Allegiance - další masivní multiplayer

Microsoft začal poslední dobou hodně dělat do her. Zřejmě opět objevil již jednou objevené - a to že v počítačových hrách (či jejich příbuzných klonech) je budoucnost zábavního průmyslu. A tak vytvořil skvělé Age of Empires II, nedávno rozjel svou první masivně multiplayerovou RPG hru Asheron's Call a hned k tomu plánuje ještě jednu další. Tentokrát však již nikoliv žánru RPG, nýbrž vesmírně-strategicko-akčního.
Allegiance - další masivní multiplayer
Microsoft začal poslední dobou hodně dělat do her. Zřejmě opět objevil již jednou objevené - a to že v počítačových hrách (či jejich příbuzných klonech) je budoucnost zábavního průmyslu. A tak vytvořil skvělé Age of Empires II, nedávno rozjel svou první masivně multiplayerovou RPG hru Asheron's Call a hned k tomu plánuje ještě jednu další. Tentokrát však již nikoliv žánru RPG, nýbrž vesmírně-strategicko-akčního.

Proč strategicko? To proto, že zde již nepůjde ani tak o hru jednotlivce, jako spíše o hru v týmu. Ale nejprve raději krátce něco k velmi "originálnímu" příběhu. ... Anebo raději snad ani ne. V tomto případě je totiž už natolik ohraný a bezduchý, že vám snad bude stačit, že "ti zlí" ani "ti dobří" nejsou tentokráte natolik přesně definovaní, a že jak Iron Coalition tak GigaCorp mají své klady a své zápory, ani jedna ze stran však nemá nějakou nevyrovnatelnou výhodu nad stranou druhou. Samozřejmě jsou zde ještě třetí, čtvrté a další strany, spíše takoví odpadlíci-piráti, např. Pásáci (nikoliv Pasáci:) - hrubě přeloženo z anglického The Belters.

Hra bude založena na týmech, jak jsem už napsal. Každý tým bude mít svého velitele a ten bude mít možnost verbovat další členy, stavět a rozšiřovat základnu, zkoumat nové bojové prostředky (výzkum se bude ubírat daným směrem podle toho, ke které se přidá straně). Právě velitelé zde zastoupí onu strategickou složku. Pak na scénu nastoupí jeho "sloužící", tedy piloti lodí které on vyrobí. Velitel bude téměř všemocný, bude moct vyzbrojovat lodě, určovat do nich piloty, a další a další věci. Jednomu ale zabránit moci nebude - totiž odchodu pilotů. Pokud například nebude pilotům pravidelně platit, oni se rozhodnou odejít a zvolí si za velitele někoho jiného. Do hry se samozřejmě nebudete moct ihned zapojit jako samozvaní velitelé, ale hráči si vás za velitele budou muset zvolit. Chytrý a zkušený velitel potom nepustí nějakého nováčka do nádherné, nově vyrobené nablýskané fregaty, ale dosadí na její můstek raději nějakého veterána a nováčka spíše vsadí do jedné z dělových věží (ačkoliv ani to není zcela bezpečné).

Hlavním serverem, na kterém bude probíhat tato intergalaktická válka epických rozměrů bude samozřejmě Microsoft Gaming Server. Hráči, kteří by si chtěli založit vlastní soukromé hry ("hříčky"), se ovšem nemusejí obávat - bude možné hrát i po LAN a internetu, ovšem v maximálním počtu 32 hráčů. Hra bude striktně vyžadovat 3D akcelerátor. Bez něj si ani laserem neškrtnete.

Právě teď probíhá zcela volné betatestování této velice nadějně vypadající multiplayerové gamesky, takže neváhejte. Takhle nějak zřejmě vypadá zábava budoucnosti.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

dnes | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |