Activision prý byl proti Modern Warfare

S přihlédnutím k prodejům, které zaznamenal čtvrtý díl série Call of Duty, působí nedávné vyjádření studia Infinity Ward pomalu až směšně. Ředitel zmíněného tvůrčího týmu, Vince Zampella, totiž v jednom z rozhovorů prozradil, že jejich mateřská společnost, Activision, byla od samého počátku proti vývoji takovéto hry, a naopak na vývojáře tlačila, aby i nadále pracovali na titulech z druhé světové války.

"Po Call of Duty 2 jsme byli rozhodnuti, že už další hru z prostředí druhé světové války dělat nechceme," uvedl Zampella pro Oficiální Playstation Magazín, a pokračoval. "Lidé z Activisionu na tom ale stále trvali. Uzavřeli jsme proto kompromis, že nám umožní vyvíjet i na konzole, za což jim vyrobíme další válečnou hru."

VIDEO: 1361 'Call od Duty: Modern Warfare 2 - trailer'

"Vždycky jsme chtěli naše portfolio rozšířit i konzolové tituly, avšak Activision na nás tlačil, abychom se drželi spíš PC. A abych nezapomněl, tamější vedení v žádném případě nechtělo hru, jakou je Modern Warfare. Byli totiž přesvědčení, že vyvíjet podobný projekt je příliš riskantní, a proto jsme od nich neustále slyšeli: 'Můj bože, to nemůžete, to je šílené!' Dokonce nám předkládali i průzkumy trhu, aby nás přesvědčili, že uvažujeme špatným směrem."

"Doslova vše jsme si museli vybojovat," dodal na závěr Jason West. "Chtěli, aby jsme se pořád dokola soustředili na druhou světovou válku." Jak už jsem zmiňoval na začátku, s přihlédnutím k tomu, jak se Infinity Ward i s novou "sérií" daří, je zajímavé sledovat co tomu předcházelo.

VIDEO: 1302 'Call of Duty: World at War - trailer'

Co je ovšem ještě zajímavější, je otevřenost vývojářů, kteří v podstatě plivou na svého zaměstnavatele. Otázkou tedy zůstává co se děje za zavřenými dveřmi, a jestli dlouholetá spolupráce mezi Infinity Ward a Activisionem nezačíná získávat nepříjemné trhliny. Zároveň je ovšem možné, že si tvůrci multivýdělečnou sérií Call of Duty vydobyli natolik silné postavení, že už nemusí skákat podle toho, jak chlebodárce píská.

A nebo je tu samozřejmě ještě třetí možnost, že v tom hledáme víc, než za tím ve skutečnosti je, a vývojáři prostě jen upustili trochu páry před blížícím se vydáním dalšího pokračování Call of Duty.

Zdroj: Shacknews

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce | FPS z moderního prostředí
Výrobce: Infinity Ward | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 10. listopadu 2009
  • Strhující atmosféra
  • Multiplayer
  • Hudba
  • Zjednodušování
  • Linearita
  • Krátkost kamapně

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |