Age of Wonders 4 vyjde už na jaře. Paradox nečekaně oznámil pokračování fantasy strategie

Poslední přírůstek do série tahových strategií Age of Wonders jsme dostali v roce 2019. Letos se dočkáme již čtvrtého dílu a na jeho vydání nebudeme muset čekat vůbec dlouho. Vychází totiž 2. května na PC, PlayStation 5 a Xbox Series S|X. Vývojáři slibují nový způsob vyprávění příběhu a rozsáhlejší možnosti rozvoje frakcí. 

Mocní mágové se vrátili, aby obyčejným lidem vládli jako samozvaní bohové. Pradávnou magii se pokusíme ovládnout sami, abychom svým poddaným propůjčili nové síly a mohli tak svádět bitvy proti mocným nepřátelům. Možností, jak si vytvořit jednotky, bude hned několik. Můžete dát dohromady třeba klan kanibalů smíšených s měsíčními elfy. Kombinování se meze nekladou. 

Způsobů výhry je několik. Buď můžete všechny utlačit svoji obrovskou silou, vytvořit jedno velké spojenectví a žít v míru nebo si podrobit kompletní znalosti arkán. Age of Wonders 4 slibuje kombinaci strategie a RPG, která tady ještě nebyla. K tomu mají pomoci rozhodnutí na několika úrovních, která ovlivňují vývoj světa. Slibně zní také nový systém událostí, díky kterému by každá partie měla působit jako unikátní dobrodružství. 

Váš názor Další článek: Forspoken odhaluje hardwarové požadavky. Vývojáři vylepšili demo díky zpětné vazbě

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,