Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft

Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.
Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft
Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli, vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.

Filmografie
Herecká kariéra Angeliny Jolie začala v roce 1982, kdy se jako sedmiletá objevila ve filmu Lookin’ to Get Out, v němž hrál rovněž její otec, slavný herec Jon Voight.. Následovala jedenáctiletá pauza a role ve filmu Cyborg 2: Glass Shadow. Třetí film, Hackers je o mladém chlapci, který je uvězněn tajnou službou za průnik do vládních informačních systémů. Film nedosáhl příliš velkého úspěchu, ale Angelina se díky němu stala poměrně známou v počítačových kruzích (asi jako Sandra Bullock po roli ve filmu Síť). Mimo jiné, během natáčení se zamilovala do svého hereckého partnera Jonny Lee Millera, za nějž se krátce poté provdala (a na svatební šaty napsala jeho jméno vlastní krví). Následovaly v průměru tři filmy ročně a v roce 1999 rozvod (kolektivně: HIP, HIP, HURÁ!!!).

Angelina JolieAngelina Jolie

Tento rok přijdou do kin dva filmy, zmiňovaný Gone in Sixty Seconds a Original Sin s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Příští rok je mimo Tomb Raideru v plánu ještě film Olivera Stonea Beyond Borders, kde se Angelina objeví po boku další hvězdy první velikosti, Kevina Costnera.

Biografie
Narodila se v roce 1975, vystudovala Lee Strasberg Theatre Institute. Pracovala jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se ve videoklipech mnoha známých zpěváků a skupin, například Meat Loaf, Lennyho Kravitze nebo The Lemonheads. Natočila několik studentských filmů, které režíroval její bratr James Haven.

Magazín People ji pro tento rok zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Podle dostupných informací, je velkou příznivkyní tetování ;-). Na levém zápěstí má vytetováno písmeno H, na levém předloktí citát Tennesee Williamse a na pravém rameni znamení draka. Ehm.

Je levačkou. Zatímco jiní sbírají motýly, Angelina sbírá nože a je prý vášnivou badatelkou v oblasti „mortuary science“, což se mi sice nepodařilo přeložit, ale tipuji to na márniční vědy?

Švédský magazín Café ji vyhlásil nejerotičtější ženou světa.

O filmu Tomb Raider
Práva na film zakoupila společnost Paramount v roce 1998. Režisérem je Simon West, který má na svém kontě filmy jako Con Air a Generálova dcera. Rozhovor s ním o Tomb Raideru si můžete přečíst zde (http://www.empireonline.co.uk/features/tombraider/default.shtm). Dalšími herci, kteří se ve filmu objeví ve větších rolích jsou Daniel Craig, Leslie Phillips, Iain Glen.

I kdyby byly recenze filmových kritiků sebehorší, spousta mladých lidí na film půjde už z toho důvodu, aby viděli jak vypadá filmové zpracování jejich oblíbené počítačové hry – troufám si tvrdit, že úspěch filmu je ze 70% zaručen, budeme-li za úspěch považovat návštěvnost (řeč odborných kritik je již druhou věcí).

Zajímavostí je i konečná podoba jména filmu, která zatím není veřejnosti známa. V tisku se objevilo několik pracovních názvů, ale zatím není jisté, který z nich bude vybrán nebo dokonce zda bude vůbec vybrán některý z nich. Váš tip? :-)

  • Tomb Raider: The Achilles Shield
  • Tomb Raider: The Adventures of Lara Croft
  • Tomb Raider: The Movie

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |