Activision Blizzard je stíhán za sexuální obtěžovaní a šikanu žen na pracovišti

Zpočátku nevinné žerty vedoucí až k sebevraždě dohnaly stát Kalifornie k podaní žaloby.

Po dvouročním vyšetřovaní pro provoz „frat boy" kultury (sexuálního obtěžování) byl  vydavatelský dům Activision Blizzard dohnán k soudu státem Kalifornie. Zaměstnankyně se měly stát obětmi rodové nerovnosti, šikany, a i samotného sexuálního obtěžování. Ženy ve firmě tvoří sotva 20% zaměstnanců, a i těm to zástupci opačného pohlaví nijak zvlášť nezjednodušují, právě naopak, dávají jim to ještě pocítit.

Ženy jsou za stejnou práci placené méně, znevýhodňovány o přestávkách a neustále upozorňovány na své povinnosti, zatímco jejich protějšky hrají videohry. Muži také údajně měli konzumovat alkohol, hrát na pracovišti opilecké hry a následně šikanovat své kolegyně. Škádlili je všetečnými sexuálními narážkami a otevřené mluvili o jejich tělech, dokonce také žertovali i o znásilněni. Jedna ze zaměstnankyň si po služební cestě se svým kolegou vzala život, když se dozvěděla, že její nahé fotky byly  rozposlány na jednom z vánočních večírků.

Během vyšetřování Activision Blizzard pochybil na plné čáře v prevenci či řešení těchto incidentú, avšak výsledky/nálezy z vyšetřování v oficiálním vyhlášení popřel.

Diskuze (1) Další článek: Exkluzivní upgrady pro vozidla v GTA5 Online míří na Xbox Series X/S a PS5

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,