Analytici tuší špatnou herní zimu

UBS Investment Research provedli analýzu trhu s hrami a na její základě očekávají zpomalení růstu herního průmyslu teď v zimě.

I když v průběhu tohoto roku vzrostl objem prodeje herních titulů o devět procent, analytici předpokládají pokles v zimním období. Podle nich za to může nedostatek titulů,které by hráči prostě museli mít. Oproti loňskému GTA: San Andreas a Halo 2 prý letos není konkurence. A když se to vše spojí s vyšší cenou benzínu, obecně menšími výdaji domácností a přechodem na nové konzole, očekávají celkový propad o jedno procento oproti loňsku.

Problémy pak mají přetrvat po celý příští rok, neboť staré konzole budou muset rychle vyklidit místo novým, které však nebudou stíhat stejně rychle zaplnit herní trh. O letošních Vánocích také očekávají špatnou úrodu pro Sony, pokud tedy výrazně nezlevní PS2 až na hranici sta dolarů. Příčinou je samozřejmě příchod Xboxu 360, který má spolu s PSP a Nintendo DS zvyšovat prodeje do konce roku.

Doupě komentuje: Různé analýzy mohou mít rozličné závěry a nemusí se nutně naplnit. Uvidíme, jak přečká herní průmysl tuto zimu, nejspíše to ale bude velmi pohodlně. Drobné zpomalení před příchodem konzolí nové generace totiž nemusí vůbec nic znamenat a jejich pozdější prodej může vše nahradit. Sony a PS3 mají jistě v rukávu hodně silných triků.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A