5 graficky nejatraktivnějších her pro iPhone (téma)

Nedávná recenze na famózně vypadající Infinity Blade II nás nechala zamyslet nad nejhezčími iOS hrami. Tady je náš žebříček.
5 graficky nejatraktivnějších her pro iPhone (téma)

Už celá řádka her na iPhone (iPad, či iPod Touch) nás přesvědčila o tom, že i tituly na chytré mobily mohou vizuálně vypadat zatraceně dobře a klidně předčí grafikou specializované herní handheldy, jako je PSP a 3DS (pravda, pochopitelně je to dáno i stářím platforem). Nicméně pokrok je snad jasně viditelný. Nedávná diskuze o tom, která hra na iPhone vypadá líp, nás vedla k tomuto žebříčku nejhezčích her. Pochopitelně se jedná o náš výběr, klidně můžete přidat svoje tipy do diskuze.

Infinity Blade 2

recenze

Tento výčet si snad ani nelze představit bez nejlépe graficky zpracované iPhone hry k dnešnímu dni. Ačkoliv Infinity Blade 2 nepřináší nijak zvlášť propracovaný příběh a omezuje se především na opakující se souboje, všechny hráče naprosto uhranula svým grafickým zpracováním. Unreal Engine 3 dostál svému jménu a všem hráčům minimálně na prvních pár minut po spuštění spadla pomyslná čelist hodně dolů. Pokud chcete kamarády navnadit na koupi nějakého iZařízení, právě prezentace této hry by tomu měla notně pomoci.

Real Racing 2 HD

recenze

Druhým titulem, který si dnes připomeneme, je Real Racing 2 HD. Jednoznačně nejlepší závodní hra momentálně dostupná na AppStore oplývá taktéž fantastickým grafickým zpracováním, které je navíc i při velké rychlosti během závodění naprosto plynulé. Vývojáři z Firemint k tomu ještě přihodili celkem 48 nadupaných závodních vozidel, 12 tratí a 76 závodů. Stejně jako v prvním díle se můžete těšit na desítky hodin skvělé závodní zábavy a kdyby vás to přeci jen už přestalo bavit, můžete změřit síly přes multiplayer s ostatními hráči, kteří jsou právě online.

Shadowgun

recenze

Kopie Gears of War se povedla tak nějak na půl. Zatímco herní náplň jako taková nebyla ani zdaleka tak chytlavá, jako původní a hráči milovaný GoW, graficky se jedná o jednu z nejpropracovanějších her na AppStore. Vysokou cenou za krásnou grafiku je sice hardwarová náročnost, nicméně kdo má možnost si grafiku vychutnat v plné parádě, nebude zklamán. Vývojáři z Madfinger Games dokázali, že Unity Engine je rovnocenným soupeřem Unreal Enginu.

Rage: mutant Bash TV HD

recenze

Již v loňském roce přinesl John Carmack se svým týmem akcechtivým hráčům ochutnávku na hru Rage, která vyšla v září. Carmack tehdy sám přiznal, že spíše než o opravdovou hru se pokusili vymáčknout z procesoru a operační paměti iZařízení naprosté maximum, a výsledek si můžete vyzkoušet sami. Krásně detailně zpracované prostředí, které vám vyrazí dech, je skutečně působivým počinem a první vteřiny snad ani nebudete věřit, že hru opravdu hrajete „jen“ na svém iPhone a ne na PC. Recenzenti většinou sahali po jen mírně nadprůměrných hodnoceních, neboť hra byla jen jakousi ukázkou možností iOS zařízení, než hrou samotnou. Celým levelem lze proběhnout i za dvacet minut včetně vystřílení veškeré nepřátelské havěti. I přesto se však jedná o grafické hody.

Dead Space HD

recenze

Posledním titulem do party je další konverze z PC platformy a to titul Dead Space od EA. Vývojářům se povedlo přenést na mobilní displej nejen skvělou herní atmosféru, u které se dozajista budete bát, ale také famózní grafiku. Je skutečným požitkem se občas jen kochat hrou světel a barev, které se krásně překrývají, a také tím, jak i ten nejmenší detail je vyveden k dokonalosti. Pokud neustálí škarohlídi tvrdí, že mobilní hry nemají šanci uspět a že jsou stále na úrovni Hada z Nokie, Dead Space by jim měl dát pádný argument, že se mýlí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A