9 největších herních kontroverzí, které otřásly herním průmyslem

Pojďte se s námi podívat na několik skutečně kontroverzních titulů herního světa. Některé jdou vážně za hranu.

Jsou hry, u kterých se řeší zejména jejich kvalita či zpracování a potom hry, které vzbuzují obrovské vášně a kontroverze. Důvodů může být mnoho, ať už jde o nenaplněná očekávání hráčů, technický stav nebo např. nějaké provokativní téma, které zpracovávají. V následujícím výběru se podíváme na několik vskutku kontroverzních her, které jak hráčům, tak široké veřejnosti nedají spát do dnešních dnů.

The Last of Us: Part II - Ellie není k mání

Výběr započneme poměrně těžkým kalibrem. Není snad hráče, který by loňské léto nesledoval mega kauzu, jež doprovázela vydání jedné z nejočekávanějších her roku 2020. Šlo o vymodlené pokračování survival hororové akce The Last of Us, které nabídlo nejen obrovský posun z hlediska technického, ale též příběhového.

lou 4.jfiflou.jpglou2.jpeg

Vývojáři z Naughty Dog hráče nešetřili a připravili si skutečně silný a nezapomenutelný příběh. Ten se ovšem neobešel bez kontroverzí, které rozdělily herní obec na dvě poloviny. Jedna všechny ty nové skutečnosti a posun v příběhu kvitovala s povděkem nebo přinejmenším respektovala, druhá se ovšem od titulu obrátila zády. A o co že vlastně šlo?

Téměř rok po vydání už snad ani nejde o spoilery, když prozradíme, že se z hlavní hrdinky vyprofilovala lesbička, což bylo nastíněno už od prvního dílu. Mnohé dále odradil osud hlavního hrdiny Joela, stejně tak jako silně maskulinní postava jedné z hlavních aktérek Abby. K tomu všemu musíme přičíst vysokou míru explicitně vyjádřeného násilí a kontroverze je na světě. Nechceme a nebudeme zde soudit ani jednu skupinu, je však zajímavé pozorovat, kolik zlé krve dokáže udělat videohra. Situace dokonce dospěla až k výhrůžkám samotným vývojářům či obligátnímu review bombingu. Za redakci dodávám, že jsme si hru užili a řadíme jí k jedné z nejlepších na dosluhující generaci konzolí.

Diskuze (19) Další článek: Respawn Entertainment pracuje na zbrusu nové singleplayerové hře

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách