AIWars – jak skutečný je náš svět?

Čas virtuální reality a globální sítě, jakou známe třeba z Gibsonových knížek nebo filmů z takzvané Matrixové škatulky, je zřejmě ještě trochu daleko, a tak nám nezbývá nic jiného, než si na něj hrát. Současně se okolo cyberpunku motá hned několik nadějně vypadajících her jako Deus ex či Shadows of Reality, což je ve srovnání s minulostí, kde byste zdařilé výtvory spočítali na prstech jedné ruky, docela zarážející nárůst, který je ovšem velmi potěšující.
AIWars – jak skutečný je náš svět?
Čas virtuální reality a globální sítě, jakou známe třeba z Gibsonových knížek nebo filmů z takzvané Matrixové škatulky, je zřejmě ještě trochu daleko, a tak nám nezbývá nic jiného, než si na něj hrát. Současně se okolo cyberpunku motá hned několik nadějně vypadajících her jako Deus ex či Shadows of Reality, což je ve srovnání s minulostí, kde byste zdařilé výtvory spočítali na prstech jedné ruky, docela zarážející nárůst, který je ovšem velmi potěšující.

AIWars si jakožto další přírůstek do cyberpunkové rodiny berou na přetřes rovnou samotnou počítačovou síť podobnou dnešnímu Internetu, ve které si v roli hackera budete vydělávat na své živobytí.

Možná by se spíše hodilo říct přežití, protože váš konstrukt zvaný Avatar je sice virtuální, ale dráty které vedou od konzole k vaší hlavě, a po kterých se v případě zničení Avatara jako odezva prožene dostatečné množství proudu, aby z mozku udělalo jenom kouřící kus flákoty, už rozhodně skutečné jsou a vyhlídka na dárcovství orgánů jakožto poslední činnosti, na kterou se zmůžete, není opravdu veselá. Samozřejmě se ale jakožto správný hacker máte proti takovéto alternativě šanci drobet připravit, takže krom útočných programů/virů, které se budou rozhodně hodit při bližším setkání s ICem, je k obraně připravena řada dalších prostředků, různé maskování , klamání a léčení antiviry. Narazit budete moct i na takové šikovné rutiny, které třeba chudáka IC nechají přepočítat pí... a to nějakou dobu zabere :)

Náplň téhle více strategické než akční hry se bude převážně odvíjet hackováním různých systémů a vykrádáním jejich datových skladů. Informace z nich ukořistěné obratem ruky můžete prodat na černém trhu a za vydělané chechtáky pak nakoupit lepší software a s ním se pokusit zdolat lépe zabezpečné systémy, ve kterých budou samozřejmě daleko cennější informace, což vám zase dovolí nakoupit lepší sowtafare... Naštěstí tahle nekonečná smyčka nebude vaším jediným cílem, ale krom téhle hlavní kostry můžete třeba zahájit vlastní výzkum z ukořistěných dat a začít pracovat třeba na přenesení vašeho vědomí do sítě a stát se tak nezávislým na svém těle, které pak může v klidu odejít do kopru.

U grafiky stojí za zmínku engine, který je freewarový, takže v žádném případě nedosahuje takových kvalit jako UT nebo Quake, ale vzhledem k tomu, že nám jeho prostřednictvím bude předkládán počítačový, nikoli reálný svět, nemuselo by to být zas tak hrozné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |