuze o tom, která hra na iPhone vypadá líp, nás vedla k tomuto žebříčku nejhezčích her. Pochopitelně se jedná o náš výběr, klidně můžete přidat svoje tipy do diskuze.

Infinity Blade 2

recenze

Tento výčet si snad ani nelze představit bez nejlépe graficky zpracované iPhone hry k dnešnímu dni. Ačkoliv Infinity Blade 2 nepřináší nijak zvlášť propracovaný příběh a omezuje se především na opakující se souboje, všechny hráče naprosto uhranula svým grafickým zpracováním. Unreal Engine 3 dostál svému jménu a všem hráčům minimálně na prvních pár minut po spuštění spadla pomyslná čelist hodně dolů. Pokud chcete kamarády navnadit na koupi nějakého iZařízení, právě prezentace této hry by tomu měla notně pomoci.

Real Racing 2 HD

recenze

Druhým titulem, který si dnes připomeneme, je Real Racing 2 HD. Jednoznačně nejlepší závodní hra momentálně dostupná na AppStore oplývá taktéž fantastickým grafickým zpracováním, které je navíc i při velké rychlosti během závodění naprosto plynulé. Vývojáři z Firemint k tomu ještě přihodili celkem 48 nadupaných závodních vozidel, 12 tratí a 76 závodů. Stejně jako v prvním díle se můžete těšit na desítky hodin skvělé závodní zábavy a kdyby vás to přeci jen už přestalo bavit, můžete změřit síly přes multiplayer s ostatními hráči, kteří jsou právě online.

Shadowgun

recenze

Kopie Gears of War se povedla tak nějak na půl. Zatímco herní náplň jako taková nebyla ani zdaleka tak chytlavá, jako původní a hráči milovaný GoW, graficky se jedná o jednu z nejpropracovanějších her na AppStore. Vysokou cenou za krásnou grafiku je sice hardwarová náročnost, nicméně kdo má možnost si grafiku vychutnat v plné parádě, nebude zklamán. Vývojáři z Madfinger Games dokázali, že Unity Engine je rovnocenným soupeřem Unreal Enginu.

Rage: mutant Bash TV HD

recenze

Již v loňském roce přinesl John Carmack se svým týmem akcechtivým hráčům ochutnávku na hru Rage, která vyšla v září. Carmack tehdy sám přiznal, že spíše než o opravdovou hru se pokusili vymáčknout z procesoru a operační paměti iZařízení naprosté maximum, a výsledek si můžete vyzkoušet sami. Krásně detailně zpracované prostředí, které vám vyrazí dech, je skutečně působivým počinem a první vteřiny snad ani nebudete věřit, že hru opravdu hrajete „jen“ na svém iPhone a ne na PC. Recenzenti většinou sahali po jen mírně nadprůměrných hodnoceních, neboť hra byla jen jakousi ukázkou možností iOS zařízení, než hrou samotnou. Celým levelem lze proběhnout i za dvacet minut včetně vystřílení veškeré nepřátelské havěti. I přesto se však jedná o grafické hody.

Dead Space HD

recenze

Posledním titulem do party je další konverze z PC platformy a to titul Dead Space od EA. Vývojářům se povedlo přenést na mobilní displej nejen skvělou herní atmosféru, u které se dozajista budete bát, ale také famózní grafiku. Je skutečným požitkem se občas jen kochat hrou světel a barev, které se krásně překrývají, a také tím, jak i ten nejmenší detail je vyveden k dokonalosti. Pokud neustálí škarohlídi tvrdí, že mobilní hry nemají šanci uspět a že jsou stále na úrovni Hada z Nokie, Dead Space by jim měl dát pádný argument, že se mýlí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak to vypadá v Bohemia Interactive

Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak …

V Bohemia Interactive pracují na nových hrách, ale také na technologiích, které bodu připravované hry využívat. A nejsou to jen technologie ryze softwarové, vytvořili si tu třeba i vlastní zařízení na fotogrammetrii.

4.  4.  2018 | | 1 N/A