Anachronox stále blíže dokončení!

Na hru jménem Anachronox, tajemné to sci-fi RPG od společnosti Ion Storm, se čeká již několik let. Datum vydání bylo, podobně jako např. u nechvalně známé Daikatany, již několikrát odloženo, a tak teď už početná obec hráčská pouze vyčkává, co se z toho všeho vlastně vyklube. Jak je na tom Anachronox teď? Dopadne stejně jako zmiňovaná Daikatana? To se dočtete v našem článku.
Anachronox stále blíže dokončení!
Nejprve se vrhněme na současný stav Anachronoxu. Podle Toma Halla, vedoucího designéra této hry, se to má v současné době tak, že probíhá balancování a vychytávání. To je podle něho extrémně kritické období, takže se prý nemůžeme divit, že to trvá tak dlouho, a že to možná ještě nějaký ten pátek potrvá. Hru tedy téměř do zblbnutí, stále a stále dokola, intenzivně paří početná skupina testerů, jejichž zkušenosti mají zajistit, aby hra byla snadno pochopitelná, vyvážená, a zároveň samozřejmě maximálně zábavná.

AnachronoxAnachronox

Vývojáři se mezitím zase zabývají zkrášlováním jednotlivých levelů, zejména těch prvopočátečních. Protože je jasné, že u hry, která byla ve vývoji tak dlouho dobu, budou ty úplně první levely vypadat přeci jen o něco zastaraleji než ty, které byly vytvořeny v konečné fázi.

Co se týká vlastního obsahu hry, jsou momentálně nahrávány veškeré rozhovory. Údajně by to nemělo zabrat nějak moc dlouho, navíc už jsou dva hlavní charaktery hotové. Následně pak budou lehce upraveny filmové sekvence, přidána synchronizace rtů, a pak už je budete moci žasnout nad tím, jak to ti chlapíci v tom Ion Stormu dokázali. Filmové sekvence v Anachronoxu totiž mají být skutečné drama, který bylo doposud k vidění pouze ve filmech těch nejlepších akčních režisérů.

Mnoho hráčů trpce nese přítomnost dnes již poměrně zastaralého (stále však dobře vypadajícího) Quake 2 enginu. Tvůrci je utěšují tím, že tento engine natolik upravili, že už to vlastně skoro ani není on. Přidali například 32bitové barvy, nový vysoce konfigurovatelný částicový systém, parabolický "enviroment mapping" (což jsou algoritmy, které vypočítávají odrazy okolního prostředí na objektech), mocný skriptovací jazyk jménem APE, obličejové deformace, a navíc třeba i již zmíněnou synchronizaci rtů. Především dvě poslední vychytávky budou velkou měrou přispívat k absolutnímu dokreslení příběhu a totálnímu propadnutí atmosféře.

A jak to bude s herním časem? Samotný Tom Hall prošel Anachronox, bez toho, že by se zabýval tak podružnými věcmi jako jsou subquesty apod., za 22 hodin. Odhaduje, že průměrná doba hraní pro "normální" hráče bude něco kolem třiceti hodin. Maximum se pak má pohybovat někde okolo číslovky 60.

AnachronoxAnachronox

Příběh Anachronoxu začíná tak, že vy, jako soukromý detektiv, který zrovna "nemá moc kšeftů na skladě", si usilovně hledáte práci. Nakonec vás zaměstná jakýsi bláznivý starý páprda jako svého osobního strážce. S ním cestujete k jakési cizí planetě, jež se ovšem ještě před vaším příjezdem stačí rozštěpit ve dví! Tím se provalí galaktické mystérium o tom, že kdosi chce zničit vesmír, a otázkou základní otázkou samozřejmě je: Proč? Nebo že by to bylo "Kdo?". No to už bude na vás, abyste to zjistili.

Skrze hru budete moci procházet maximálně s tříčlenným týmem (vy + další dva ze sedmi na výběr). Každá postava na výběr bude mít samozřejmě rozličné schopnosti a dovednosti. Jedno však budou mít společné - v minulosti každé z nich se bude kolébat na hladinách žalu či bolesti jakási událost či snad věc, která bude pro každý tento charakter jakýmsi "jedem z minulosti". Od toho se taktéž odvíjí název hry, Anachronox totiž znamená právě onen "jed z minulosti" (nevím sice v kterém jazyce, ale možná latina?).

Stále není docela jasné, kdy přesně hra vyjde. Jedna věc ale jistá je. Začne se plánovat Anachronox 2.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |