Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft

Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.
Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft
Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli, vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.

Filmografie
Herecká kariéra Angeliny Jolie začala v roce 1982, kdy se jako sedmiletá objevila ve filmu Lookin’ to Get Out, v němž hrál rovněž její otec, slavný herec Jon Voight.. Následovala jedenáctiletá pauza a role ve filmu Cyborg 2: Glass Shadow. Třetí film, Hackers je o mladém chlapci, který je uvězněn tajnou službou za průnik do vládních informačních systémů. Film nedosáhl příliš velkého úspěchu, ale Angelina se díky němu stala poměrně známou v počítačových kruzích (asi jako Sandra Bullock po roli ve filmu Síť). Mimo jiné, během natáčení se zamilovala do svého hereckého partnera Jonny Lee Millera, za nějž se krátce poté provdala (a na svatební šaty napsala jeho jméno vlastní krví). Následovaly v průměru tři filmy ročně a v roce 1999 rozvod (kolektivně: HIP, HIP, HURÁ!!!).

Angelina JolieAngelina Jolie

Tento rok přijdou do kin dva filmy, zmiňovaný Gone in Sixty Seconds a Original Sin s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Příští rok je mimo Tomb Raideru v plánu ještě film Olivera Stonea Beyond Borders, kde se Angelina objeví po boku další hvězdy první velikosti, Kevina Costnera.

Biografie
Narodila se v roce 1975, vystudovala Lee Strasberg Theatre Institute. Pracovala jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se ve videoklipech mnoha známých zpěváků a skupin, například Meat Loaf, Lennyho Kravitze nebo The Lemonheads. Natočila několik studentských filmů, které režíroval její bratr James Haven.

Magazín People ji pro tento rok zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Podle dostupných informací, je velkou příznivkyní tetování ;-). Na levém zápěstí má vytetováno písmeno H, na levém předloktí citát Tennesee Williamse a na pravém rameni znamení draka. Ehm.

Je levačkou. Zatímco jiní sbírají motýly, Angelina sbírá nože a je prý vášnivou badatelkou v oblasti „mortuary science“, což se mi sice nepodařilo přeložit, ale tipuji to na márniční vědy?

Švédský magazín Café ji vyhlásil nejerotičtější ženou světa.

O filmu Tomb Raider
Práva na film zakoupila společnost Paramount v roce 1998. Režisérem je Simon West, který má na svém kontě filmy jako Con Air a Generálova dcera. Rozhovor s ním o Tomb Raideru si můžete přečíst zde (http://www.empireonline.co.uk/features/tombraider/default.shtm). Dalšími herci, kteří se ve filmu objeví ve větších rolích jsou Daniel Craig, Leslie Phillips, Iain Glen.

I kdyby byly recenze filmových kritiků sebehorší, spousta mladých lidí na film půjde už z toho důvodu, aby viděli jak vypadá filmové zpracování jejich oblíbené počítačové hry – troufám si tvrdit, že úspěch filmu je ze 70% zaručen, budeme-li za úspěch považovat návštěvnost (řeč odborných kritik je již druhou věcí).

Zajímavostí je i konečná podoba jména filmu, která zatím není veřejnosti známa. V tisku se objevilo několik pracovních názvů, ale zatím není jisté, který z nich bude vybrán nebo dokonce zda bude vůbec vybrán některý z nich. Váš tip? :-)

  • Tomb Raider: The Achilles Shield
  • Tomb Raider: The Adventures of Lara Croft
  • Tomb Raider: The Movie

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A