AMC 2: Yak Attack – tak trochu úchylná hra

Existují hry dobré, stejně tak i hry špatné. Velkou podskupinu některých z nich tvoří také hry, odpusťte mi to slovo, úchylné - ty, které vybočují ze zaběhlých kolejí a přinášejí něco, na co nejsme zvyklí. Na poli komerčních her má status výrobce těchto her např. společnost Shiny. My tu máme dnes něco podobného – šílenou, neřku-li úchylnou hru Yak Attack…
AMC 2: Yak Attack – tak trochu úchylná hra
Yak Attack je zajímavá hra. Asi nejpozoruhodnější věcí na ní je to, že všechny postavy ve hře jsou zvířata, kolem kterých se celá hra (a s tím související úvodní příběh) točí. Možná si říkáte, že her, ve kterých vystupují jen zvířata jsou spousty, ale to jste ještě neviděli Yak Attack, protože po ní na celou věc změníte názor.

AMC 2: Yak AttackAMC 2: Yak Attack

Příběh hry je velice zajímavý, a musím připomenout, že já si ho nevymyslel. To říkám z toho důvodu, protože celý na vás může působit jako výplod bujné fantazie nějakého chorobomyslného jedince. Hra se odehrává ve vzdálené zemi jménem Ungulonia. Národ této země po ponižující porážce SpiffSpoffSpimSpamsů (úhlavní nepřátelé této Ungulonie disponující schopností létat), jenom vzkvétá, rozšiřuje se a zvětšuje. Výsostné postavení v této zemi má kari koření – jsou zde zakládány kari domy, kde koření ovlivňuje vývoj rostlin a živočichů. V tomto novém věku osvícení mnoho Ungulonianů odchází prozkoumávat jiné země. Jedním z takových dobrodruhů je náš hlavní hrdina – kozel či yak jménem Trevor. Ten cestoval, až zakotvil na ostrově Phlegm, kde si našel úžasný kari dům ležící ve vesnici obývané lamami, ovcemi a krávami. Jednoho večera Trevor seděl a jedl extra pálivou kari omáčku a přitom poslouchal místní povídačky o zvláštních světlech na obloze, kterým moc nevěřil. Ještě toho večera se z oblohy snesl zářivý předvoj SpiffSpoffSpimSpamsů. Když ho Trevor uviděl, uvědomil si, že je jediný, kdo může tuto invazi zastavit, než se rozšíří dále. S touto myšlenkou vyrazil směrem k obloze. Ptáte se, jak může létat? Snadně, všechno to koření, co snědl, udělalo své, a z jeho zadku vylétl ohnivý plamem (pro ty co nechápou: zkuste celý den jíst jen fazole nebo nějakou podobnou luštěninku:-). Takto vyzbrojen extra pálivou kari omáčkou a jeho raketovým zadkem se vydal do boje…

Váš úkol je pak snadný – musíte zachránit co největší počet osadníku (ovce, kozy apod.), kteří se ještě nic netušíc pohybují po ostrově. Ti pomalu, ale jistě začínají být napadání SpiffSpoffSpimSpamsi, kteří si je vynášejí směrem k obloze. Záchrana probíhá tím způsobem, že se k tomu, koho chcete zachránit přiblížíte a svými drápy jej chňapnete a přenesete na bezpečné místo – do stodoly, která je uznávána jako mírové území. Po celou dobu hraní máte na obrazovce zobrazovány různé údaje, o tom, se děje všude okolo vás. Nejdůležitější je asi mapa, na níž máte zaznačeny všechny nepřátele a vesničany. Další velice důležitou věcí je také stav vašeho koření, který ovlivňuje to, jak dlouho můžete létat. Budete-li ho mít málo, nezoufejte a leťte směrem ke svému domu (je také vyznačen na mapě) a když se u něj zastavíte, jeho stav vám začne stoupat – načerpali jste si zásobu ze svého domu.

AMC 2: Yak AttackAMC 2: Yak Attack

Technická stránka hry je nadmíru dobrá - grafika hry je poměrně kvalitní a prokreslená, často se při hraní setkáte s mnoha světelnými efekty. Hudby sice moc není, ale ani to nepostřehnete a nebude vám to vadit.

AMC 2: Yak Attack je hra, kterou musíte hlavně pochopit, což mi zpočátku dělalo problémy, ale nyní už je vše v pořádku. Když se do ní zahrajete, zjistíte, že v jádru je to opravdu dobrá gameska. Doporučuji všem!

Download (1,1 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A