A teď něco úplně jiného – proč byl zrušen filmový Bioshock

Velký rozpočet společně s eRkovým ratingem filmu zlomily vaz.
A teď něco úplně jiného – proč byl zrušen filmový Bioshock

Filmové adaptace her většinou nestojí za pozornost, o tom nemůže být sporu. Bioshock mohl být v tomhle ohledu výjimka. Film měl mít rozpočet neuvěřitelných 200 (!) milionů dolarů a u kormidla měl stát Gore Verbinski, tvůrce veleúspěšných Pirátů z Karibiku nebo westernového Ranga.

Recenze: Bioshock – utopí vás atmosférou

Recenze: Bioshock – utopí vás atmosférou

Tvůrce Bioshocku, Ken Levine, na téma filmu dodáva: „Už jsme měli dohodu a film byl v produkci u Universalu s Gorem Verbinskim coby režisérem. Ale pak se něco stalo. Tohle je má teorie – měl to být velký projekt, Gore byl z něho nadšený a chtěl natočit temný horor se spoustou krve. Pak ale vyšli Watchmeni, kteří se mi opravdu líbili, jenže se jim v kinech příliš nevedlo a studio se bálo investovat 200 milionů do filmu s ratingem R.“

Zástupci studia si tedy s Verbinskim sedli a navrhli mu, aby film natočil za 80 milionů. To ale režisér odmítl, a tak se studio uchýlilo k tomu nejjednoduššímu řešení – našlo za něj náhradu. S novým režisérem si ale nerozuměl Levine. V Take-Two mu tedy řekli, že jestli chce film odpískat, tak může.

A tak to Levine udělal.

Chtěli byste vidět film ze světa Bioshocku? Myslíte si, že měl na to, aby vytáhl kvalitu herních adaptací na úroveň, jakou si (většinou) zaslouží?

Zdroj: Edge


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce