Anarchy Reigns - brutální řežba (preview)

Zdála se vám Bayonetta brutální? Její tvůrci se dali na klasičtější bojovku, kde však krev poteče i po koberci pod televizí.

Pokud mi budete tvrdit, že Platinum Games, tvůrci Bayonetty, jsou úchylní, asi vám to nebudu moc vymlouvat. Překvapí vás, že příčinou není brutální kouzelnice svlékající se při krvavých kombinacích, ale chystaná hra Anarchy Reigns. Ono samotné označení masivně multiplayerová online bojovka hovoří za své. Základem každé bojovky je správný výběr postav, což tvůrci Anarchy Reigns zatím zvládají výtečně. Hrdinové nadupaní nejmodernějšími nanotechnologiemi soupeří s jasnými superhrdiny v brutálních řežbách.

TIP: Recenze: Bayonetta – o sexy čarodějce a mrtvých andělech

Z MadWorld si třeba přitáhli Jacka Caymana, tentokrát však v barvě, i když stále s motorovkami na rukou. Pokud protivníka porazí, s radostí jej roztočené zoubky pily přeříznou vedví.

Zmatek v ulicích

Tvůrci zatím mlčí o hře pro jednoho hráče, předvádějí však dvojici režimů v multiplayeru, který by měl být hlavní náplní hry. Battle Royale vás nechá deset minut ničit protivníky a pak posčítat knockouty, to vše pro větší potěšení v menší aréně. Survival vezme jen vás a jednoho kolegu, aby se na vás valily stále drsnější vlny nepřátel.

anarchy reigns 02.jpg anarchy reigns 06.jpg

Naprosto klíčová se v tu chvíli stává spolupráce, protože někteří protivníci se soustředí na slabší hrdiny, zatímco silnější se musí snažit je ochránit, nebo naopak musejí rychlejší zlikvidovat včas hrozbu pro své silnější kolegy. Do toho všeho se pak ještě plete postupná destrukce okolí. A to nejen blízkého, ale často zahlédnete projet ulicí obří cirkulárku, nebo útokem podlomíte most. To vám přinese buď znatelnou výhodu, nebo se může ukázat i fatální, pokud se rychle nedostanete do vhodné pozice.

anarchy reigns 01.jpg

Jak na multiplayer

Když jsem to už načal, musím dodat, že tvůrci bohužel prý nedosáhnou drtivých kombinací jako u Bayonetty (žádné svlékání nebude), namísto toho se budou snažit o vyrovnané boje jak mezi lidmi, tak i proti počítačem ovládaným protivníkům. Ostatně, koho by bavilo být chycen do komba končícího až jeho smrtí?

anarchy reigns 05.jpganarchy reigns 04.jpg

Na vlastní hru si stejně budeme muset počkat až na podzim, ani novináři zatím neměli možnost si na vlastní ruce vyzkoušet hraní. Je tedy nejasné, jak se tvůrcům podaří vyřešit hraní po síti, aby mlátička neztratila nic ze své svižnosti, ale vzhledem k předchozím zkušenostem s hektickými akcemi se snad není čeho obávat. Až na zmíněnou krev vytékající z obrazovky po hektolitrech.

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce | Multiplayerová mlátička
Výrobce: Plantium Games | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 2013?

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

22.  3.  2018 | | 110 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 30 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 7 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 2 N/A
Surviving Mars je ke stažení, podívejte se na trailer

Surviving Mars je ke stažení, podívejt…

Sci-fi simulátor kolonizace Marsu je k mání a vy si jej můžete zahrát už nyní.

16.  3.  2018 | | 7 N/A
Modifikace realismu pro Kingdom Come je ultimátní zkouškou trpělivosti

Modifikace realismu pro Kingdom Come j…

Nejnovější české dílko je těžké i samo o sobě. To ale není nic proti tomu, co z toho může udělat modifikace.

20.  3.  2018 |
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A