Ani teď té hře nerozumím, prozradil Kojima o Death Stranding

Při odhalení a i dost dlouho po něm vůbec nikdo nerozuměl tomu, co vlastně Death Stranding bude. Teď se ukazuje, že jsme se vůbec nemuseli stydět, protože hře prý nerozumí ani její stvořitel.

Death Stranding od samého počátku vypadalo jako neskutečná šílenost, které z trailerů asi nikdo nebude schopný hned porozumět. Všichni se však utěšovali tím, že Kojima jako mistr svého oboru jistě ví, co dělá. Legendární herní designer ale teď prozradil, že  svojí hře vlastně sám vůbec nerozumí. Těžko říct, jestli to je dva měsíce před vydáním dobrá zpráva.

"Death Stranding...ani teď té hře nerozumím. Její náhled na svět, hratelnost, to všechno bude úplně nové. Můj úkol je, abych stvořil nový žánr, se kterým jsme se doposud ještě nesetkali a který každého překvapí. Samozřejmě je to trochu riskantní," prozradil Kojima o svém nejnovějším projektu.

Příběh Death Stranding se už párkrát alespoň v náznacích ukázal a poodhalil některé díly komplikované skládačky. Nejjistější informací je, že půjde o spojení mezi světy mrtvých a živých, což potvrzuje například dítě narozené v posmrtném životě, které je spojené se svojí stále živou matkou. Konkrétnější věci se ale nejspíše dozvíme jenom v případě, že si celou hru opravdu pozorně projdeme. Kojima sám tvrdí, že na videohry chce mít umělecký náhled.

"Ve filmové tvorbě jsou příběhy, které ve své době lidi překvapovaly. I dnes mohou překvapovat, ale hráče často nemusejí zaskočit ani trochu. Pokud vezmete něco, co vypadá jako banán a nazvete to jablkem, může to být umění. U her to tak nefunguje. Naše tvorba je interaktivní. Takže ten banán musí být po oloupání slupky poživatelný. Auta musí být možné řídit. Hry musejí být interaktivní a to vyžaduje obrovské množství lidí, kteří vám umožní si je užít," rozpovídal se Kojima o svém náhledu na herní průmysl a jeho uměleckou stránku. 

Death Stranding vychází na PS4 8. listopadu. 

Diskuze (4) Další článek: Blair Witch: není každý den posvícení | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

** Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep ** Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte ** Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Martin Chroust
Google MapyWear OS
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách