50 her, které vám v roce 2013 nesmí uniknout – 1. část

Rok 2013 bude plný nových her, ale jak se v té záplavě neutopit? Na to máte nás, vybrali jsme 50 těch nejslibnějších her.
50 her, které vám v roce 2013 nesmí uniknout – 1. část

Nejlepší hry loňského roku jsme už vybrali, takže teď nastává čas na věštění a vybírání toho nejlepšího, co nám přinese rok 2013. Tentokrát jsme se rozhodli to pojmout trochu jinak a místo vybíraní nejslibnějších her daného žánru jsme se rozhodli prostě vyzobat těch 50 nej a seřadit je pěkně podle data vydání.

Pravdou totiž je, že v některých žánrech je poněkud problém vybrat dostatečný počet zajímavých titulů. Takhle prostě máte všechno pohromadě a třeba vás zaujme i hra, kterou byste jinak nehráli.

Protože je her 50 (bylo jich víc, ale trochu jsme to probrali), budeme je dávkovat postupně, vždy pěkně po desíti kouscích. Dneska je tu prvních deset, které si budete moci zahrát v nejbližších dnech a týdnech.

Ach ano, rozhodně nepovažujte výběr za nějaký definitivní – cesty vývojářů jsou nevyzpytatelné a je dost pravděpodobné, že řádky titulů se letos nakonec nedočkáme. A stejně tak se v průběhu roku může objevit hra, se kterou jsme nepočítali. Ale tak už to prostě bývá.

Strike Suit Zero

Datum vydání: 24. Ledna
Platforma: PC

Už za pár dnů vyjde zajímavý vesmírný simulátor Strike Suit Zero, který by se dal považovat za takový mix Freespace (pro větší památníky: Wing Commander) a japonského Macrossu (případně Gundamu). Hra nabídne příběhovou kampaň, ve které se stanete pilotem pozemské federace bojující proti spojeným silám kolonií.

Tvůrci slibují, že se vše nebude točit jen kolem hráče, ale ten bude pouze malou částí masivních vesmírných bitev. Další zajímavostí je vaše vesmírná poletucha, která se dokáže měnit ze stíhačky na robota (právě jako ve zmíněném Macrossu).

DmC: Devil May Cry

Datum vydání: 25. ledna
Platforma: PC (X360 a PS3 verze už vyšly)

Tohle je taková sázka na jistotu, protože konzolovou verzi DmC už máme dohranou a v nejbližších dnech ji najdete na Doupěti. Nový díl third person akční řezanice už nedělali přímo v japonském Capcomu, ale mají ji na svědomí Ninja Theory – tvůrci Heavenly Sword a Enslaved.

Jedná se tak o klasický reboot, kdy tvůrci vzali to nejlepší ze svého vzoru a to vykovali podle jejich představ. Dante tak už není bělovlasý bishōnen a změnil se i herní svět, ale ve výsledku se stále jedná o velmi stylovou pekelnou mlátičku.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

Datum vydání: 1. února
Platforma: PS3

Současná generace konzolí není zrovna plodná na japonská RPG, takže fanoušci jsou rádi za každý přírůstek. A obzvlášť rádi by měli být za toto spojení herní firmy Level 5 a animačního studia Ghibli.

Výsledkem je roztomilé JRPG o chlapci, jehož figurka ožila a přenesla jej do pohádkového světa. Ni No Kuni je zajímavé kromě nádherné grafiky i soubojovým systémem, který připomíná Pokémony.

Dead Space 3

Datum vydání: 8. února
Platforma: PC, X360, PS3

Hororová série Dead Space má vzestupnou tendenci, alespoň tedy v hodnocení na Doupěti, takže jenom doufáme, že to zůstane pravdou i u trojky. Ta slibuje být hodně mrazivou hrou a to nejen atmosférou – hlavní hrdina Isaac Clarke totiž zamíří na ledovou planetu Tau Volantis, kde bude, jak jinak, masakrovat Necromorphy.

Tentokrát mu v tom pomůže i parťák, protože novinkou v Dead Space 3 se stane kooperativní multiplayer.

