Acer: konec pasivních displejů

Čerstvá zpráva od společnosti Acer Computer potěší všechny příznivce kvalitní mobilní výpočetní techniky. Acer Computer jako jeden z prvních dodavatelů vůbec zastavuje dodávky notebooků s pasivními DSTN displeji a zároveň snižuje cenu nejlevnějšího TFT modelu.
Čerstvá zpráva od společnosti Acer Computer potěší všechny příznivce kvalitní mobilní výpočetní techniky. Acer Computer jako jeden z prvních dodavatelů vůbec zastavuje dodávky notebooků s pasivními DSTN displeji a zároveň snižuje cenu nejlevnějšího TFT modelu.

Přednosti aktivních displejů jsou patrné na první pohled - mnohem vyšší kontrast a jas obrazu, rychlejší zobrazování nebo větší zorný úhel pohledu. Tyto výhody ocení všichni uživatelé nejen při náročnějších grafických aplikacích, ale i při běžné denní práci nebo hraní videoher.

„Zprávy o konci pasivních displejů nejsou ničím novým, o jejich nevyhnutelném konci se hovoří už téměř dva roky. Nyní to ale vypadá, že ceny mnohem kvalitnějších TFT displejů se přiblížily cenám displejů pasivních natolik, že většina výrobců vyřazuje DSTN displeje ze svých nabídek; Acer je tentokrát jedním z prvních“, dodal Tomáš Čech, Country Manager společnosti Acer Computer pro Českou republiku a Slovensko. „Z tohoto vývoje budou profitovat především uživatelé, pro které je nejpříjemnějším efektem pokles cen levných notebooků s aktivními displeji.“

Současně s touto zprávou uvádí Acer novou cenu pro nejlevnější notebook v nabídce: TravelMate 201T. Výrazné snížení ceny tohoto notebooku s aktivním displejem vychází vstříc zejména těm uživatelům, kteří se především z finančních důvodů museli dříve rozhodnout pro počítač s displejem pasivním. Acer TravelMate 201T se tak díky svým parametrům a nyní i ceně stal jedním z nejvýhodnějších notebooků s aktivním TFT displejem na trhu. Cena notebooku s tříletou zárukou*, je snížena na bezkonkurenční doporučenou koncovou cenu 45 990,- Kč bez DPH. Zákazníci tak ušetří oproti původní ceně částku 4 000,- Kč.

Notebooky TravelMate 201T jsou osazeny procesory Mobile Intel® Celeron™ s taktovací frekvencí 600 MHz. Pevný disk o velikosti 5GB s ochranou DASP (Disk Anti-Shock Protection), vestavěná mechanika 24x CD-ROM a 3,5“ disketová jednotka 1,44 MB jsou standartní výbavou tohoto zařízení. Základní velikost operační paměti 64 MB je možno rozšířit až na 512 MB.

Jasný a kontrastní aktivní displej 12,1“ TFT s rozlišením 800x600 bodů a grafická karta ATI Mobility 2xAGP se 4 MB video paměti, integrovaná zvuková karta (on-board) a dva vestavěné reproduktory podpoří maximální účinek multimediálních aplikací.

Připojení k internetu je snadné a rychlé díky vestavěnému 56k modemu, nyní již s homologací i pro Českou republiku. Dva 32-bitové CardBus sloty type II (nebo jeden type III) s podporou ZoomVideo, spolu s volitelně dodávaným USB video capture kitem umožňují uživateli nejmodernější komunikaci.

Díky pevnému šasi, vyrobenému s plastu PC-ABS vykazuje notebook také mimořádnou odolnost. Unikátní systém řízení spotřeby umožňuje notebooku provoz na baterie až 2,5 hodiny.

Notebooky jsou vybaveny operačním systémem Microsoft® Windows® 98 a dalšími aplikacemi.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A