Alpha Black Zero - taktická střílečka z budoucnosti

Další z řady her, které se rozhodly využít předností Serious Sam enginu je připravovaná střílečka Alpha Black Zero. Od svého "rodiče" se ale bude v mnoha ohledech lišit - zdaleka nepůjde o bezduchou krvavou řežbu proti stovkám nepřátel, jak jsme si u série SS zvykli, ale naopak o týmovou taktickou střílečku inspirovanou mimo jiné třeba Hidden & Dangerous.
Alpha Black Zero - taktická střílečka z budoucnosti

Příběh hry Alpha Black Zero (dále jen ABZ) je zasazen do daleké budoucnosti, kdy je lidstvo roztroušeno na mnoha planetách naší galaxie. Optimistická očekávání o dokonalé a sociálně spravedlivé společnosti jsou však i zde jen bezbřehou utopií - lidstvo je jako vždy rozděleno na chudé a bohaté, nyní dokonce v měřítku planet. Bohaté planety jsou sdruženy ve společenství nazvaném Federace SolGov a jak se dalo očekávat, vykořisťují ty chudší. Na nich přežívá lidská spodina, většinou pod vládou různých teroristických organizací nebo diktátorů, kteří se postupem času stávají velkou hrozbou pro SolGov. Jak vidíte, budoucnost vůbec není růžová - popravdě, je úplně stejná jako současnost.

 

Největší inspirací byly prý tvůrcům hry jako Hidden and Dangerous, Max Payne, Halo a Splinter Cell. Ačkoliv muže tahle řada vypadat jako velmi různorodá směsice několika žánrů, autoři ABZ si z nich prý vybírali jen specifické elementy, které se ve svém díle pokoušejí propojit v komplexní celek. Výše popsané příběhové pozadí ABZU je z velké části inspirováno knižní science fiction sérií spisovatele Petera F. Hamiltona "Night`s Dawn Trilogy".

 

 

Hlavním hrdinou hry je poručík Kyle Hardlaw, příslušník speciálních jednotek E.T.I. určených pro otázky meziplanetární bezpečnosti, konkrétně úplně prvního týmu nazvaného Alpha Black Zero. Během jedné z rutinních misí se podaří tomuto týmu proniknou hluboko ke kořenům gigantické konspirace sahající až kamsi do centra vlády Federace. Kyle Hardlaw je však poté armádou nařčen z masové vraždy a předveden před tribunál, kde se má obhajovat. A právě zde tkví jedno z velmi originálních řešení této hry. Mise se totiž budou průběžně prolínat s tímto soudním přelíčením a soudci budou vždy posuzovat nové a nové důkazy, které v těchto misích jaksi retrospektivně získáte (obžalovaný jakoby vypráví svůj příběh).

 

Přestože se ABZ odehrává daleko v budoucnosti, dostanete do vínku poměrně standardní výzbroj - klasické pušky, lehké i těžké kulomety, ostřelovačky, granáty, pistole s tlumičem a podobně.

Mise se mají odehrávat jak v rozlehlých interiérech, tak i venkovních prostorech (zde tvůrci využívají jednu z nejnovějších vlastností SS enginu, viz. dále). V průběhu plnění úkolu narazíte na vesničky kolonistů, podíváte se do vesmírných stanic, podzemních přístupových systémů, továren na zbraně i ředitelství obrovských konglomerátů.

Jednou z mnoha výhod SS enginu je schopnost pracovat se stovkami různých modelů nepřátel. I toho bude v ABZ využito, ovšem ne takovým způsobem jako v sérii Serious Sam, kde nepřátelé byli spíše chodící mrtvoly bez ducha. Naopak, inteligence nepřátel hraje v ABZ velice důležitou roli - systém AI je zde ve všech ohledech vylepšen.

Hlavní rysy hry:

  • originálně zpracovaný příběh
  • bohaté prostředí interiérů i exteriérů
  • postaveno na nejnovější verzi Serious Sam enginu
  • multiplayer pro šest hráčů

Technická stránka ABZ je postavena na nejnovější verzi Serious Sam enginu s přidaným rendererem terénu, který dosud nebyl použit v žádné z her Serious Sam série. Ten umožňuje tvorbu rozsáhlých, detailně propracovaných venkovních prostor srovnatelných prý například s Unrealem 2. Tomu však odpovídají také hardwarové nároky - pro slušný běh hry budete potřebovat alespoň Pentium 4 s grafickou kartou o alespoň 32 MB videopaměti.

Vydání taktické akční hry Alpha Black Zero je plánováno na poslední čtvrtletí tohoto roku. Veřejná demoverze není v plánu.

Oficiální stránky: http://www.alphablackzero.com/
Výrobce: Khaeon Games (http://www.khaeon.com/)
Vydavatel: Playlogic International (http://www.playlogicint.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |