AIWars – jak skutečný je náš svět?

Čas virtuální reality a globální sítě, jakou známe třeba z Gibsonových knížek nebo filmů z takzvané Matrixové škatulky, je zřejmě ještě trochu daleko, a tak nám nezbývá nic jiného, než si na něj hrát. Současně se okolo cyberpunku motá hned několik nadějně vypadajících her jako Deus ex či Shadows of Reality, což je ve srovnání s minulostí, kde byste zdařilé výtvory spočítali na prstech jedné ruky, docela zarážející nárůst, který je ovšem velmi potěšující.
AIWars – jak skutečný je náš svět?
Čas virtuální reality a globální sítě, jakou známe třeba z Gibsonových knížek nebo filmů z takzvané Matrixové škatulky, je zřejmě ještě trochu daleko, a tak nám nezbývá nic jiného, než si na něj hrát. Současně se okolo cyberpunku motá hned několik nadějně vypadajících her jako Deus ex či Shadows of Reality, což je ve srovnání s minulostí, kde byste zdařilé výtvory spočítali na prstech jedné ruky, docela zarážející nárůst, který je ovšem velmi potěšující.

AIWars si jakožto další přírůstek do cyberpunkové rodiny berou na přetřes rovnou samotnou počítačovou síť podobnou dnešnímu Internetu, ve které si v roli hackera budete vydělávat na své živobytí.

Možná by se spíše hodilo říct přežití, protože váš konstrukt zvaný Avatar je sice virtuální, ale dráty které vedou od konzole k vaší hlavě, a po kterých se v případě zničení Avatara jako odezva prožene dostatečné množství proudu, aby z mozku udělalo jenom kouřící kus flákoty, už rozhodně skutečné jsou a vyhlídka na dárcovství orgánů jakožto poslední činnosti, na kterou se zmůžete, není opravdu veselá. Samozřejmě se ale jakožto správný hacker máte proti takovéto alternativě šanci drobet připravit, takže krom útočných programů/virů, které se budou rozhodně hodit při bližším setkání s ICem, je k obraně připravena řada dalších prostředků, různé maskování , klamání a léčení antiviry. Narazit budete moct i na takové šikovné rutiny, které třeba chudáka IC nechají přepočítat pí... a to nějakou dobu zabere :)

Náplň téhle více strategické než akční hry se bude převážně odvíjet hackováním různých systémů a vykrádáním jejich datových skladů. Informace z nich ukořistěné obratem ruky můžete prodat na černém trhu a za vydělané chechtáky pak nakoupit lepší software a s ním se pokusit zdolat lépe zabezpečné systémy, ve kterých budou samozřejmě daleko cennější informace, což vám zase dovolí nakoupit lepší sowtafare... Naštěstí tahle nekonečná smyčka nebude vaším jediným cílem, ale krom téhle hlavní kostry můžete třeba zahájit vlastní výzkum z ukořistěných dat a začít pracovat třeba na přenesení vašeho vědomí do sítě a stát se tak nezávislým na svém těle, které pak může v klidu odejít do kopru.

U grafiky stojí za zmínku engine, který je freewarový, takže v žádném případě nedosahuje takových kvalit jako UT nebo Quake, ale vzhledem k tomu, že nám jeho prostřednictvím bude předkládán počítačový, nikoli reálný svět, nemuselo by to být zas tak hrozné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A