A je to tu – Doom bude mít pokračování!

Dlouho trvající spory o tom, zda se připravuje nebo nepřipravuje nová verze hry DOOM, která pro celý svět a herní 3D scénu obecně tolik znamenala, se konečně vyřešily a dnes již můžeme s jakousi jistotou tvrdit, kterým směrem budou nakonec napnuty síly celého vývojářského týmu. Vypadá to totiž, že se bude dělat další, tentokráte třetí DOOM.
A je to tu – Doom bude mít pokračování!
Dlouho trvající spory o tom, zda se připravuje nebo nepřipravuje nová verze hry DOOM, která pro celý svět a herní 3D scénu obecně tolik znamenala, se konečně vyřešily a dnes již můžeme s jakousi jistotou tvrdit, kterým směrem budou nakonec napnuty síly celého vývojářského týmu. Vypadá to totiž, že se bude dělat další, tentokráte třetí DOOM.

Ušák na konci první epizody…Nepřímo to oznámil majitel ID Software, legenda 3D programování, John Carmarck ve svém včera updatovaném .planu. Ano, je pravda, že neuvedl nic, čím by více přiblížil zřejmě utajovanou realitu, je ale pravda, že vědění, že se připravuje třetí díl hry, která byla pro mnohé lidi vstupní branou do světa 3D her, vydá za více, než jen pouhé dohady, které se v hlavách nejednoho hráče objevují poslední dva roky takřka nepřetržitě. Není známo, zda bude využito přímo enginu Quake III Arena nebo značně modifikovaného enginu a vlastně ani nikdo nevyvrátil, že není ve vývoji engine zbrusu nový. Zde nechal John Carmack prostor domněnkám a úvahám. Jak sám prohlásil, není zatím mnoho co povědět, jediné rozhodnutí je to, že se na hře již pomalu pracuje. Co ale známo je, že důraz bude kladen po dlouhé době opět na singleplayerové mise, takže se opět dočkáme bloudění po složitých labyrintech a stejně jako před lety, i nyní zažijeme zřejmě druhou mízu, která tak neklamně signalizuje radost a vzrušení.

Je vidět, že se ID software obrací zpět k minulosti - není to tak dlouho, co společnost oficiálně oznámila vývoj pokračování historicky snad úplně první 3D hry, Wolfensteina. Bude se jmenovat Return to the Castle of Wolfenstein a měl by končit tam, co předchozí díl skončil. Nemá cenu dále dojit věty, když většina již byla na Doupěti řečena (a sice tady a tady).

Mimochodem, ID software hledá v současnosti pro vývoj her (tedy i DOOMa) dva designéry a animátory – vládnete-li vším tímto, zkuste to pod křídly jedné z největších a nejvýznamnějších herně softwarových firem světa – pod křídly ID software.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |