Alpha Black Zero - taktická střílečka z budoucnosti

Další z řady her, které se rozhodly využít předností Serious Sam enginu je připravovaná střílečka Alpha Black Zero. Od svého "rodiče" se ale bude v mnoha ohledech lišit - zdaleka nepůjde o bezduchou krvavou řežbu proti stovkám nepřátel, jak jsme si u série SS zvykli, ale naopak o týmovou taktickou střílečku inspirovanou mimo jiné třeba Hidden & Dangerous.
Alpha Black Zero - taktická střílečka z budoucnosti

Příběh hry Alpha Black Zero (dále jen ABZ) je zasazen do daleké budoucnosti, kdy je lidstvo roztroušeno na mnoha planetách naší galaxie. Optimistická očekávání o dokonalé a sociálně spravedlivé společnosti jsou však i zde jen bezbřehou utopií - lidstvo je jako vždy rozděleno na chudé a bohaté, nyní dokonce v měřítku planet. Bohaté planety jsou sdruženy ve společenství nazvaném Federace SolGov a jak se dalo očekávat, vykořisťují ty chudší. Na nich přežívá lidská spodina, většinou pod vládou různých teroristických organizací nebo diktátorů, kteří se postupem času stávají velkou hrozbou pro SolGov. Jak vidíte, budoucnost vůbec není růžová - popravdě, je úplně stejná jako současnost.

 

Největší inspirací byly prý tvůrcům hry jako Hidden and Dangerous, Max Payne, Halo a Splinter Cell. Ačkoliv muže tahle řada vypadat jako velmi různorodá směsice několika žánrů, autoři ABZ si z nich prý vybírali jen specifické elementy, které se ve svém díle pokoušejí propojit v komplexní celek. Výše popsané příběhové pozadí ABZU je z velké části inspirováno knižní science fiction sérií spisovatele Petera F. Hamiltona "Night`s Dawn Trilogy".

 

 

Hlavním hrdinou hry je poručík Kyle Hardlaw, příslušník speciálních jednotek E.T.I. určených pro otázky meziplanetární bezpečnosti, konkrétně úplně prvního týmu nazvaného Alpha Black Zero. Během jedné z rutinních misí se podaří tomuto týmu proniknou hluboko ke kořenům gigantické konspirace sahající až kamsi do centra vlády Federace. Kyle Hardlaw je však poté armádou nařčen z masové vraždy a předveden před tribunál, kde se má obhajovat. A právě zde tkví jedno z velmi originálních řešení této hry. Mise se totiž budou průběžně prolínat s tímto soudním přelíčením a soudci budou vždy posuzovat nové a nové důkazy, které v těchto misích jaksi retrospektivně získáte (obžalovaný jakoby vypráví svůj příběh).

 

Přestože se ABZ odehrává daleko v budoucnosti, dostanete do vínku poměrně standardní výzbroj - klasické pušky, lehké i těžké kulomety, ostřelovačky, granáty, pistole s tlumičem a podobně.

Mise se mají odehrávat jak v rozlehlých interiérech, tak i venkovních prostorech (zde tvůrci využívají jednu z nejnovějších vlastností SS enginu, viz. dále). V průběhu plnění úkolu narazíte na vesničky kolonistů, podíváte se do vesmírných stanic, podzemních přístupových systémů, továren na zbraně i ředitelství obrovských konglomerátů.

Jednou z mnoha výhod SS enginu je schopnost pracovat se stovkami různých modelů nepřátel. I toho bude v ABZ využito, ovšem ne takovým způsobem jako v sérii Serious Sam, kde nepřátelé byli spíše chodící mrtvoly bez ducha. Naopak, inteligence nepřátel hraje v ABZ velice důležitou roli - systém AI je zde ve všech ohledech vylepšen.

Hlavní rysy hry:

  • originálně zpracovaný příběh
  • bohaté prostředí interiérů i exteriérů
  • postaveno na nejnovější verzi Serious Sam enginu
  • multiplayer pro šest hráčů

Technická stránka ABZ je postavena na nejnovější verzi Serious Sam enginu s přidaným rendererem terénu, který dosud nebyl použit v žádné z her Serious Sam série. Ten umožňuje tvorbu rozsáhlých, detailně propracovaných venkovních prostor srovnatelných prý například s Unrealem 2. Tomu však odpovídají také hardwarové nároky - pro slušný běh hry budete potřebovat alespoň Pentium 4 s grafickou kartou o alespoň 32 MB videopaměti.

Vydání taktické akční hry Alpha Black Zero je plánováno na poslední čtvrtletí tohoto roku. Veřejná demoverze není v plánu.

Oficiální stránky: http://www.alphablackzero.com/
Výrobce: Khaeon Games (http://www.khaeon.com/)
Vydavatel: Playlogic International (http://www.playlogicint.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |