AMD oznámilo výsledky za první čtvrtletí

SUNNYWALE, CA - 14. 4. 2004 - Společnost AMD dnes oznámila své příjmy ve výši 1,236 miliardy
USD a čistý zisk 45 milionů USD pro kvartál končící dne 28. března 2004. Zisk na akcii činí 0,12 USD a byl podpořen rekordním prodejem, zvýšenou hrubou marží a nákladovým managementem. Tyto úspěchy přičítá finanční ředitel AMD Robert J. Rivet zejména pevném růstu, vysoké výkonnosti i silnému prodeji v Latinské Americe a Asijko-pacifické oblasti. V porovnání s rokem 2003 tak během prvního kvartálu došlo ke zvýšení prodeje o celých 73%.  V prvním čtvrtletí roku 2003 oznámilo AMD prodeje ve výši 715 milionů USD a čistou ztrátu 146 milionů USD, neboli 0,42 USD na akcii. Ve čtvrtém kvartálu 2003 činily prodeje 1,2 miliardy USD a čistý zisk pak 43 milionů USD, tedy 12 centů na akcii. AMD dále pokračovalo v posilování vedoucí pozice na trhu v oblasti bezdrátových zařízení a embedded aplikací prostřednictvím svého řešení paměťových čipů Flash Spansion™. Taktéž přijímání vedoucí platformy AMD64 se mezi zákazníky neustále zrychluje a prodeje procesorů mezi jednotlivými kvartály se více než zdvojnásobují.

Poptávka po procesorech rodin AMD Opteron, AMD Athlon™ 64 a Athlon XP zůstala stabilně vysoká. ASP se podařilo zvýšit už ve čtvrtém po sobě jdoucím kvartálu pokračujícím pronikáním na korporátní trh. Procesor AMD Opteron se úspěšně uplatňuje v rozmanitých vertikálních segmentech, které zahrnují finanční služby, webovou infrastrukturu, vládní úřady, farmaceutické firmy, petrochemii, či tvorbu digitálního obsahu. Dále prodeje procesoru AMD Athlon 64 FX zůstávají stabilně velmi silné v segmentu
počítačových hráčů a nadšenců. Přechod výroby na 90nm technologii procesorů AMD64 úspěšně
pokračuje a je doprovázen solidní výtěžností, a vynikajícími charakteristikami spotřeby energie i tepelného vyzařování. AMD bude začínat s masovou produkcí na 90 nm v druhém čtvrtletí a očekává první výnosy z produktů ve 3. kvartálu 2004.

Další vybrané skutečnosti z uplynulého čtvrtletí:

Společnost AMD uvedla procesory AMD Athlon 64 FX-53 a AMD Athlon 64 3400+, které dnes představují nejvýkonnější řešení pro desktopové systémy.

Rodina procesorů AMD64 obdržela během prvního roku na trhu více než 45 ocenění po celém světě. Ocenění v prvním čtvrtletí zahrnují ceny Gartner System Builder Summit: “Nejlepší hardwarový produkt“, „Nejlepší výrobce“ a „Nejlepší program / promotion pro system buildery“, ocenění PC Worldu pro AMD Athlon 64, „Nejlepší produkt roku 2003“ od PC Magazine pro AMD Athlon 64 a PC Professionel Editors‘ Choice „Inovace roku 2003/2004“ pro technologii AMD Cool’n’Quiet™.

Spansion zahájil produkci 110nm Floating Gate Flash pamětí. Jsou to vůbec první komerčně dostupné paměti vyrobené menší, než 130 nanometrovou technologií.

Společnost AMD byla založena roku 1969, navrhuje a vyrabí paměti Flash, mikroprocesory a řešení využívající technologii system-on-chip pro počítačový, komunikační a spotřební průmysl. V rámci své celosvětové působnosti disponuje výrobními závody ve Spojených státech, Evropě, Japonsku a Asii. Je taktéž zahrnuta v seznamu Standard And Poor´s 500.

Zdroj: TZ

 

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |