5 tipů na nejočekávanější deskovky letošního podzimu

Vánoce jsou ještě daleko, nicméně na deskoherní scéně to letos vypadá, že takového menšího Ježíška si užijeme už na podzim. V redakci jsme proto vybrali pětici, na kterou se ve třetím kvartálu roku 2019 těšíme nejvíc.

Arkham Horror 3rd Edition

Hry z lovecraftovského univerzita jsou stále v kurzu. Ostatně přesvědčit jsme se o tom mohli na nedávném GamesConu, kde byl oficiálně představen Arkham Horror: Final Hour. Na jeho překlad si budeme muset počkat do příštího roku, nicméně to fanouškům HPL nemusí zase až tolik vadit – na dveře už nám totiž klepe třetí edice legendárního Arkham Horroru. Tu by mělo Blackfire naskladnit už 25. října.

ah2.pngah3.pngah1.png

Oproti svým předchůdcům nabídne nový Arkham hned několik výrazných novinek. V prvé řadě jsou to scénáře, ačkoli v základní krabici budou bohužel jen 4 a přestože děj můžete ovlivňovat díky kartám zápletek a událostí, je znovuhratelnost přece jen značně omezená a pro větší variabilitu budou rozhodně třeba nějaká rozšíření. Další novinkou je modulární mapa, kterou si v průběhu hraní budete postupně skládat.  

Nový Arkham v sobě skloubí mechanismy Eldritch Horroru a karetky Arkham Horror LCG, přičemž by měl být mnohem svižnější než jeho předchůdce. Po vzoru AH LCG se zde odvíjí vyprávění scénářů – sami si volíte, jakou cestou se vydáte a postupně se vám tak odkrývají cíle daného scénáře. Svými rozhodnutími navíc můžete ovlivňovat, jestli budete hrát negativní nebo pozitivní větev příběhu. Nový je také systém stop a postavy, za něž je možné hrát (některé už ale známe z Panství hrůzy).

ah5.png

Celkově vzato je pro nás Arkham Horror 3rd Edition jednou z nejočekávanějších her letošního roku. Přestože některé aspekty hry jako je znovuhratelnost nebo modulární mapa budí vášnivé diskuze, myslíme si, že fanoušci HPL by měli alespoň zpozornět.

Název: Arkham Horror 3rd Edition
Vydavatel: Blackfire
Počet hráčů: 1-6
Předpokládané datum vydání: 25. 10. 2019

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

21.  1.  2020 | | 6 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 10 N/A