Alan Wake Remastered by měl vyjít v říjnu. Úniky mluví o použití nového enginu

Existenci tohoto remasteru už před pár měsíci prozradil únik z databáze Epic Store. Nyní o něm začaly na povrch prosakovat informace i z jiných zdrojů.

Novou lavinu informací ohledně remasterovaného Alan Wakea spustil tchajwanský herní obchod Rakuten. Na kartě hry jste mohli najít rovnou i datum vydání, které má připadat na 5. října. K tomu se na Twitteru přidal i insider Daniel Ahmad, podle kterého by k oznámení mělo dojít už tento týden. Že by se Alan objevil ve čtvrtek na PlayStation Showcase? 

S dalšími informacemi pak z vlastních zdrojů přišel web Nintendopal.com, podle kterého mělo Remedy u remasteru využít Northlight Engine, na kterém běží například Control. Nám to zní jako až příliš velká změna. Přeci jen přepracování celé hry do nového enginu vypadá spíš jako remake než remaster. Ale rádi se necháme překvapit.

Hra by měla podporovat i ray-tracing na PS5, Xboxu Series S|X a PC. Poběží v 60 FPS. Alan Wake Remastered by ale neměl chybět ani na dosluhující generaci konzolí, kde ale bude samozřejmě ořezanější po technické stránce. 

Váš názor Další článek: Chernobylite: dobrodružství s plutoniem | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,