Anachronox stále blíže dokončení!

Na hru jménem Anachronox, tajemné to sci-fi RPG od společnosti Ion Storm, se čeká již několik let. Datum vydání bylo, podobně jako např. u nechvalně známé Daikatany, již několikrát odloženo, a tak teď už početná obec hráčská pouze vyčkává, co se z toho všeho vlastně vyklube. Jak je na tom Anachronox teď? Dopadne stejně jako zmiňovaná Daikatana? To se dočtete v našem článku.
Nejprve se vrhněme na současný stav Anachronoxu. Podle Toma Halla, vedoucího designéra této hry, se to má v současné době tak, že probíhá balancování a vychytávání. To je podle něho extrémně kritické období, takže se prý nemůžeme divit, že to trvá tak dlouho, a že to možná ještě nějaký ten pátek potrvá. Hru tedy téměř do zblbnutí, stále a stále dokola, intenzivně paří početná skupina testerů, jejichž zkušenosti mají zajistit, aby hra byla snadno pochopitelná, vyvážená, a zároveň samozřejmě maximálně zábavná.

AnachronoxAnachronox

Vývojáři se mezitím zase zabývají zkrášlováním jednotlivých levelů, zejména těch prvopočátečních. Protože je jasné, že u hry, která byla ve vývoji tak dlouho dobu, budou ty úplně první levely vypadat přeci jen o něco zastaraleji než ty, které byly vytvořeny v konečné fázi.

Co se týká vlastního obsahu hry, jsou momentálně nahrávány veškeré rozhovory. Údajně by to nemělo zabrat nějak moc dlouho, navíc už jsou dva hlavní charaktery hotové. Následně pak budou lehce upraveny filmové sekvence, přidána synchronizace rtů, a pak už je budete moci žasnout nad tím, jak to ti chlapíci v tom Ion Stormu dokázali. Filmové sekvence v Anachronoxu totiž mají být skutečné drama, který bylo doposud k vidění pouze ve filmech těch nejlepších akčních režisérů.

Mnoho hráčů trpce nese přítomnost dnes již poměrně zastaralého (stále však dobře vypadajícího) Quake 2 enginu. Tvůrci je utěšují tím, že tento engine natolik upravili, že už to vlastně skoro ani není on. Přidali například 32bitové barvy, nový vysoce konfigurovatelný částicový systém, parabolický "enviroment mapping" (což jsou algoritmy, které vypočítávají odrazy okolního prostředí na objektech), mocný skriptovací jazyk jménem APE, obličejové deformace, a navíc třeba i již zmíněnou synchronizaci rtů. Především dvě poslední vychytávky budou velkou měrou přispívat k absolutnímu dokreslení příběhu a totálnímu propadnutí atmosféře.

A jak to bude s herním časem? Samotný Tom Hall prošel Anachronox, bez toho, že by se zabýval tak podružnými věcmi jako jsou subquesty apod., za 22 hodin. Odhaduje, že průměrná doba hraní pro "normální" hráče bude něco kolem třiceti hodin. Maximum se pak má pohybovat někde okolo číslovky 60.

AnachronoxAnachronox

Příběh Anachronoxu začíná tak, že vy, jako soukromý detektiv, který zrovna "nemá moc kšeftů na skladě", si usilovně hledáte práci. Nakonec vás zaměstná jakýsi bláznivý starý páprda jako svého osobního strážce. S ním cestujete k jakési cizí planetě, jež se ovšem ještě před vaším příjezdem stačí rozštěpit ve dví! Tím se provalí galaktické mystérium o tom, že kdosi chce zničit vesmír, a otázkou základní otázkou samozřejmě je: Proč? Nebo že by to bylo "Kdo?". No to už bude na vás, abyste to zjistili.

Skrze hru budete moci procházet maximálně s tříčlenným týmem (vy + další dva ze sedmi na výběr). Každá postava na výběr bude mít samozřejmě rozličné schopnosti a dovednosti. Jedno však budou mít společné - v minulosti každé z nich se bude kolébat na hladinách žalu či bolesti jakási událost či snad věc, která bude pro každý tento charakter jakýmsi "jedem z minulosti". Od toho se taktéž odvíjí název hry, Anachronox totiž znamená právě onen "jed z minulosti" (nevím sice v kterém jazyce, ale možná latina?).

Stále není docela jasné, kdy přesně hra vyjde. Jedna věc ale jistá je. Začne se plánovat Anachronox 2.

Váš názor Další článek: Serious Sam – berte smrt s humorem

Témata článku: , , ,