Aktualizace: Spekulace ohledně datadisku k Half-Life 2

Čtenáři květnového čísla časopisu PC Gamer se konečně dočkali; v desetistránkovém článku byli vyzpovídáni designér Robin Walker a spisovatel Mark Laidlaw, ohledně připravovaného datadisku k druhému dílu Half-Life. Byť byli oba vývojáři víceméně tajnůstkářští a příliš konkrétních informací o náplni hry neprozradili, přeci jen něco víme.

Dobrou zprávou, která by mohla leckoho překvapit, je, že pracemi se zabývá přímo Valve, tedy nikoliv Gearbox, či jiná externí firma jako tomu bylo v minulosti. Robin Walker to zdůvodňuje tím, že celý tým je naplno sžitý se všemi nástroji a editory; byla by podle něj škoda kdyby se vývoje chopil někdo jiný. V Half-Life 2 Aftermath, jak se datadisk jmenuje, se kupodivu nevžijeme ani do role Gordona Freemana, ani do role Alyx Vance, což je v rozporu s předchozími plány vývojářů. V textu totiž není přesně řečeno, za jakou postavu budeme hrát, a tak můžeme očekávat cokoliv.

Dějová linie v datadisku celkem logicky naváže na události z originálu; po zničení Citadely se celé City 17 ocitá v chaosu a vy, spolu s dalšími charaktery, utíkáte pryč. Celé místo je zaplaveno divokými mimozemskými příšerami, které se nyní usadily v troskách zničeného města. Bariéry, jež je před tím držely takzvaně "před branami", jsou nyní prolomeny a oblast se stává nebezpečnou. V Aftermath se setkáme nejen s novými nepřáteli, ale potkáme často i ty staré. Jak už je v Half-Life zvykem, někteří z nich se k vám dokonce přidají, a to i přesto, že minule jste s nimi sváděli urputné boje v ulicích City 17.

Jedním z největších otazníků, který se nad datadiskem až doposud vznášel, byla samotná distribuce hry. Někteří marně doufali, že se Valve nakonec uchýlí ke krabicové verzi, avšak Robin Walker tuto možnost vyvrátil. "Kdybychom hru vydávali bez pomocí Steamu, dalo by to mnohem více práce. Museli bychom vše zabalit do krabic, rezervovat si místo na regálech v obchodech; jednoduše, trvalo by to mnohem déle." Je tak jasné, že jedinou možnou cestou, jak si přídavek opatřit, bude přes distribuční systém Steam.

Těžko to však Valve vyčítat. Vývoj Half-Life 2 byl obrovsky nákladný a nějak si na sebe vydělat musí. Zároveň je jasné, že obchodní řetězce z této zprávy asi nebudou nadšené; všechny peníze poputují rovnou do kapsy lidí z Valve. Ale není to tak správné? Proč by měli obchodníci, jež nehnuli ani prstem, dostávat obrovské podíly z hry, na které se parta lidí tolik nadřela?

Aktualizace:

Prostřednictvím distribučního systému Steam byl uveřejněn první screenshot, jenž nás má navnadit na datadisk k Half-Life 2 s názvem Aftermath. Bylo by od nás proto krajně sobecké, kdybychom si tuto ochutnávku nechali jen pro sebe. Tak jen do toho! 

Zdroj: Eurogamer, Steam, GT


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce