Amazon zrušil hru ze světa Pána prstenů, důvodem jsou neshody s Tencentem

Po týmovce Crucible jde pod drn další projekt Amazonu.

Amazon to má poslední dobou s herními projekty trochu nahnuté. Očekávané MMO New World se odložilo na konec letošního roku a po zrušené týmovce Crucible ukončuje svou cestu další slibný projekt - RPG titul ze světa Pána prstenů. 

Jak informuje Bloomberg, důvodem zrušení projektu jsou podle všeho neshody s gigantem Tencent, který v roce 2019 koupil studio Leyou Technologies Holdings Ltd., které na novém herním projektu spolupracovalo s Amazonem. Po koupi studio se bohužel nepodařilo dojít ke společné dohodě a nezbylo, než vše uložit k ledu. Vývojáři se tak přesunou k dalším projektům včetně očekávaného MMO New World. 

"Milujeme značku Pána prstenů a jsme zklamaní, že nebudeme moci titul přinést zákazníkům," nechal se slyšet tiskový mluvčí. 

Herní Pár prstenů se vyvíjel pro PC a konzole a měl doprovodit na platformu Amazon Prime také stejnojmenný seriál, který se v současné době natáčí. Jde mimo jiné o jeden z nejdražších seriálů všech dob. Jen za první sezónu zaplatí Amazon přes 400 milionů dolarů. 

Váš názor Další článek: Mass Effect: Legendary Edition nabídne i propracovaný fotorežim

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,