Alone in the Dark 4 - temný jak tma

Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první?
Alone in the Dark 4 - temný jak tma
Temnota je naprosto přirozeným prvkem, který v nás evokuje strach. Malé děti se obávají, že na ně vybafne kdoví co, ti odrostlejší z ní mají obvykle strach proto, že nevědí, co se v ní ukrývá. Právě ona nevědomost je nejhorší stránkou temnoty. Řekněme, že se nacházíte v absolutní tmě, na neznámém místě, v neznámém čase. O které věci začnete přemýšlet jako první? Napadne vás, jestli vám náhodou za zády nestojí nějaký sadomasochista, nebo jestli se prostor, ve kterém jste, nezačíná pomalu ale jistě plnit nějakou příšernou malou havětí? Když je s vámi více známých lidí, strach ustupuje, ale pokud jste sami ...

Série her Alone in the Dark je v herním průmyslu již poměrně známá. Předchozí tři díly byly téměř vždy v něčem revoluční. Alone in the Dark tedy například poprvé použil 3rd person zobrazení, kterému se v poslední době dostává takových ovací. A to bylo přibližně před šesti lety. V každém z dílů šlo o to, postřílet co nejvyšší počet buřičů, kterým se nelíbilo v útulných rakvích v kypré zemině, a kteří se v jednou v noci vydali na svou poslední procházku po širém světě.

Tento úkol samozřejmě zůstane i do čtvrtého dílu. Zhostíte se role Edwarda Carnbyho, který si opět zapomněl připravit dostatek munice, a tak bude muset paběrkovat v nejrůznějších temných prostorách, kam se jen ke své smůle dostane (hra se má odehrávat na jistém zámku poblíž kalifornského pobřeží). Edward ovšem nebude jedinou postavou ve hře a vaše role se budou měnit.

Po technické stránce by mělo dojít k výrazným vylepšením (oproti poslednímu dílu, což je samozřejmě pochopitelné), obzvláště v grafice, která, ač byla ve své době revoluční, nedosahovala přílišných kvalit. Samozřejmě to bude hra akcelerovaná, stane se asi konkurencí pro takové kousky jako Nocturne či Resident Evil (bude k dispozici i na konzole, údajně dokonce na všechny "hlavní"). Nejlepším časem, kdy si zahrát, bude samozřejmě půlnoc, kdy už se bude celé vaše obydlí pohupovat v náručí noci. Vyjít by měla na podzim tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A