Acer: konec pasivních displejů

Čerstvá zpráva od společnosti Acer Computer potěší všechny příznivce kvalitní mobilní výpočetní techniky. Acer Computer jako jeden z prvních dodavatelů vůbec zastavuje dodávky notebooků s pasivními DSTN displeji a zároveň snižuje cenu nejlevnějšího TFT modelu.
Čerstvá zpráva od společnosti Acer Computer potěší všechny příznivce kvalitní mobilní výpočetní techniky. Acer Computer jako jeden z prvních dodavatelů vůbec zastavuje dodávky notebooků s pasivními DSTN displeji a zároveň snižuje cenu nejlevnějšího TFT modelu.

Přednosti aktivních displejů jsou patrné na první pohled - mnohem vyšší kontrast a jas obrazu, rychlejší zobrazování nebo větší zorný úhel pohledu. Tyto výhody ocení všichni uživatelé nejen při náročnějších grafických aplikacích, ale i při běžné denní práci nebo hraní videoher.

„Zprávy o konci pasivních displejů nejsou ničím novým, o jejich nevyhnutelném konci se hovoří už téměř dva roky. Nyní to ale vypadá, že ceny mnohem kvalitnějších TFT displejů se přiblížily cenám displejů pasivních natolik, že většina výrobců vyřazuje DSTN displeje ze svých nabídek; Acer je tentokrát jedním z prvních“, dodal Tomáš Čech, Country Manager společnosti Acer Computer pro Českou republiku a Slovensko. „Z tohoto vývoje budou profitovat především uživatelé, pro které je nejpříjemnějším efektem pokles cen levných notebooků s aktivními displeji.“

Současně s touto zprávou uvádí Acer novou cenu pro nejlevnější notebook v nabídce: TravelMate 201T. Výrazné snížení ceny tohoto notebooku s aktivním displejem vychází vstříc zejména těm uživatelům, kteří se především z finančních důvodů museli dříve rozhodnout pro počítač s displejem pasivním. Acer TravelMate 201T se tak díky svým parametrům a nyní i ceně stal jedním z nejvýhodnějších notebooků s aktivním TFT displejem na trhu. Cena notebooku s tříletou zárukou*, je snížena na bezkonkurenční doporučenou koncovou cenu 45 990,- Kč bez DPH. Zákazníci tak ušetří oproti původní ceně částku 4 000,- Kč.

Notebooky TravelMate 201T jsou osazeny procesory Mobile Intel® Celeron™ s taktovací frekvencí 600 MHz. Pevný disk o velikosti 5GB s ochranou DASP (Disk Anti-Shock Protection), vestavěná mechanika 24x CD-ROM a 3,5“ disketová jednotka 1,44 MB jsou standartní výbavou tohoto zařízení. Základní velikost operační paměti 64 MB je možno rozšířit až na 512 MB.

Jasný a kontrastní aktivní displej 12,1“ TFT s rozlišením 800x600 bodů a grafická karta ATI Mobility 2xAGP se 4 MB video paměti, integrovaná zvuková karta (on-board) a dva vestavěné reproduktory podpoří maximální účinek multimediálních aplikací.

Připojení k internetu je snadné a rychlé díky vestavěnému 56k modemu, nyní již s homologací i pro Českou republiku. Dva 32-bitové CardBus sloty type II (nebo jeden type III) s podporou ZoomVideo, spolu s volitelně dodávaným USB video capture kitem umožňují uživateli nejmodernější komunikaci.

Díky pevnému šasi, vyrobenému s plastu PC-ABS vykazuje notebook také mimořádnou odolnost. Unikátní systém řízení spotřeby umožňuje notebooku provoz na baterie až 2,5 hodiny.

Notebooky jsou vybaveny operačním systémem Microsoft® Windows® 98 a dalšími aplikacemi.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A