A je to tu – Doom bude mít pokračování!

Dlouho trvající spory o tom, zda se připravuje nebo nepřipravuje nová verze hry DOOM, která pro celý svět a herní 3D scénu obecně tolik znamenala, se konečně vyřešily a dnes již můžeme s jakousi jistotou tvrdit, kterým směrem budou nakonec napnuty síly celého vývojářského týmu. Vypadá to totiž, že se bude dělat další, tentokráte třetí DOOM.
A je to tu – Doom bude mít pokračování!
Dlouho trvající spory o tom, zda se připravuje nebo nepřipravuje nová verze hry DOOM, která pro celý svět a herní 3D scénu obecně tolik znamenala, se konečně vyřešily a dnes již můžeme s jakousi jistotou tvrdit, kterým směrem budou nakonec napnuty síly celého vývojářského týmu. Vypadá to totiž, že se bude dělat další, tentokráte třetí DOOM.

Ušák na konci první epizody…Nepřímo to oznámil majitel ID Software, legenda 3D programování, John Carmarck ve svém včera updatovaném .planu. Ano, je pravda, že neuvedl nic, čím by více přiblížil zřejmě utajovanou realitu, je ale pravda, že vědění, že se připravuje třetí díl hry, která byla pro mnohé lidi vstupní branou do světa 3D her, vydá za více, než jen pouhé dohady, které se v hlavách nejednoho hráče objevují poslední dva roky takřka nepřetržitě. Není známo, zda bude využito přímo enginu Quake III Arena nebo značně modifikovaného enginu a vlastně ani nikdo nevyvrátil, že není ve vývoji engine zbrusu nový. Zde nechal John Carmack prostor domněnkám a úvahám. Jak sám prohlásil, není zatím mnoho co povědět, jediné rozhodnutí je to, že se na hře již pomalu pracuje. Co ale známo je, že důraz bude kladen po dlouhé době opět na singleplayerové mise, takže se opět dočkáme bloudění po složitých labyrintech a stejně jako před lety, i nyní zažijeme zřejmě druhou mízu, která tak neklamně signalizuje radost a vzrušení.

Je vidět, že se ID software obrací zpět k minulosti - není to tak dlouho, co společnost oficiálně oznámila vývoj pokračování historicky snad úplně první 3D hry, Wolfensteina. Bude se jmenovat Return to the Castle of Wolfenstein a měl by končit tam, co předchozí díl skončil. Nemá cenu dále dojit věty, když většina již byla na Doupěti řečena (a sice tady a tady).

Mimochodem, ID software hledá v současnosti pro vývoj her (tedy i DOOMa) dva designéry a animátory – vládnete-li vším tímto, zkuste to pod křídly jedné z největších a nejvýznamnějších herně softwarových firem světa – pod křídly ID software.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 15 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A