Age of Conan – brutální barbar

Diskuze čtenářů k článku

Maxidag  |  02. 07. 2008 07:37

Musímse zasmát tomu že někdo trvrdí ženemá dostate qestů, jsem na 62 lvl a vpodstatě jsem neměl problém s qesty. Možná dále ale obávám s eže je to jen neochota lidí hledat ty qesty. Navíc jsou lidé kteří netěží materiáli a nedělají craft a taknic nepotřebují a nemusí nic lovit tam se také nějakej ten level asi schovává.
Takže za mě qestu je dost a prej jich má bejt ještě víc .. cosnima budem dělat to nevím.... ale asi si je pak na 80 zesrandy přijdu udělat.

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 08:28

Úkoly pochopitelně stále přibývají, ale pokud chcete dosáhnout osmdesáté úrovně bez bohapustého grindu, tak to zatím nejde. Je pravda, že tomu lehce pomáhá, nejspíš časem questy přibudou, ale současná situace je spíše špatná.

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 07:57

A právě z tohodle důvodu, než do nové MMO jdu, zkusím si ji v betě, nebo počkám na tvrzení známých, co se také vyznají...
A u takové hry, jako je AOC, ať má sebelepší základ stát se výbornou MMOrpg, stále čekám a odložil jsem ji až do chvíle, kdy dozraje. Raději jsem zatím skočil po letech letoucích do již více než zralé EverQuest 2, na který jsem si nikdy neudělal čas a teď se divím proč, když je to tak úžasná hra..
AoC si i na rady kamarádů, co ve hře jsou, či většina spíše byli, nechávám až na vydání nějakého viditelnějšího updatu.

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 08:30

Klidně vám řeknu, proč není nyní dobré Everquest 2 hrát. Je to škoda, ale ve hře je prostě děsivě prázdno. Autorům se sice podařilo hru vyladit, ale bohužel už jen pro pár hráčů. Přitom se stále se rozšiřujícím světem je šance, že se oba potkají, mizivá. Trochu přeháním, ale narazit na někoho ve hře jen tak náhodně je opravdu strašná náhoda.

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 09:03

Noo, to je trošku pravda no, na druhou stranu je svět EQ poměrně rozsáhlá oblast a na stejný problém jsem v některých lokacích narážel i v jiných mmo, které jsou podstatně novější. Sám bych do toho asi nešel, ale kamarád začal také a navíc pod komunitou Czech Legion, MDK, Bohemia atd. Ale je pravda, že některé lokace zejí prázdnotou. I tak se jedná o jednu z nejhranějších mmo. Převážná většina hráčů je ale USA. I tak ale dle mého názoru, se jedná o jednu z nejpropracovanějších MMO dneška vůbec.


Je fakt, že kvůli tomu počtu lidí jsem semtam na vážkách, ale při čekání na datadisk LotRO, nebo nějakou novou MMO mám jedině možnost čekat bez hraní celkově :D až +- do zimy, nebo hold něco staršího...

Nebo jen nějaký ten měsíc počkat na AoC. Ale to bych se teď musel nudit :D

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 09:16

Že v Legii pozdravuju, taky jsem s nimi kdysi strávil mnoho příjemných chvil. Ostatně, kdysi jsem Everquest 2 recenzoval (http://www.doupe.cz/Recenze-Everquest-2---Online-zivot-hrdiny/a-119911/default.aspx), je tam spousta věcí, které se mi líbí, ale bohužel servery povětšinou zejí prázdnotou. Je to však jako v jakékoliv jiné MMO otázka lidí okolo, pokud narazíte na dobrou partu, není co řešit.

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 10:19

Jojo, myslím si, že to je většinou neduh všech takových dalo by se říci náročnějších MMO, jak na HW, tak na hráče. Jednoduchost si získá více casual hráčů a těch co hledají podrobnosti a hard core možnosti, takových moc není. Na tom podle mě budou tyhle MMO byty, ať už to bude EQ3 které snad jednou vyjde, nebo datadiskem snad dotažený Vanguard, nebo star wars galaxies, atd. Je to škoda no. Každopádně mě teď nenapadá nic jiného, kde trávit večerní hodiny před spánkem :)

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 08:41

jj počkejte si - sice nevím naco :D ja hraji od startu mam 62 a vkidku jedu nahrou zatím jsme netrávil level tím že bych grindil XP nebo že by mi něco vadilo a nemohl sjem hrat.. .spíše zavist a netrpělivost některých lidí tuto hru špiní. Lidi co stali u zrodi wow a byli v bětě hodnotí že AoC ma daleko lepší start a nenašel jsem problém který by mi vadil. Dokonce lidé tvrdí že třeba bonusy za města nefungují, co já jsme slyšel, tak fungují a připisují se jen to není nikde vidět. Prostě hra sama osobě poskytuje odstatek zabavi, raidy dungy.. a chce si jen najít čas a mít lidi se kterými to hraješ.

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 08:47

Já nemluvím jen o lvlení a questech / grindu. Mám na mysli prvky celé hry, jako jen na půl dodělaný pvp systém, jež měl zpočátku tvořit významnou část AoC a dělal AoC polovinu reklamy, podle mnohých opravdu minimální highlvl content a pak drobnosti které se dají překousnout, ale spolu s ostatními už tvoří větší základ toho důvodu. Jsem hold náročnější a mám rád, když něco funguje tak jak má. Proto si počkám, až alespoň to, co hra nabízí, bude nejen nabízet na 100%, ale také na 10ˇ0% ovládat.

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 09:44

ach jo tak to se nedočkáš... pořád se něco bude dodělávat a přidávat a opravovat jako všude.
Hlavně by mě zajímalo z jakých pramenu čerpáš informaci, že high level content není nebo chybí ..lidé u nás na 80 říkají, že je tam toho daleko více než na jakém koliv levelu. Jen mít na tom levelu dost lidi.
Raidy jsou minimálně 2 nebo 3. PvP sytém to jako myslíš že za kiling nemužeš kupovat itemy? nebo co ti chybí? i to už funguje Seige fungují, jdou tam i minimálně 2 raidy kam sedá chodit. Ale obávam se že lide jen šíří fámy, že to a to nejdede a nefunguje a je to celé buglé atak... jenže ja se s ničím takovým moc nesetkal, možná mám štěstí ...ale spíš se jen nějakej "človíček" vždycky na*ere a jakmile mu něco nejde nebo to jeden den hapruje začne psat posty typu "je to cele bulé, nefunguje totu" a tak ... no lidi co to nehrají pak mají dojem že to tak je :D smutné. Ja mluvím za ty co to hrají a hru si užívají - tak asi tak.

Hra neni jako wow nebo tak ma rozdíli a jsem za to rád :D někteří wowkaři raději ať zustanou kde jsou, AoC je prostě něco jiného, možná trochu revolučního.
Někomu vyhovuje grind 150 mobu pro 15 itemů, mačkání 3 tlačítek v souboji atak. Zde to vypadá, že toto stačit nebude, což je pro mě osobně značně zajímavější.

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 10:31

Mluvím o tom, že hra má mít plnohodnotné PvP, kterým se vytahovala už rok před releasem, se systémem hodnocení, bodování, odměn, atd atd. Každopádně PvP arénového typu mě zrovna moc nebere. A otevřené PvP bez jakékoliv náplně také ne.
To že si ji plno hráčů užívá je jedna věc, věc druhá je, jaké mají tito hráči nároky. AoC je stavěna spíše pro casual hráče a těm stačí taková jaká je. Hráči co toho prošli už víc hledají něco, co se bude trochu víc odlišovat, či nabídne zajímavější možnosti.

A High LVL content není jen o questech a 3 raidech. Plno hráčů v MMOrpg hledá také nejrůznější vedlejší aktivity, jako propracovaný craft, hobby systémy, pet systémy, housing, atd atd ... nemyslím tím všechno naráz narvané v jedné hře, takových je minimum a už by člověk musel být opravdu puntičkář... ale někoho hold nebaví měsíce jen pobíhat a mydlit moby, k tomu splnit pár questů a jednou za pár dní raid.
¨
Neříkám že je na tom něco špatného, jen říkám, že se tím nijak neliší od jiných MMO.

A krásná vizuální stránka a inovativní bojový systém také netvoří 90% zábavy ve hře. A pokud ano a vývojáři zaspí nad opravdovým high end contentem, kterým nebude jen nastavování kaše, stavy serverů se budou snižovat.
Boom je boom ...

Nijak hru nenapadám, plánuji také její koupi, ale jen s tím trochu povyčkávám, až budu mít jistotu, že mi bude mít co nabídnout na déle jak čtvrt roku...

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 10:54

ok rozumím, chceš něco co tam podle tebe není, je ale nutné dodat že první 2 měsíce hry pokdu nehraješ děnně 7 hodin budeš mít co dělat ať chceš nebo ne. Uvidíme co kluci z FC zase provedou stímto releasem nedělámsi naděi že neudělají nějaké chybi a že se něco neopravi nebo nebude fungovat .. hold nejsou dokonalí ...
Je tvoje věc kdy s epřipojíš jen počítej že hra a prostředí je tak zajímvé že i já kolikrát jen jedu a koukám na to jak to mají udělané .. a to i v oblestech kde jsem dlouhej čas qestil.

Ano odměny a tak teď nejsou ale mají být brzo a nebojím se že nebudou :D ani toho že by se tato hra neuchytila :D protože se uchytili větší sr*ky, uvidíme co se budedít :D problém, ale asi budou mít lidé co chtějí za známími na servery kde, už jsou protože jak jsme četl tak populace se značně naplňuje a servery budou plné .. pak už lide budou chodit jen na ty nové. Ale není to zase až tak horké terpve první server je už full.

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 11:44

Zkuste, prosím, pochopit, že nemohu objektivně hodnotit hru, jaká teprve bude. V recenzi logicky musím řešit to, co existuje, ne možná v nějaké podobě časem autoři vytvoří, i když je hra již na trhu.
Nádherně je to vidět na namluvení dialogů, které přesně určuje hranici dokončenosti hry při vydání. Nyní jsme o měsíc dál, přibyla hromada úkolů, ale pořád se to nedá srovnávat se zavedenými hrami.
Ano, samozřejmě, i ony zavedené tituly nějak začínaly. Ale doporučuji si ještě jednou přečíst závěr recenze. Nový hráč má na výběr mezi kvalitní a vychytanou značkou, nebo něčím, co možná časem bude lepší, ale objektivně je teď na tom hůř. Co si vybere v tuto chvíli? Domnívám se, že některou ze starších her, aby časem přesedlal na nového oře, až bude řádně okován.
A když jsem dokázal já odhalit end-game content i při poměrně velkém pracovním zatížení, jak je na tom člověk, který má času výrazně více a tím pádem mu hra připadne ještě prázdnější?

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 12:42

Tak moment podivným rozčlenením hry sjem zavěr nějak vynechal. Proto reaguji teď.

Naprostá hloupost co jsi psal, nevím jak dloho to hraješ a komu zde snažíš nadržovat, ale opravdu o vývoji větších projektů víš prd, ja se živím vývojem středních projektů a tak bych ti rad předa něco co vím.

1) Každej program ná chybu aspoň jednu chybu a ta je neodstranitelná.
2) ne každému se hra bude líbit.
3) vyvoj takoveho kolosu potřebuje zasadne jednu věc reálný provoz.
4) z ověřených zdrojů lidí co toho maji za sebou daleko více jak já a hráli kde co a byli u rozjezdů mnoha her slyším jen chvalu jk na rozjezd tak na hru (ale oni to nikam nepíší oni jsou spokojení).
5) zřejmě jsi nepochopil zasadní věc hra jede a to že někde na 80 nemužeš něco co ti slibovali, tě nemusí trápit, protože vyškrabat se a vybrat si postavu nějakej čas trvá. Hraje o zábvě a té si zde užiješ stejně jako jinde.
6) pevnej datum realesu a jeho dodržení je jen ukazka solidnosti firmy a ne to, že jako jiné nejmenované omalovánky s 3 tlačítkovým ovdáním slibují a vyjde to za 1/2 nebo 3/4 roku, s odůvodněním že to chtějí mít pořádně odladěné a pak je tam bugů jak prase :D
7) Proč si kupovat trbanta když nova audina jezní a funguje a že ti nehraje levej reprák nebo jedou za čas zpomalí není nic špatného a navíc se natom stale pracuje..toto je velkej bussines a FC si nedovolí to nedokončit a podle mě naopak nabírají dlaší lidi školí je a snažíse rozšířit zakladnu po podporu a vývoj. A investice do teto či jiné hry nejsou jen prachy ale také čas s učením se jak hra funguje, kdo co umí kde co najdeš atak ...nováčkovy to bude trvat hodně dloho než se to naučí.
8)Autor: "A, bohužel, Conan díky urychlenému vydání ještě měsíc po něm stále tvoří základy hry, které mají být dávno hotové, pokud chce mířit na příčky nejvyš" to snad nemyslíš vážně... psal jsi někdy nějakej soft? ja ano už řadu let... bože to ty jsi LAMA je jedno co opravují hlavní je že to dělají a že to bude opraveno. Chyby se dělají a dělat budou! Jsou to lidi ne roboti.
9) AoC nemělo rychlý ani unáhlený start!!!!!! Božičku kde jsi byl, datum byl stanoven dlouho předtím a tak nebyl unahlený.
10)Autor: "Proto nyní není Conan dle mého nejlepšího vědomí a svědomí pro neznalého hráče ideální." Podle mého nějlepšího vědomí a svědomí je hra po kohokoliv, jak nováčka v MMO tak i zkušeného hráče.. ale ti co čekají že svět funguje dokonale ta hra zklame. V omalovánce ktera ma milinonu čísnkých dětí, bylo taky chyb jak mraku a i po každem větším updatu nebo releasu, pamatuji nelootovatelné moby a bosse v instancích nebo evade nepřítele, nepřemístitelné věci v baglu a bylo toho tuny.

No doporučil bych lidem neinvestovat do nějaké hry par stovek až tisícovek jen aby přišli na to že za měsíc nebo dva se pohnou jinam.
Nováček zde ma hraní na hodně dlouho a zkušenej hrač musí vědět co chce. Ne každému AoC sedí.

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 12:58

Jste naprosto mimo mísu. Věřím, že za pár měsíců klidně budu moci napsat recenzi s tím, že je hra úžasná a dostane vysoké hodnocení. V současné době tomu prostě tak není, takže získala sedmičku.
V době vydání dostala "omalovánka" na Doupěti také nižší hodnocení, kupodivu kvůli tomu, že byla nedotažená. Nyní by bylo hodnocení diametrálně odlišné, protože tři roky práce vytvořily skvělý titul. Tím v současné chvíli AoC není, stejně jako se nemůže srovnávat s řadou dalších MMO, co jsem hrál a hraji. Obdivuji vaše vizionářské schopnosti, s nimiž předvídáte hře velkou budoucnost. Ano, tvůrci na hře makají, ale boom může klidně do té doby opadnout a zůstat třeba prázdná hra, jako skvělý, nekolikrát zmiňovaný, Everquest 2. Nyní je doba odlišná od doby vydání WoW, kdy nebyl v podstatě konkurent a hru mohli autoři ladit za běhu. Her je dost, hráči přijdou, odejdou a čas jde dál.
Abych užil vašeho příměru, raději nyní budu jezdit ve skvěle vybaveném a fungujícím trabantu, než abych kupoval skvěle vypadající Audi, které možná časem dostane i kola.

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 14:43

Popravdě mě je jedno jaké dostane hodnocení, ale jak se o teto hře vyjadřujete jako nedotažené a vlastně nefunkční, plné chyb a nehratelné :D

Stím prostě nemohu souhlasit (vidím vás jako wowkaře kterej prostě hodnocení bude dávat taková jak mu přijdou vhodnější). Ja hraji už víc jak měsíc a opravdu si hru užívám, byol sjem par insrtacní , parkrát BattleField a prošel 2/3 lokací. Nevím jak dlouh a často hrajete AoC vy ale z články zdanlivě vypadá že dost ale zavěr mě šokuje. Očekávat olnou a 100% funkčnost a všechny vychcytávky v der prvního releasu a pak tvrdit že hra je nedodělaná je prostě jak píšete mimo mísu.
Kdyby jste myslel tak přijdete i proč to všechno nenacpali najednou ... ale to je bussines. Možná to neslihli ale spíše to ani neměli v úmyslu. Prozradím vám jen že nevím co by mělo být obsahem za pul roku kdyby všechny věci nacpali do releasu kde se hra bude ještě ustavovat.


Je mi smutno když vidím kolik si dal člověk práce s touto recenzí a nakonec se snaří nějakým zavěrem postavit hru na vedlější kolej a dokonce lidem radí, aby počkali par měsíců nebo let až se to dořeší (hra je dořešená a funkční !!! - kdo řeká něco co tem autoři zatím nedali bude zklamán).
Je také vidět vaše krátkozrakost - stejně jako v každé hře i zde po příhodu dalšího obsahu bude prostě zase plná bugů a chyb. Živím se tvorbou software a mohu za sebe říci, že hra není hroší od jiných ..a svými inovacemi grafiokou je díky toho lepší. To, že někdo nemuže vzít qest, koupit nějekej item nebo dělat nějakej craft, nepovažuji za kritickou chybu.

wow (omalovánka s 3 talčítkama) byla revoluční jednoduchá a i graficky vyspělá na svoji dobu... takže to že dostali 10 z 10 bodů kdekoliv je očekávatelné. Ale uplynulo tak 5 let ....
Vy jste, ale svým hodnocením nakonci nehodnotil hru jako takovou, ale to co jste tam chtěl mít... a co tam chybí a to pak už není recenze hry ale recenze nějaké reklamní kampaně před rokem která podle toho co jsem četl já nikde neříkala, že ty věci tam budou všechny hned. Další věcí je že jejich Engine a sytém tyto věci podporuje a dá se to do toho přidělat.

Zdravím ah ouvej takovej Flame ztoho je....

 |   |  Odpovědět
02. 07. 2008 15:59

Protože se sám také pohybuji v oboru IT, váš pohled chápu. Ve chvíli, kdy bychom byli na stránce pro programátory, plně bych s vámi souhlasil. Tedy nejspíš by k žádné výměně názorů nedošlo, protože celý článek by byl psán jinak.
Zkuste se ovšem vžít do kůže běžného, skoro bych řekl konzumního, hráče. Pro něj není AoC tak dobrá volba, neboť hra ještě nedozrála. Proč bych měl na vyšších úrovních složitě hledat úkoly po celém světě, když jinde je vše již vyřešeno pro hráče přívětivě a přitom podobně zábavně?
Nehledejte v tom, prosím, nějakou konspiraci hráče určité hry, MMO jsem prošel tolik, že více než polovinu si pomalu ani nepamatuji. Ano, hraji mimo jiné i WoW, stejně jako mám herní účty v dalších mnoha hrách, které aktivuji podle nálady. To však neznamená žádné házení klacků pod nohy. Osobně se velice těším přibližně tak na zíří, kdy budu snad moci napsat další pohled na AoC, kde seznám, že hra je skvělá nejen návrhem různých systémů, ale i jejich finálním dotažením. Samozřejmě, změny budou pořád, ale již se ze dne na den nezmění půlka nějakých vlastností.

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  03. 07. 2008 08:10

No váš názor sice akceptuji a do jisté míry souhlasím. Jenže to co vy píšete jako názor který patří lidem nevyznajícím se, pak prezentujete hru jako nevhodnou pro většinu lidí a s tím se nějak nemohu stotožnit - naopak je mi to proti srsti - skoro každej den jsem ve hře tak mi to nesedí.

Změny talentu a kouzel a mechanismů jsou a budou totílně všude pamatuji tyto změny i ve wow kdy po měsíci nebo dvou překopaly stromy nebo změnili nějaké věci v charakteru či měchanismu ability
Ale dost o jiných hrach zpět k AOC.

Vaš pohled, že hra nedozrále mi přijde nevhodný a to proto, protože změny jsou a budou uplně všude. Hrač který si hru teď koupí neprohloupí, ale naopak spoustu věcí se naučí... to, že se změní nějaký mechanismus ve hře bude muset akceptvat pokaždé ať na začátku nebo za 3 roky.

Proč by si měl hledat ukoly po celém světě? To je jednoduché ..protože to není wow apodobné sytémy, to že hleádám a procházím krajinami se da přirovnat asi více k realitě světa ve kterém žijeme. Ano praci opravdu nenajdete u každeho rohu budovy ve městě a jamile dojde nepošlou vás do jiného, ač samozřejmě tento scénář AoC do jisté míry také naplňuje. Ale AoC aspoň mutí lidi hledat práci - teda Qesty - teda nutí je přemyšelt co by ještě mohli dělat a kde.
Mě donutil jít třeba do lokace kde jsem myslel, že nemám šanci vzhledem k jejímu rozsahnu naročnosti 60-70 lvl. Já na 57 jsem si tam už vesele plnil úkoly - teda vydělával pěníze a zkouma novou krajinu. Ikdyž to nebylo snadné.
Také to že hra hráči neposkytuje mega qestu nemusí být zase až tak naškodu - jednak se to bude lišit od některých her a jednak hráci sami mohu ve stylu rollplaying hledat svoje qesty a ukoly a nebo soutěžit s kamarády z Guidly, protože to že mi nějakej čověk ve městě řekně ať něco udělá a já odklikám celej dialog a pak jen někde na netu najdu kde ta věc přesně je a co mám přesně udělat, není asi to pravé ořechové (takhle se ovšem plní qesty tak 90% lidí protož když spníte za hodinu 10 ukolů a hrajete 4 hodiny tak máte 40 q denně, kolik to je asi po měsíci?).
Prostě toto není WOW a vaše recenze hlavně závěr mě vadil protože jste to hodnotil z pohledu co je jinde a co zde chybí.

A poslední věcí kterou jsem již řekl: hra není nedokončená - pokdu ano tak prosím kde (namluvené dialogi?, další rozšíření které asi nazačátku před rokem byla lákadlem, neměli být v prvním releasu a chybovost hry odborníci hodnotí spíše za minoritní, vuči systémům které se rozjížděli dříve a to včetně WOW). Takže včem? Opravdu nevidím ten problém - ba naopak si myslím že jakmile někdo AOC zkusí a pak zajde hrat něco staršího zjistí proč pravě AoC je dobré:D, ale to už nechám na každém co si koupí a do čeho investuje :D ja svojí investice nelituji :D
Brzi bude moct dat na 7 dní vyzkoušet AoC a myslím že to přesvětší kdekoho :D

 |   |  Odpovědět
Maxidag  |  02. 07. 2008 14:49

"Abych užil vašeho příměru, raději nyní budu jezdit ve skvěle vybaveném a fungujícím trabantu, než abych kupoval skvěle vypadající Audi, které možná časem dostane i kola. "

achjo no otočil jste to jak jsem popsal víše - hra podle vás nejde... no ty desítky tisíc denně hrajících lidí by svámi nesouhlasilo :D
Ani já nemohu.... dnes to zapnu - je po updatu - nějaké chybky tam budou ale budu na vás vzpomínakt jak krásně vypadá omalovánka když zmokne. :D

Zdravím

 |   |  Odpovědět
Dash  |  02. 07. 2008 12:38

jj a přesně o tom mluvím, vím, že to či ono s největší pravděpodobností bude a to či ono se pravděpodobně změní a doladí. A to je ten důvod, že čekám. Chci si počkat, zda a jak kvalitně budou některé nedodělky dořešeny. A to nereaguji jen na tent očlánek. Mám toho plno z impéria, od známých a přátel, kteří hru hrají, či hráli.

Uvidíme, kam se hra bude shanou vývojářů posouvat a pevně doufám, že k dobrému ... jsem rád když je z čeho vybírat a člověk se nemusí plácat roky ve stejném titulu ale dle libosti si semtam odskočit do jiných online světů...

 |   |  Odpovědět
Mali  |  03. 07. 2008 14:16

Zdravicko.

Precetl jsem si jak clanek, tak i komentare. A musim souhlasit s hodnocenim. AoC je momentalne nedodelana hra. Stejne jako kdysi WoWko ( kdyz uz ho tu musite zminovat ). Nicmene pro me, jako vyvojare softu i jako hrace, je flustrace z toho, ze ackoli BETA test je za nami se mnou tak jedna, dost velka. Zazil jsem to na WoW a znovu to zazivat nehodlam. Proto taky odrazuju zname.

Kazdy produkt by se mel poradne otestovat. Od toho tu byl beta test. Jenze vyvojari AoC si asi neuvedomili, ze kdyz delaji MMO tak by mel byt beta test umerne rozsahly. To ze opakuji chyby Blizzardu ( dost nechapu tenhle argument, ale pro nekoho je dulezity ) z nich prece nedela nic jineho, nez noumy. Mohli se poucit, nepoucily.

Me napriklad zarazilo technicke zpracovani finalni verze od bety. Na nekterych mistech se najednou nove objevily prekryvajici se textury, zachvaty mezi minFPS a avgFPS jsou dost markantni, i kdyz v bete nebyly. Problem na ATI kartach se uz taky probiral. Celkove mam dojem, ze HRUBE podcenily betu a protoze meli naslibovano, prechod na final jim opravdu nevysel.

Patche jsou a budou, ale aktualni stav je, ze proti slibum maj co dohanet. Jediny duvod proc tedka zacinat s AoC by mozna byl, kdyby bylo jasne, ze v dobe dosazeni konecne urovne postavy pred vama bude komplet dodelana hra. Jenze to neni jiste.

A jeste jednou. Z chyb Blizzardu by se meli poucit, ne si je brat jako omluvu. Blizzard byl tehda v jine pozici. A i tak je tenhle argument spatnej.

 |   |  Odpovědět
Roodhir  |  03. 07. 2008 17:16

OMG ak niekto povie ze v AOC nie je potrebne grindovat levely, tak hra asi inu hru. A pozor, to ze mozete ist robit Villa questy v Noble District nie su questy ale tvrdy GRIND zabaleny do questu.

Mam 2 chars, lvl 62 TOS a lvl 52 GRD a urobil som vsetky questy, aj low lvl areas (s TOSom Conals Valley ked som uz bol na leveli 40+), vsetky qs v Khopshef a Zelata areas a vsetky gathering questy na prvom leveli (do levelu 50 nie je mozne zacat druhy level gathering questov) a aspon raz (skor dva razy) vsetky hlavne instancie na prislusnych leveloch (niektore viackrat) a jednoducho mnostvo XP nestaci.

Staci sa pozriet na ludi na vyssich leveloch, bud grindia v Noble District Villa qs, alebo grindia (aj pre dropy) Main System / Cistern. A robia to DENNE, vyuzivajuv naplno cooldown na Villa Questy. End game content nemozem hodnotit, ale podla ohlasov je zabugovany ako des a hlavne jednoduchy z pohladu potreby vyuzivania specifickych kvalit vsetkych classov.

A ze nie su bugy?

OMG zase skor ako nazor z ineho sveta:
- Arena quest chain zabugovana
- Alchemy profesia zabugovana
- Weaponsmith profesia zabugovana
- Bug rychlosti uderov male vs. female chars
- Bossovia v instanciach sa resetuju randomly
- Memory leak hardverovy problem
- Straca sa interface / skills v interface, treba niekolkonasobny relog
- jedna z hlavnych nizsich instancii Pyramid sa neda vobec dokoncit (Lord Khetum quest line)
- Sieges system bugs...
- atd, atd, atd,

Herny system je super, ale tato hra potrebuje este minimalne 6 mesiacov tvrdej prace, potom bude za nieco stat. Hral som LOTRO od zaciatku, ale NIKDY som nemal pocit takej nedorobenosti v tolkych oblastiach. Clovek sa len musi zamysliet sam pre seba - nakolko je pre mna zabava hrat hru kde hlavnou vyzvou nie je content ale zvladnut mnozstvo bugov a totaly lack of content nad urovnou 40+

 |   |  Odpovědět
PtRsN  |  04. 07. 2008 10:49

No ja se musim priznat, ze me AoC straslive zklamalo....po x prectenych preview a recenzi sem byl nateseny jako maly jarda...unikatni soubojovy system, grafika, uvodni "singl" player ktery vas vtahne do deje atd...proste vsechno me nadchlo a uz sem se nemohl dockat. Hru jsem si koupil mesic po jejim vydani. Vzdycky me to lakalo k postavam ktere umi healovat ale maji i nejaky ten dmg...rozjel sem ToS, ale bohuzel mam pouze lvl 38 a musim rict hra me po necelych 2 tydnech prestala jaksi bavit. Z toho co jsem cetl nemam bohuzel nic...diky me slabsi graficke karte jeste k tomu od ATI graficka nadhera nikde(ale toto je pouze chyba meho HW), soubojovy system u ToS stejny jako v kterekoliv MMORPG-zadny spellweaving se nekona(zatim), komba nula proste nic.
V clanku zminovane rozhodovani ohledne nove zbrane a equipu...zkouseni dmg atd..naprosty souhlas..vubec nevim co za equip je lepsi...a neustale klikani mezi "I" a "P" kde se toho stejnak moc nedovim a moc se toho nemeni me uz nejak nebavi. Ale asi sem v tomhle rozmazleny.
Dale me mrzi vypusteni mluvenych q od lvlu 20 nahoru...je to hrozna skoda a znova se pripojuji k autorovi clanku, ktery ma pravdu, a ja radeji rozhovor rychle odklikam a jedu dal.
No proste rychle a jednoduse nakonec..nemyslim si ze by hra byla spatna ale Funcom ma jeste spoustu prace a snad se jim podari hru dotahnout a udelat ji zajimavou. Pro me jako castera neni v tehle hre vubec nic noveho. Proto ji asi necham ulozenou ve stole a pockam si nejaky ten rok. Snad uz to bude ta hra o ktere jsem cetl a na kterou jsem se tak tesil.

 |   |  Odpovědět
Hombre  |  11. 07. 2008 08:38

Prerusil jsem placeni AoC a uvidim, co bude.
Bugy, instancovani vseho, divne pvp (healeri vladnou)a neprilis zabavne instance me k tomu proste donutili.
Momentalne jsem mmorpg free a tak je aspon vice casu na single player hry, knizky atd.
Uvidim co bude, jestli se povede Warhammer online, jestli Conana dodelaji (hodne me stvou ty jejich instance i normal map a mest) anebo jestli se vratim s datadiskem k WoW.

 |   |  Odpovědět
Ice  |  07. 07. 2008 19:50

juknete sem - http://pcgamers.blog.cz/

 |   |  Odpovědět
xtron  |  13. 07. 2008 01:43

Jen chci podporit autora recenze - souhlasim se vsim. Hral jsem to mesic a je to strasna, ale strasna nuda. Vratil jsem se zpet k WOW. Az hra bude dodelana a nebudeme betatesteri tak se mozna vratim. Grafika je dechberouci, ale obal proda vyrobek poprve, podruhe jiz je treba nabidnout neco lepsiho nez nedodelek. Neprehledne atributy, tisice buffs ve kterych by se prase vyznalo, ikony predmetu spatne odlisitelne a behate jak fretky od jedne mapy ke druhe. Naprosto nudne sbirani surovin atd.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A