Aliens: Colonial Marines

Datum vydání: 12. února (Wii U bude později)
Platforma: PC, X360, PS3, Wii U

Aliens: Colonial Marines mají za sebou dost hrbolatou cestu. Jeden se čas věřilo, že se hry vůbec nedočkáme. Nicméně Gearbox konečně dílo dokončili a je na co se těšit. Colonial Marines jsou zasazeni do časové linky po Vetřelci 3, ale hrát budete na lokacích známých z dvojky.

Vyrazíte s týmem mariňáku na U.S.S. Sulaco, abyste pátrali po Ripleyové. I když půjdete v týmu, moc taktiky nečekejte, Colonial Marines mají být spíš klasickou střílečkou.

Crysis 3

Datum vydání: 22. února
Platforma: PC, X360, PS3

EA vydají v únoru hned dva třetí díly jejich sérií. Kromě hororového Dead Space to bude i střílečka Crysis 3. Ta nás vrátí, vlastně Propheta, zpátky do New Yorku, který v druhém díle takřka zničila invaze Cephů.

Organizace CELL však celé město zakuklila do obrovského Nanodómu, kde provádí kdo víc co. Takže bude zase na vás, abyste si oblékli Nanosuit a vyrazili si to vyříkat se slizkými mimozemšťany a žoldáky. Kromě speciálních funkcí obleku vám v tom nově pomůže i reflexní luk.

Metal Gear Rising: Revengeance

Datum vydání: 21. února
Platforma: X360, PS3

Revengeance se původně jmenovalo Metal Gear Solid: Rising a pracovali na něm přímo v Konami. Když se ovšem dostali do slepé uličky, kdy nevěděli, co s hrou dál, objevili se na scéně Platinum Games a vývoj převzali.

Rising v jejich podání bude představovat zběsilou third person akční řezanici, ve které s kybernetickým zabijákem Raidenem budete sekat kyborgy na kusy a skákat po raketách vystřelených z vrtulníku. Prostě úlet. Ale neskutečně zábavný. Alespoň podle toho, co jsme mohli zatím hrát.

Persona 4 Golden

Datum vydání: 22. února
Platforma: PS Vita

Persona 4 je, pravda, jen rozšířený port z Playstationu 2, ovšem jednoho z nejoriginálnějších a nejzábavnějších japonských RPG. Ostatně ne nadarmo je Golden aktuálně nejlépe hodnocenou hrou na Vitě (v Americe a Japonsku hra už vyšla).

V Personě 4 se stanete středoškolákem, který se dostává do tajemného městečka Inaba, jímž zrovna cloumá vlna podivných vražd. A díky vašim speciálním schopnostem jim na kloub můžete přijít vy. Hra zaujme mixem, hm, dating simu a prolézání dungeonů.

Rayman Legends

Datum vydání: 1. března
Platforma: Wii U

Legendárná plošinovka Rayman se vrátila s velkým úspěchem v podobě kreslené 2D nádhery Rayman Origins a majitelé Wii U si ještě budou moci vychutnat exkluzivní nový díl Rayman Legends.

Ten plně využívá možností inovativního ovladače GamePad s dotykovým displejem, takže chvíli hrajete na páčkách klasickou plošinovku, následně zase ťukáte na displej a tak dále. Tvůrci mají rukávy plné nápadů, skvělé jsou například hudební úrovně, kdy skáčete do rytmu písničky.

Tomb Raider

Datum vydání: 5. března
Platforma: PC, X360, PS3

V nejnovějších dobrodružstvích proslulé archeoložky se vrátíte do jejich mladších let, do doby, kdy čerstvě dostudovala a vyrazila na první honbu za poklady. Ovšem ta se kvůli lodní katastrofě rychle změní v boj o holý život.

Nový Tomb Raider se chce zaměřit na přežívání a utrpení hrdinky, ať už fyzické, či psychické. Lara si bude muset opatřit zásoby, vyrobit zbraně, a tak dále. Hra slibuje klást větší důraz na boj, postupné prozkoumávání lokací a též by neměla tolik vodit za ručičku.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

včera | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Hrajeme Battlefield 5: zasněžená válečná vřava je pastvou pro oči

Hrajeme Battlefield 5: zasněžená váleč…

Ještě, než k vám dorazí naše plnohodnotné dojmy, se můžete podívat na osobní pohlednice našich vojáků z bitevní vřavy.

1.  7.  2018 | | 7 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A