Alone In The Dark: The New Nightmare

Představovat hru, která vytvořila nový herní žánr a zároveň sloužila jako podklad pro takové hry, jakou je například Tomb Raider (byť v poněkud extrovertněji pojaté koncepci), by bylo jak nošení sov do Athén. A jak se daří Alone in the Dark na Playstationu? Jaká bude New Nightmare?
Předchůdce Resident Evila se vrací a brousí si zuby na nejvyšší příčku v žánru hororových adventur. The New Nightmare se bude držet osvědčeného systému 3D postav a předrenderovaného pozadí, hodlá však nastavit nový standart v grafickém zpracování. Každá z 1200 předrenderovaných scén je zpracována v několika verzích což umožňuje vytvářet zajímavé světelné efekty jako například osvětlování častí prostředí baterkou, záblesky při střelbě nebo plápolání ohně.

Autoři slibují mnohem dospělejší příběh než u Resident Evila. Atmosféra by měla být více temná a napjatá podobně jako v Silent Hillu od Konami. To by mohlo být zajímavější než béčkové „lekací” scény , které byly příčinou mnoha srdečních zástav při hraní Resident Evila :-).

Na začátku hry si budete moci vybrat ze dvou postav, čímž se hra dělí na dva odlišné scénáře díky odlišným charakterům obou postav. Dále se můžete těšit na hordy hrozivých nepřátel k jejichž eliminaci vám pomůže arzenál dvanácti zbraní včetně zajímavých futuristických hračiček. Taková skvělá řezničina jako v Silent Hillu nás asi nečeká, ale o strach nouze určitě nebude.

Nejnovější komentáře