Alienware představil novou řadu tenkých herních notebooků X

Alienware X je zcela nová právě představená rodina herních notebooků, kde se snoubí všechny základní hodnoty: odvážné inovace, vysoký výkon, nezaměnitelný design a špičková kvalita.

Notebooky se mohou pochlubit technologií chlazení přihlášenou k patentové ochraně, nejmodernějšími výkonnými komponentami, displeji s mimořádně vysokou snímkovou frekvencí a futuristickým designem Legend 2.0. Díky spolupráci se společností Intel je vše poskládané do jednoho z nejtenčích těl, s jakým je možné se u PC tohoto kalibru setkat. Nechybí tu ani mobilní procesory Intel Core H 11. generace, nejnovější grafické karty řady RTX 30 (k dostání až nejvýkonnější 3080) či několik druhů displejů, od FHD panelu s obnovovací frekvencí 360Hz až po 4K UHD. 

Alienware x15_keyboard+internal components_expanded.jpeg

Při vývoji řady X bylo cílem nabídnout komunitě více než běžný tenký herní notebook. Cílem bylo vybočit ze zajetých kolejí a přijít s něčím, co nastaví novou laťku. Výsledkem jsou dosud nejtenčí herní notebooky Alienware. Model x15 je považován za nejvýkonnější herní notebook na světě v kategorii 15 palců s tloušťkou do 16 mm.

Hlavně zachovat chladnou hlavu

Dosaženo toho bylo díky několika aspektům. Prvním byla eliminace tepla. Co nejdokonalejší chlazení je ze strany zákazníků prioritní požadavek. Řešení chlazení dnes dostupná na trhu staví výrobce PC před skutečná dilemata a vždy jsou nutné určité kompromisy. Alienware proto přišel s vlastním řešením a objevil při tom nové materiály a několik nových konstrukčních metod.

Alienware x15_angled_front_left_close up_LED touchpad.jpeg

Na pět z nich je již podaná patentová přihláška. Nová generace technologie chlazení Alienware Cryo-Tech využívá Element 31, exkluzivní teplovodivý materiál vyrobený z tekuté galio- křemíkové slitiny. Tento materiál se nachází mezi procesorem a jeho chladicími prvky, kde rozptyluje teplo a předchází negativnímu vlivu teplotních špiček na výkon systému. Oproti tomu, co je v současné době na trhu, dosahuje řada X díky využití slitiny Element 31 až o 25 % nižšího tepelného odporu.

Dále je řada X vybavená regulací napětí HyperEfficient, která zajišťuje vysoký výkon při dlouhé době hraní. Výsledkem všech těchto inovací je lepší odvod tepla a vyšší herní výkon. Díky systému se čtyřmi ventilátory proudící vzduch účinně ochlazuje jednak šasi, jednak vnitřní zdroje tepla, takže herní stroj zůstane chladný ve všech situacích. Posledním důležitým prvkem je chytrá technologie řízení ventilátorů, rovněž přihlášená jako patent, která využívá umělou inteligenci ke zlepšení výkonu aplikací tím, že jednotlivé ventilátory zrychlují, zpomalují nebo běží stabilně nezávisle na sobě podle hodnot z různých senzorů strategicky rozmístěných okolo klíčových systémových komponent.

Krásný jako motýl, výkonný jako včela

Provedení řady X je v mnohém nové. Notebooky lákají na modernizovaný design   Alienware Legend 2.0. Tato nová identita s technologií Dark Core se poprvé objevila v nedávno představených herních noteboocích Alienware m15 R5/R6, ale řada X-Series přináší její druhou generaci s vyšším výkonem v ultra tenkém provedení.

Alienware x17_side_angled_partially open_left.jpg

Všimnout si můžete zejména nekonečné smyčky výrazného osvětlení zadní hexagonální ventilační mřížky, čistých linií s jemnými úhly. Nejde jen o eleganci, ale i o funkčnost designu. Ventilační otvory jsou úmyslně umístěny na horní i spodní straně, aby ve spojení se čtyřmi ventilátory pomohly zvýšit průtok vzduchu, a tedy účinnost chlazení. Výsledkem jsou herní notebooky s tloušťkou pouhých 15,9 mm u modelu x15 a 20,9 mm u modelu x17.

Zdroj: TZ

Diskuze (1) Další článek: Hráči fotí z oblak Flight Simulatoru, podívejte se na ty nejkrásnější snímky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže americký salvový raketomet M270

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

Betonové baterie vyřeší energetické problémy, slibují autoři. První by mohla vyrůst v Česku

** Umíme vyrobit elektřinu ze Slunce ** Potřebujeme ale obrovskou baterii, kam ji uložíme na noc ** Jednou z cest jsou betonové gravitační baterie

Jakub Čížek
EnergetikaObnovitelné zdroje
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět