Americký senátor usiluje o zákaz pay-to-win mechanik ve hrách

Palčivý problém, který je dlouhodobě trnem v oku velkému množství legislativců teď dostává nový zvrat.
Americký senátor usiluje o zákaz pay-to-win mechanik ve hrách

Hry zaměřené na děti by neměly mít mikrotransakce a jiné prostředky monetizace. Myslí si to senátor z Missouri Josh Hawley, který nyní oznámil, že chystá návrh zákona, podle něhož by byly zákazené manipulativní videoherní prvky zaměřené na děti. To se samozřejmě výrazně týká i lootboxů, které by při schválení zákona mohly dostat tvrdou ránu.

EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

Už brzy by tak mohlo ve Spojených Státech dojít výraznému omezení velké části forem mikrotransakcí ve hrách, které jsou cílené na hráče pod osmnáct let na základě jejich audiovizuálního obsahu a dalších prvků vyskytujících se ve hře. Omezení by navíc mělo platit i na rozšířenější tituly, které i přes nálepku hry pro dospělé umožňují vědomě dětem, aby se do nich zapojovaly.

Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Mezi prostředky manipulace navíc návrh řadí i například prvky her pro jednoho hráče, které tvoří vysokou obtížností či jinými překážkami nutnost pro další postup hrou investovat reálné peníze. Stejně tak potom považuje za manipulaci i to, když hra ovlivňuje zakupovanými předměty hratelnost a dává platícím hráčům výhodu nad těmi neplatícími.

Celá záležitost by tvrdě zasáhla tvůrce her a také jejich vydavatele. Asociace zábavního průmyslu zatím odpovídá pouze argumentací, že spousta zemí jako Velká Británie oficiálně nepovažují mikrotransakce ve hrách za formu gamblingu.

A jak to vidíte vy?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole