Activision proti vlastnímu studiu

Spark Unlimited, dříve spolupracující s vydavatelskou společností Activision, žaluje svého bývalého chlebodárce za porušení mnoha kontraktů.

Spark Unlimited je nezávislé studio, nyní spadající pod Atari, které pracovalo na konzolové verzi střílečky Call of Duty s podtitulem Finest Hour. Ve své žalobě uvádí, že mělo být pověřeno prácemi na dalších dvou pokračováních pro konzole. Žaloba, v úhrnné výši škod deset milionů dolarů, viní Activision z porušení smlouvy, podvodu, porušení smlouvy o budoucí smlouvě a chybného zastupování.

Vše začalo na E3 v roce 2002, kdy Spark uvedli, že chystají střílečku z druhé světové války na konzole. Po přetahování a přeplácení je získal Activision a domluvil se s nimi údajně na tvorbě trojice titulů. Poté prý v průběhu vývoje pod nátlakem prosadil dodatky ke smlouvě, ve kterých snížil podíly na zisku a zrušení dalších dvou titulů.

  

Po úspěchu Finest Hour prý dokonce přetahoval vývojáře ze Sparku pro další tituly, jako má být Call of Duty 2 a Call of Duty: Big Red One. Údajně tak doufal v zneschopnění studia natolik, že nebude klást odpor. Jak je však vidět z žaloby, tak pokud měl tyto úmysly, nepadly na úrodnou půdu. Activision se nevyjádřil k žalobě, musíme si tak počkat, co vypadne ze soudu.

Doupě komentuje: Je těžko předjímat, jak se věci mají, protože soudní řízení je teprve v začátcích a je typické, že velké společnosti nepodávají žádné komentáře k žalobám, dokud se projednávají. Nemůžeme tak předem říci, na které straně leží pravda, ale pokud je vše dle žaloby, tak se opravdu jedná o velikou ohavnost.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A