Animatrix v Brně podruhé a soutěž o lístky do kina

Článek o problémové projekci snímku Animatrix: Final Flight Of Osiris v Brně přitáhl nečekanou pozornost. Proto se k příběhu ještě jednou vracíme, abychom vysvětlili, jak to vlastně všechno bylo a nabídli vám ve spolupráci s inkriminovaným kinem soutěž o deset volných vstupenek.
Animatrix v Brně podruhé a soutěž o lístky do kina

Když jsem před týdnem psal krátký článek o fenoménu Animatrix a smůle brněnských diváků, kteří o možnost tento snímek vidět přišli díky nepříjemnému nedopatření v místním filmovém multiplexu, netušil jsem, jakou pozornost tento článek upoutá. Pravdou je, že navzdory jiným velmi kvalitním článkům, které jsme vám tento měsíc přinesli, se tento poněkud „mimo mísu“ kousek dokázal prosadit mezi pětici nejčtenějších. Nedělám si iluze, že to bylo díky něčemu jinému, než jeho poněkud bulvární a skandální povaze, nicméně pokud vás to čtenáře zajímá (a podle čísel ano), máte právo vědět víc.

Jaká byla situace z pohledu fanouška Matrixu a návštěvníka kina, to jsme probrali minulý týden – na plakátě si přečetl reklamu, šel tedy do kina, zaplatil vstupné a místo Animatrixe viděl pouze film, ke kterému měl být připojen (Nezvratný osud 2 podle mne nebyl zas tak špatný, ale o kousek dál se dočtete, že většina si očividně myslí něco jiného). Nyní nastal čas podívat se na to, co se vlastně stalo, z pohledu druhé strany – generálního manažera multikina Palace Cinemas Velký Špalíček, Živana Novotného:

„Omlouvám se, že jsem vám neodpověděl dříve, ale v inkriminované době jsem měl dovolenou, a proto jsem vám nemohl vše vysvětlit hned na začátku. Distributor nás přímo neinformoval o tom, že k filmu Nezvratný osud 2 je připojen i krátký předfilm Animatrix. Proto jsem s ním vůbec nepočítal a při programování jsem počítal s délkou pouze filmu. Když jsem se den před premiérou od našich promítačů dozvěděl, že k filmu je přilepen i předfilm, byl jsem připraven podniknout kroky k úpravě programu. Což není vůbec jednoduché (musí se smazat a znovu vytvořit program celého sálu, opravit 15.000 letáků, rozeslat novou tabulku médiím apod.), ale chtěl jsem to udělat, protože si také myslím, že je škoda tento krátký film neukázat.

Vše ale ztroskotalo na technickém problému - Animatrix byl v obrazovém formátu 1:2,35, zatímco Nezvratný osud ve formátu 1:1,85. To by normálně nebyl problém, ale shodou okolností máme objektiv formátu 1:2,35 ze sálu č. 6 na opravě v Německu, a proto v tomto sále po dobu jednoho měsíce nemůžeme hrát širokoúhlé filmy. Ve všech ostatních sálech byly filmy ve formátu 1:2,35 (kromě Pupenda, to jsme ale promítali přes interlock, a proto nešlo prohodit), a tak nebyla jiná možnost, než předfilm nehrát. Bohužel navíc neměl Nezvratný osud 2 dobrou návštěvnost a s ohledem na velký počet nasazovaných premiér jsem byl nucen jej ukončit už po prvním týdnu.

Proto se touto cestou omlouvám Vám i divákům, kteří se těšili i na předfilm, ale nakonec viděli pouze hlavní film. Uznávám, že jsme pochybili v tom, že jsme hned od prvního dne promítání nedali upozornění na pokladnu, ostatní nešťastné shody náhod (skoro tak fatální jako některé scény z Nezvratného osudu) jsme bohužel ovlivnit nedokázali. Jako určitou kompenzaci vám nabízím 10 volných vstupenek do našeho multiplexu.“

Jak je vidět, ze strany kina tedy zřejmě nešlo o pokus vydělat peníze na obelhávání fanoušků fenoménu Matrix (domnívám se, že těchto peněz stejně bude moře, až se za pár týdnů začne promítat Matrix 2: Reloaded). Jak jsem koneckonců psal minulý týden, technické pochybení se dá pochopit, bohužel tentokrát bylo kombinováno se selháním lidského faktoru, když management kina dostatečně rychle nezareagoval na problém včasným upozorněním veřejnosti.

SOUTĚŽ

Jak se zdá, doplňující projekce bezesporu revolučního a mimořádného snímku Animatrix: Final Flight Of Osiris se zřejmě nedočkáme a tak tu máme alespoň malou útěchu v podobě soutěže o 10 volných vstupenek do Špalíčku.

Abyste se soutěže mohli zúčastnit, musíte nám napsat odpověď na následující otázku:

Co zabilo nešťastnou hrdinku filmu Nezvratný osud 2, uvězněnou při „kuriózní“ havárii v automobilu poblíž hromady ostrých tyčí?

Odpovědi můžete zasílat přímo na email šéfredaktora Doupěte martin.zavrel@cpress.cz, prvních 10 správných odpovědí vyhrává volnou vstupenku do multiplexu Palace Cinemas Velký Špalíček v centru Brna.

Updatováno 12.5.2003:

Soutěž je tímto uzavřena, zde jsou jména výherců - gratulujme!

Petr Sedláček
Kateřina Bínová
Tomáš Jelínek
Jiří Mašek
Martin Boček
Ondřej Kozina
David Sláma
David Starý
Tomáš Mifek
Jana Nováková

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (recenze)

Frostpunk: přežijete stoletou zimu? (r…

Pokud celý svět upadne do šílené zimy, bude přežití lidstva viset na vlásku. Jste schopni zajistit lidem v ledovém městě šanci na život?

24.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A