Animatrix v Brně podruhé a soutěž o lístky do kina

Článek o problémové projekci snímku Animatrix: Final Flight Of Osiris v Brně přitáhl nečekanou pozornost. Proto se k příběhu ještě jednou vracíme, abychom vysvětlili, jak to vlastně všechno bylo a nabídli vám ve spolupráci s inkriminovaným kinem soutěž o deset volných vstupenek.
Animatrix v Brně podruhé a soutěž o lístky do kina

Když jsem před týdnem psal krátký článek o fenoménu Animatrix a smůle brněnských diváků, kteří o možnost tento snímek vidět přišli díky nepříjemnému nedopatření v místním filmovém multiplexu, netušil jsem, jakou pozornost tento článek upoutá. Pravdou je, že navzdory jiným velmi kvalitním článkům, které jsme vám tento měsíc přinesli, se tento poněkud „mimo mísu“ kousek dokázal prosadit mezi pětici nejčtenějších. Nedělám si iluze, že to bylo díky něčemu jinému, než jeho poněkud bulvární a skandální povaze, nicméně pokud vás to čtenáře zajímá (a podle čísel ano), máte právo vědět víc.

Jaká byla situace z pohledu fanouška Matrixu a návštěvníka kina, to jsme probrali minulý týden – na plakátě si přečetl reklamu, šel tedy do kina, zaplatil vstupné a místo Animatrixe viděl pouze film, ke kterému měl být připojen (Nezvratný osud 2 podle mne nebyl zas tak špatný, ale o kousek dál se dočtete, že většina si očividně myslí něco jiného). Nyní nastal čas podívat se na to, co se vlastně stalo, z pohledu druhé strany – generálního manažera multikina Palace Cinemas Velký Špalíček, Živana Novotného:

„Omlouvám se, že jsem vám neodpověděl dříve, ale v inkriminované době jsem měl dovolenou, a proto jsem vám nemohl vše vysvětlit hned na začátku. Distributor nás přímo neinformoval o tom, že k filmu Nezvratný osud 2 je připojen i krátký předfilm Animatrix. Proto jsem s ním vůbec nepočítal a při programování jsem počítal s délkou pouze filmu. Když jsem se den před premiérou od našich promítačů dozvěděl, že k filmu je přilepen i předfilm, byl jsem připraven podniknout kroky k úpravě programu. Což není vůbec jednoduché (musí se smazat a znovu vytvořit program celého sálu, opravit 15.000 letáků, rozeslat novou tabulku médiím apod.), ale chtěl jsem to udělat, protože si také myslím, že je škoda tento krátký film neukázat.

Vše ale ztroskotalo na technickém problému - Animatrix byl v obrazovém formátu 1:2,35, zatímco Nezvratný osud ve formátu 1:1,85. To by normálně nebyl problém, ale shodou okolností máme objektiv formátu 1:2,35 ze sálu č. 6 na opravě v Německu, a proto v tomto sále po dobu jednoho měsíce nemůžeme hrát širokoúhlé filmy. Ve všech ostatních sálech byly filmy ve formátu 1:2,35 (kromě Pupenda, to jsme ale promítali přes interlock, a proto nešlo prohodit), a tak nebyla jiná možnost, než předfilm nehrát. Bohužel navíc neměl Nezvratný osud 2 dobrou návštěvnost a s ohledem na velký počet nasazovaných premiér jsem byl nucen jej ukončit už po prvním týdnu.

Proto se touto cestou omlouvám Vám i divákům, kteří se těšili i na předfilm, ale nakonec viděli pouze hlavní film. Uznávám, že jsme pochybili v tom, že jsme hned od prvního dne promítání nedali upozornění na pokladnu, ostatní nešťastné shody náhod (skoro tak fatální jako některé scény z Nezvratného osudu) jsme bohužel ovlivnit nedokázali. Jako určitou kompenzaci vám nabízím 10 volných vstupenek do našeho multiplexu.“

Jak je vidět, ze strany kina tedy zřejmě nešlo o pokus vydělat peníze na obelhávání fanoušků fenoménu Matrix (domnívám se, že těchto peněz stejně bude moře, až se za pár týdnů začne promítat Matrix 2: Reloaded). Jak jsem koneckonců psal minulý týden, technické pochybení se dá pochopit, bohužel tentokrát bylo kombinováno se selháním lidského faktoru, když management kina dostatečně rychle nezareagoval na problém včasným upozorněním veřejnosti.

SOUTĚŽ

Jak se zdá, doplňující projekce bezesporu revolučního a mimořádného snímku Animatrix: Final Flight Of Osiris se zřejmě nedočkáme a tak tu máme alespoň malou útěchu v podobě soutěže o 10 volných vstupenek do Špalíčku.

Abyste se soutěže mohli zúčastnit, musíte nám napsat odpověď na následující otázku:

Co zabilo nešťastnou hrdinku filmu Nezvratný osud 2, uvězněnou při „kuriózní“ havárii v automobilu poblíž hromady ostrých tyčí?

Odpovědi můžete zasílat přímo na email šéfredaktora Doupěte martin.zavrel@cpress.cz, prvních 10 správných odpovědí vyhrává volnou vstupenku do multiplexu Palace Cinemas Velký Špalíček v centru Brna.

Updatováno 12.5.2003:

Soutěž je tímto uzavřena, zde jsou jména výherců - gratulujme!

Petr Sedláček
Kateřina Bínová
Tomáš Jelínek
Jiří Mašek
Martin Boček
Ondřej Kozina
David Sláma
David Starý
Tomáš Mifek
Jana Nováková

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma