Anachronox stále blíže dokončení!

Na hru jménem Anachronox, tajemné to sci-fi RPG od společnosti Ion Storm, se čeká již několik let. Datum vydání bylo, podobně jako např. u nechvalně známé Daikatany, již několikrát odloženo, a tak teď už početná obec hráčská pouze vyčkává, co se z toho všeho vlastně vyklube. Jak je na tom Anachronox teď? Dopadne stejně jako zmiňovaná Daikatana? To se dočtete v našem článku.
Anachronox stále blíže dokončení!
Nejprve se vrhněme na současný stav Anachronoxu. Podle Toma Halla, vedoucího designéra této hry, se to má v současné době tak, že probíhá balancování a vychytávání. To je podle něho extrémně kritické období, takže se prý nemůžeme divit, že to trvá tak dlouho, a že to možná ještě nějaký ten pátek potrvá. Hru tedy téměř do zblbnutí, stále a stále dokola, intenzivně paří početná skupina testerů, jejichž zkušenosti mají zajistit, aby hra byla snadno pochopitelná, vyvážená, a zároveň samozřejmě maximálně zábavná.

AnachronoxAnachronox

Vývojáři se mezitím zase zabývají zkrášlováním jednotlivých levelů, zejména těch prvopočátečních. Protože je jasné, že u hry, která byla ve vývoji tak dlouho dobu, budou ty úplně první levely vypadat přeci jen o něco zastaraleji než ty, které byly vytvořeny v konečné fázi.

Co se týká vlastního obsahu hry, jsou momentálně nahrávány veškeré rozhovory. Údajně by to nemělo zabrat nějak moc dlouho, navíc už jsou dva hlavní charaktery hotové. Následně pak budou lehce upraveny filmové sekvence, přidána synchronizace rtů, a pak už je budete moci žasnout nad tím, jak to ti chlapíci v tom Ion Stormu dokázali. Filmové sekvence v Anachronoxu totiž mají být skutečné drama, který bylo doposud k vidění pouze ve filmech těch nejlepších akčních režisérů.

Mnoho hráčů trpce nese přítomnost dnes již poměrně zastaralého (stále však dobře vypadajícího) Quake 2 enginu. Tvůrci je utěšují tím, že tento engine natolik upravili, že už to vlastně skoro ani není on. Přidali například 32bitové barvy, nový vysoce konfigurovatelný částicový systém, parabolický "enviroment mapping" (což jsou algoritmy, které vypočítávají odrazy okolního prostředí na objektech), mocný skriptovací jazyk jménem APE, obličejové deformace, a navíc třeba i již zmíněnou synchronizaci rtů. Především dvě poslední vychytávky budou velkou měrou přispívat k absolutnímu dokreslení příběhu a totálnímu propadnutí atmosféře.

A jak to bude s herním časem? Samotný Tom Hall prošel Anachronox, bez toho, že by se zabýval tak podružnými věcmi jako jsou subquesty apod., za 22 hodin. Odhaduje, že průměrná doba hraní pro "normální" hráče bude něco kolem třiceti hodin. Maximum se pak má pohybovat někde okolo číslovky 60.

AnachronoxAnachronox

Příběh Anachronoxu začíná tak, že vy, jako soukromý detektiv, který zrovna "nemá moc kšeftů na skladě", si usilovně hledáte práci. Nakonec vás zaměstná jakýsi bláznivý starý páprda jako svého osobního strážce. S ním cestujete k jakési cizí planetě, jež se ovšem ještě před vaším příjezdem stačí rozštěpit ve dví! Tím se provalí galaktické mystérium o tom, že kdosi chce zničit vesmír, a otázkou základní otázkou samozřejmě je: Proč? Nebo že by to bylo "Kdo?". No to už bude na vás, abyste to zjistili.

Skrze hru budete moci procházet maximálně s tříčlenným týmem (vy + další dva ze sedmi na výběr). Každá postava na výběr bude mít samozřejmě rozličné schopnosti a dovednosti. Jedno však budou mít společné - v minulosti každé z nich se bude kolébat na hladinách žalu či bolesti jakási událost či snad věc, která bude pro každý tento charakter jakýmsi "jedem z minulosti". Od toho se taktéž odvíjí název hry, Anachronox totiž znamená právě onen "jed z minulosti" (nevím sice v kterém jazyce, ale možná latina?).

Stále není docela jasné, kdy přesně hra vyjde. Jedna věc ale jistá je. Začne se plánovat Anachronox 2.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |