Alone in the Dark 4 - temný jak tma

Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první?
Alone in the Dark 4 - temný jak tma
Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první? Napadne vás, jestli vám náhodou za zády nestojí nějaký sadomasochista, nebo jestli se prostor, ve kterém jste, nezačíná pomalu ale jistě plnit nějakou příšernou malou havětí? Když je s vámi více známých lidí, strach ustupuje, ale pokud jste sami ...

Série her Alone in the Dark je v herním průmyslu již poměrně známá. Předchozí tři díly byly téměř vždy v něčem revoluční. Alone in the Dark tedy například poprvé použil 3rd person zobrazení, kterému se v poslední době dostává takových ovací. A to bylo přibližně před šesti lety. V každém z dílů šlo o to, postřílet co nejvyšší počet buřičů, kterým se nelíbilo v útulných rakvích v kypré zemině, a kteří se v jednou v noci vydali na svou poslední procházku po širém světě.

Tento úkol samozřejmě zůstane i do čtvrtého dílu. Zhostíte se role Edwarda Carnbyho, který si opět zapomněl připravit dostatek munice, a tak bude muset paběrkovat v nejrůznějších temných prostorách, kam se jen ke své smůle dostane (hra se má odehrávat na jistém zámku poblíž kalifornského pobřeží). Edward ovšem nebude jedinou postavou ve hře a vaše role se budou měnit.

Po technické stránce by mělo dojít k výrazným vylepšením (oproti poslednímu dílu, což je samozřejmě pochopitelné), obzvláště v grafice, která, ač byla ve své době revoluční, nedosahovala přílišných kvalit. Samozřejmě to bude hra akcelerovaná, stane se asi konkurencí pro takové kousky jako Nocturne či Resident Evil (bude k dispozici i na konzole, údajně dokonce na všechny "hlavní"). Nejlepším časem, kdy si zahrát, bude samozřejmě půlnoc, kdy už se bude celé vaše obydlí pohupovat v náručí noci. Vyjít by měla na podzim tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A