Americký senátor usiluje o zákaz pay-to-win mechanik ve hrách

Palčivý problém, který je dlouhodobě trnem v oku velkému množství legislativců teď dostává nový zvrat.
Americký senátor usiluje o zákaz pay-to-win mechanik ve hrách

Hry zaměřené na děti by neměly mít mikrotransakce a jiné prostředky monetizace. Myslí si to senátor z Missouri Josh Hawley, který nyní oznámil, že chystá návrh zákona, podle něhož by byly zákazené manipulativní videoherní prvky zaměřené na děti. To se samozřejmě výrazně týká i lootboxů, které by při schválení zákona mohly dostat tvrdou ránu.

EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

Už brzy by tak mohlo ve Spojených Státech dojít výraznému omezení velké části forem mikrotransakcí ve hrách, které jsou cílené na hráče pod osmnáct let na základě jejich audiovizuálního obsahu a dalších prvků vyskytujících se ve hře. Omezení by navíc mělo platit i na rozšířenější tituly, které i přes nálepku hry pro dospělé umožňují vědomě dětem, aby se do nich zapojovaly.

Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Japonského muže zatkli za výhrůžky vůči Square Enixu kvůli lootboxům

Mezi prostředky manipulace navíc návrh řadí i například prvky her pro jednoho hráče, které tvoří vysokou obtížností či jinými překážkami nutnost pro další postup hrou investovat reálné peníze. Stejně tak potom považuje za manipulaci i to, když hra ovlivňuje zakupovanými předměty hratelnost a dává platícím hráčům výhodu nad těmi neplatícími.

Celá záležitost by tvrdě zasáhla tvůrce her a také jejich vydavatele. Asociace zábavního průmyslu zatím odpovídá pouze argumentací, že spousta zemí jako Velká Británie oficiálně nepovažují mikrotransakce ve hrách za formu gamblingu.

A jak to vidíte vy?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A