Aliens: Crucible od Obsidianu měl být takový "strašidelnější Mass Effect"

Colonial Marines rozhodně nebyl jediný nadějně vypadající projekt, který to nakonec nedotáhl na výsluní.
Aliens: Crucible od Obsidianu měl být takový "strašidelnější Mass Effect"

Poslední dobou vyplouvají na povrch nadějně vypadající zrušené projekty a zatímco studio Creative Assembly se postaralo o skvělý horor z univerza Vetřelců, Obsidian pracoval na akčním RPG s přízviskem Crucible. 

Obsidian pracuje na RPG The Outer Worlds, fanoušci Falloutu se mohou těšit

Obsidian pracuje na RPG The Outer Worlds, fanoušci Falloutu se mohou těšit

"Bylo smutné zrušit Alies: Crucible, ale nemusíte z toho vinit Segu," nechal se slyšet scénárista Chris Avellone. "V zásadě to mohlo být takovým mnohem strašidelnějším Mass Effectem. Všichni vývojáři, kteří na projektu pracovali, z toho byli nadšení. Byl to hodně zajímavý prototyp. Sega to ale nakonec ukončila."

Původní myšlenka hry spočívala v tom, že se skupinka vědců a vojáků vydá na nehostinnou planetu, kde při vstupu do atmosféry kvůli její nestabilitě rozprchnou po celém povrchu. Úkolem tak mělo být především přežití a nalezení možnosti z planety rychle vypadnout. Stěžejním prvkem hratelnosti pak měla být hutná atmosféra a především nepředvídatelnost Vetřelců, kteří se mohli objevit kdykoliv, i během konverzací. 

Koncept tedy vypadal více než zajímavě a kdo ví, třeba se jej jednou ujme nějaké studio. Obsidian každopádně v tuto chvíli pracuje na sci-fi RPG The Outer Worlds.

Nejnovější komentáře