Alone in the Dark 4 - temný jak tma

Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první?
Alone in the Dark 4 - temný jak tma
Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první? Napadne vás, jestli vám náhodou za zády nestojí nějaký sadomasochista, nebo jestli se prostor, ve kterém jste, nezačíná pomalu ale jistě plnit nějakou příšernou malou havětí? Když je s vámi více známých lidí, strach ustupuje, ale pokud jste sami ...

Série her Alone in the Dark je v herním průmyslu již poměrně známá. Předchozí tři díly byly téměř vždy v něčem revoluční. Alone in the Dark tedy například poprvé použil 3rd person zobrazení, kterému se v poslední době dostává takových ovací. A to bylo přibližně před šesti lety. V každém z dílů šlo o to, postřílet co nejvyšší počet buřičů, kterým se nelíbilo v útulných rakvích v kypré zemině, a kteří se v jednou v noci vydali na svou poslední procházku po širém světě.

Tento úkol samozřejmě zůstane i do čtvrtého dílu. Zhostíte se role Edwarda Carnbyho, který si opět zapomněl připravit dostatek munice, a tak bude muset paběrkovat v nejrůznějších temných prostorách, kam se jen ke své smůle dostane (hra se má odehrávat na jistém zámku poblíž kalifornského pobřeží). Edward ovšem nebude jedinou postavou ve hře a vaše role se budou měnit.

Po technické stránce by mělo dojít k výrazným vylepšením (oproti poslednímu dílu, což je samozřejmě pochopitelné), obzvláště v grafice, která, ač byla ve své době revoluční, nedosahovala přílišných kvalit. Samozřejmě to bude hra akcelerovaná, stane se asi konkurencí pro takové kousky jako Nocturne či Resident Evil (bude k dispozici i na konzole, údajně dokonce na všechny "hlavní"). Nejlepším časem, kdy si zahrát, bude samozřejmě půlnoc, kdy už se bude celé vaše obydlí pohupovat v náručí noci. Vyjít by měla na podzim tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |