Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft

Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.
Angelina Jolie – něco o filmové Laře Croft
Nejnověji můžeme držitelku Oskara za vedlejší roli, vidět ve filmu Gone in 60 Seconds, kde hraje elitní zlodějku aut Saru Wayland po boku Nicholase Cage. Když jsem Angelinu poprvé spatřil na snímcích z tohoto filmu, nezdála se mi pro představitelku Lary tou pravou. Uběhlo pár dnů, během nichž jsem prohlédl několik desítek dalších fotografií, a musím říct, že si nedokážu představit lepší představitelku filmové Lary.

Filmografie
Herecká kariéra Angeliny Jolie začala v roce 1982, kdy se jako sedmiletá objevila ve filmu Lookin’ to Get Out, v němž hrál rovněž její otec, slavný herec Jon Voight.. Následovala jedenáctiletá pauza a role ve filmu Cyborg 2: Glass Shadow. Třetí film, Hackers je o mladém chlapci, který je uvězněn tajnou službou za průnik do vládních informačních systémů. Film nedosáhl příliš velkého úspěchu, ale Angelina se díky němu stala poměrně známou v počítačových kruzích (asi jako Sandra Bullock po roli ve filmu Síť). Mimo jiné, během natáčení se zamilovala do svého hereckého partnera Jonny Lee Millera, za nějž se krátce poté provdala (a na svatební šaty napsala jeho jméno vlastní krví). Následovaly v průměru tři filmy ročně a v roce 1999 rozvod (kolektivně: HIP, HIP, HURÁ!!!).

Angelina JolieAngelina Jolie

Tento rok přijdou do kin dva filmy, zmiňovaný Gone in Sixty Seconds a Original Sin s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Příští rok je mimo Tomb Raideru v plánu ještě film Olivera Stonea Beyond Borders, kde se Angelina objeví po boku další hvězdy první velikosti, Kevina Costnera.

Biografie
Narodila se v roce 1975, vystudovala Lee Strasberg Theatre Institute. Pracovala jako profesionální modelka v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Objevila se ve videoklipech mnoha známých zpěváků a skupin, například Meat Loaf, Lennyho Kravitze nebo The Lemonheads. Natočila několik studentských filmů, které režíroval její bratr James Haven.

Magazín People ji pro tento rok zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Podle dostupných informací, je velkou příznivkyní tetování ;-). Na levém zápěstí má vytetováno písmeno H, na levém předloktí citát Tennesee Williamse a na pravém rameni znamení draka. Ehm.

Je levačkou. Zatímco jiní sbírají motýly, Angelina sbírá nože a je prý vášnivou badatelkou v oblasti „mortuary science“, což se mi sice nepodařilo přeložit, ale tipuji to na márniční vědy?

Švédský magazín Café ji vyhlásil nejerotičtější ženou světa.

O filmu Tomb Raider
Práva na film zakoupila společnost Paramount v roce 1998. Režisérem je Simon West, který má na svém kontě filmy jako Con Air a Generálova dcera. Rozhovor s ním o Tomb Raideru si můžete přečíst zde (http://www.empireonline.co.uk/features/tombraider/default.shtm). Dalšími herci, kteří se ve filmu objeví ve větších rolích jsou Daniel Craig, Leslie Phillips, Iain Glen.

I kdyby byly recenze filmových kritiků sebehorší, spousta mladých lidí na film půjde už z toho důvodu, aby viděli jak vypadá filmové zpracování jejich oblíbené počítačové hry – troufám si tvrdit, že úspěch filmu je ze 70% zaručen, budeme-li za úspěch považovat návštěvnost (řeč odborných kritik je již druhou věcí).

Zajímavostí je i konečná podoba jména filmu, která zatím není veřejnosti známa. V tisku se objevilo několik pracovních názvů, ale zatím není jisté, který z nich bude vybrán nebo dokonce zda bude vůbec vybrán některý z nich. Váš tip? :-)

  • Tomb Raider: The Achilles Shield
  • Tomb Raider: The Adventures of Lara Croft
  • Tomb Raider: The Movie

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak to vypadá v Bohemia Interactive

Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak …

V Bohemia Interactive pracují na nových hrách, ale také na technologiích, které bodu připravované hry využívat. A nejsou to jen technologie ryze softwarové, vytvořili si tu třeba i vlastní zařízení na fotogrammetrii.

4.  4.  2018 | | 1 N/A