A teď něco úplně jiného – proč byl zrušen filmový Bioshock

Velký rozpočet společně s eRkovým ratingem filmu zlomily vaz.

Filmové adaptace her většinou nestojí za pozornost, o tom nemůže být sporu. Bioshock mohl být v tomhle ohledu výjimka. Film měl mít rozpočet neuvěřitelných 200 (!) milionů dolarů a u kormidla měl stát Gore Verbinski, tvůrce veleúspěšných Pirátů z Karibiku nebo westernového Ranga.

Tvůrce Bioshocku, Ken Levine, na téma filmu dodáva: „Už jsme měli dohodu a film byl v produkci u Universalu s Gorem Verbinskim coby režisérem. Ale pak se něco stalo. Tohle je má teorie – měl to být velký projekt, Gore byl z něho nadšený a chtěl natočit temný horor se spoustou krve. Pak ale vyšli Watchmeni, kteří se mi opravdu líbili, jenže se jim v kinech příliš nevedlo a studio se bálo investovat 200 milionů do filmu s ratingem R.“

Zástupci studia si tedy s Verbinskim sedli a navrhli mu, aby film natočil za 80 milionů. To ale režisér odmítl, a tak se studio uchýlilo k tomu nejjednoduššímu řešení – našlo za něj náhradu. S novým režisérem si ale nerozuměl Levine. V Take-Two mu tedy řekli, že jestli chce film odpískat, tak může.

A tak to Levine udělal.

Chtěli byste vidět film ze světa Bioshocku? Myslíte si, že měl na to, aby vytáhl kvalitu herních adaptací na úroveň, jakou si (většinou) zaslouží?

Zdroj: Edge

Diskuze (2) Další článek: Tomb Raider – nová doba chce novou Laru (recenze)

Témata článku: , , , , , , , , , , ,