Activisionu se daří

Další společností, která se pochlubila svými zisky, je Activision. Takže kdo má rád zajímavá čísla, ví, že tato novinka je určena pro něj :). Activision v uplynulém fiskálním roce (skončil 31. března 2005) utržil rekordních 1,4 miliardy dolarů, což je nárůst o 48% oproti roku 2004, kdy měl tržby "jen" 948 miliónů USD. Zisk z této obří tržby představuje 138 000 000 USD. Dá se předpokládat, že letos se tržby i zisk ještě zvednou, neboť Activision chystá celou řádku titulů z úspěšných sérií - Tony Hawk, Spider-Man, Shrek, Call of Duty, DOOM, X-Men, True Crime, Quake. A zajímavostí taktéž je, že Activision ve svých vývojářských studiích zaměstnává na 1000 lidí.

A na kterých hrách Activision vydělal? Tak třeba na DS Spider-Man 2, PSP Tony Hawk`s Underground 2 Remix, Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Mercenaries, Star Wars Republic Commando, Shrek 2, apod.

Zdroj: Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma