Ablaze – jsem expert na výbušniny

V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.
Ablaze – jsem expert na výbušniny
V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.

Hry zvučných jmen jako je Dyna Blaster či Atomic Bomberman asi nemusím dvakrát nikomu představovat. Tyto hry si v minulosti získaly srdce nejednoho hráče počítačových her. Dnešní hrou se k nim tak trochu vrátíme, protože Ablaze, jak se jmenuje, jako by jim z oka vypadl. Opět zažijeme šílené honičky v bludištích s ještě šílenějšími konci.

AblazeAblaze

Primárně je hra Ablaze naprogramována na hru po síti, což dokazuje výsostní postavení položky Multiplayer v menu hry na prvním místě. Můžete hrát buď po internetu nebo po lokální síti. Avšak nebuďte smutní, ti, co nemají s kým hrát či nevlastní připojení na internet, si můžou zvolit položku Training, tedy trénink, kde si mohou sami proti počítačem řízeným soupeřům vyzkoušet, jaká že hra vlastně je. Chcete to vědět již teď? Nemám vás napínat? Dobře, je opravdu skvělá!

Celá hra obsahuje celkem 30 graficky unikátních levelů, jejichž zdolání vám bude trvat velmi dlouho. Po startu hry se ocitáte v aréně, kde je různě rozmístěno dalších sedm soupeřů, kteří jsou ovládáni počítačem. Vaším úkolem je za daný časový limit všechny soupeře zničit pomocí bomb, které můžete klást tam, kam se vám zachce. Postupně jak postupujete dále a ničíte bombami některá políčka, pod některými nalézáte bonusy, které vám mohou přilepšit nebo přitížit. Jsou to tyto: otazník – pod tímto znakem se může skrývat několik zajímavých věcí – zpomalení/zrychlení postavy, neviditelnost či třeba prohozené klávesy, ale možností je samozřejmě více, toto je jen zlomek z nich; bomba – zvyšuje počet bomb, které můžete klást najednou, na počátku můžete klást jen jednu a další můžete položit až když vybuchne ta první; extra – zvyšuje působnost vaší bomby. Na hru máte 5 životů, což se zdá dost, ale není tomu tak. Zpočátku jsem měl potíže vůbec někoho zabít, a ač není AI nepřátel nikterak vysoká, bez nějakého tréninku to není jen tak.

AblazeAblaze

Grafické zpracování je dobré, na hru nazíráte shora a máte tak absolutní přehled o veškerém dění ve hře. Hudební stránka taktéž nezaostává. Co je ovšem na vysoké úrovni je hratelnost. Nevím, možná je to jen můj dojem, ale u hry mě něco drželo a pokaždé, když jsem přišel o nějaký život jsem se vztekal jako malé děcko :o). Zkuste, uvidíte a možná si ji i oblíbíte. Jen musíte překousnout trošku větší download, ale věřte, stojí to za to!

Homepage: www.ablaze.de.

Download (9,1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A