Ablaze – jsem expert na výbušniny

V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.
Ablaze – jsem expert na výbušniny
V drtivé většině dnešních her najdeme nějaký výbuch - ať už je to akce, strategie nebo rpg, všude to jen bouchá a my si to už moc neuvědomujeme. Vezměme to z jiného konce: dokážete si ale představit hru, která by byla na výbuších založená? Asi by vám to nemělo moc dělat problémy nebo se pletu? Ať už je to jakkoli, zkuste Ablaze.

Hry zvučných jmen jako je Dyna Blaster či Atomic Bomberman asi nemusím dvakrát nikomu představovat. Tyto hry si v minulosti získaly srdce nejednoho hráče počítačových her. Dnešní hrou se k nim tak trochu vrátíme, protože Ablaze, jak se jmenuje, jako by jim z oka vypadl. Opět zažijeme šílené honičky v bludištích s ještě šílenějšími konci.

AblazeAblaze

Primárně je hra Ablaze naprogramována na hru po síti, což dokazuje výsostní postavení položky Multiplayer v menu hry na prvním místě. Můžete hrát buď po internetu nebo po lokální síti. Avšak nebuďte smutní, ti, co nemají s kým hrát či nevlastní připojení na internet, si můžou zvolit položku Training, tedy trénink, kde si mohou sami proti počítačem řízeným soupeřům vyzkoušet, jaká že hra vlastně je. Chcete to vědět již teď? Nemám vás napínat? Dobře, je opravdu skvělá!

Celá hra obsahuje celkem 30 graficky unikátních levelů, jejichž zdolání vám bude trvat velmi dlouho. Po startu hry se ocitáte v aréně, kde je různě rozmístěno dalších sedm soupeřů, kteří jsou ovládáni počítačem. Vaším úkolem je za daný časový limit všechny soupeře zničit pomocí bomb, které můžete klást tam, kam se vám zachce. Postupně jak postupujete dále a ničíte bombami některá políčka, pod některými nalézáte bonusy, které vám mohou přilepšit nebo přitížit. Jsou to tyto: otazník – pod tímto znakem se může skrývat několik zajímavých věcí – zpomalení/zrychlení postavy, neviditelnost či třeba prohozené klávesy, ale možností je samozřejmě více, toto je jen zlomek z nich; bomba – zvyšuje počet bomb, které můžete klást najednou, na počátku můžete klást jen jednu a další můžete položit až když vybuchne ta první; extra – zvyšuje působnost vaší bomby. Na hru máte 5 životů, což se zdá dost, ale není tomu tak. Zpočátku jsem měl potíže vůbec někoho zabít, a ač není AI nepřátel nikterak vysoká, bez nějakého tréninku to není jen tak.

AblazeAblaze

Grafické zpracování je dobré, na hru nazíráte shora a máte tak absolutní přehled o veškerém dění ve hře. Hudební stránka taktéž nezaostává. Co je ovšem na vysoké úrovni je hratelnost. Nevím, možná je to jen můj dojem, ale u hry mě něco drželo a pokaždé, když jsem přišel o nějaký život jsem se vztekal jako malé děcko :o). Zkuste, uvidíte a možná si ji i oblíbíte. Jen musíte překousnout trošku větší download, ale věřte, stojí to za to!

Homepage: www.ablaze.de.

Download (9,1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |