Ablaze – jsem expert na výbušniny

V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.
Ablaze – jsem expert na výbušniny
V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.

Hry zvučných jmen jako je Dyna Blaster či Atomic Bomberman asi nemusím dvakrát nikomu představovat. Tyto hry si v minulosti získaly srdce nejednoho hráče počítačových her. Dnešní hrou se k nim tak trochu vrátíme, protože Ablaze, jak se jmenuje, jako by jim z oka vypadl. Opět zažijeme šílené honičky v bludištích s ještě šílenějšími konci.

AblazeAblaze

Primárně je hra Ablaze naprogramována na hru po síti, což dokazuje výsostní postavení položky Multiplayer v menu hry na prvním místě. Můžete hrát buď po internetu nebo po lokální síti. Avšak nebuďte smutní, ti, co nemají s kým hrát či nevlastní připojení na internet, si můžou zvolit položku Training, tedy trénink, kde si mohou sami proti počítačem řízeným soupeřům vyzkoušet, jaká že hra vlastně je. Chcete to vědět již teď? Nemám vás napínat? Dobře, je opravdu skvělá!

Celá hra obsahuje celkem 30 graficky unikátních levelů, jejichž zdolání vám bude trvat velmi dlouho. Po startu hry se ocitáte v aréně, kde je různě rozmístěno dalších sedm soupeřů, kteří jsou ovládáni počítačem. Vaším úkolem je za daný časový limit všechny soupeře zničit pomocí bomb, které můžete klást tam, kam se vám zachce. Postupně jak postupujete dále a ničíte bombami některá políčka, pod některými nalézáte bonusy, které vám mohou přilepšit nebo přitížit. Jsou to tyto: otazník – pod tímto znakem se může skrývat několik zajímavých věcí – zpomalení/zrychlení postavy, neviditelnost či třeba prohozené klávesy, ale možností je samozřejmě více, toto je jen zlomek z nich; bomba – zvyšuje počet bomb, které můžete klást najednou, na počátku můžete klást jen jednu a další můžete položit až když vybuchne ta první; extra – zvyšuje působnost vaší bomby. Na hru máte 5 životů, což se zdá dost, ale není tomu tak. Zpočátku jsem měl potíže vůbec někoho zabít, a ač není AI nepřátel nikterak vysoká, bez nějakého tréninku to není jen tak.

AblazeAblaze

Grafické zpracování je dobré, na hru nazíráte shora a máte tak absolutní přehled o veškerém dění ve hře. Hudební stránka taktéž nezaostává. Co je ovšem na vysoké úrovni je hratelnost. Nevím, možná je to jen můj dojem, ale u hry mě něco drželo a pokaždé, když jsem přišel o nějaký život jsem se vztekal jako malé děcko :o). Zkuste, uvidíte a možná si ji i oblíbíte. Jen musíte překousnout trošku větší download, ale věřte, stojí to za to!

Homepage: www.ablaze.de.

Download (9,1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A