Anketa týdne: Jaký je váš názor na nový vzhled?

Měsíc hájení nového layoutu máme za sebou a nyní se začíná dostávat na řadu otázka, jaká tato změna nakonec byla. V anketě probíhající uplynulý týden jsme se vás ptali na vaši spokojenost s novým layoutem, byť nepřímo. Jak se tedy na nový layout díváte vy, naši čtenáři?
Anketa týdne: Jaký je váš názor na nový vzhled?
Měsíc hájení nového layoutu máme za sebou a nyní se začíná dostávat na řadu otázka, jaká tato změna nakonec byla. V anketě probíhající uplynulý týden jsme se vás ptali na vaši spokojenost s novým layoutem, byť nepřímo. Jak se tedy na nový layout díváte vy, naši čtenáři?

Naší ankety se zúčastnilo celkem 357 účastníků. Hlasovat jste mohli prostřednictvím anketního okénka na všech stránkách serveru Doupě. Hlavní směr, kterým jsme svou otázku orientovali, bylo zjistit, jaký je váš názor na nové barevné rozdělení Doupěte do jednotlivých sekcí.

Než přikročím k vyhodnocení vašich odpovědí, dovolte mi vysvětlit vám, proč jsme se pro rozdělení sekcí do různých barevných variant rozhodli. Hlavním problémem, který nám na starém layoutu a celosvětovém Internetu obecně chybí, je jasné rozdělení článků – bez toho, aby bylo nutné z kategorie článku zjišťovat, o jaký typ se jedná. Tomu jsme také přizpůsobili původní verzi layoutu, která pracovala se čtyřmi sloupci (čtyři sloupce jako čtyři sekce – Počítačové hry, Konzole, Techbox a Lidé a hry) bez levého navigačního pruhu – což se může v současnosti jevit jako netradiční řešení. Kvůli úzkému prostoru, který byl každému článku v takového sazbě věnován, jsme byli nuceni odstranit jednotlivé obrázky dokumentující obsah článku. To většina z vás přivítala s krajní nevolí, bylo tedy nutné vytvořit alternativní plán.

Dobře… každý sloupec sestával ze čtyř odkazů na články, proč tedy nepřizpůsobit sloupe na vodorovné monobloky? Tak se také stalo – nyní bylo i v nejnižším respektovaném rozlišení (800×600) možné vložit do layoutu obrázky bez toho, aby se celý návrh stránky rozpadl na překrývající se tabulky. Toto rozmístění článků bylo logické, neboť každá tabulka je vykreslena v barvách, které dané sekci přísluší. Hlavním záměrem při vytváření barevných diferencí mezi jednotlivými sekcemi byla snadná zapamatovatelnost dílčích sekcí Doupěte. Chtěli jsme, aby si hráči konzolových her zapamatovali, že „jejich Doupě“ je oranžové, aby si hráči počítačových her zafixovali, že šedá je jejich barva, atd. A to bylo přesně to, na co jsme se vás ptali – zda vám vyhovuje barevné rozlišení jednotlivých sekcí.

Takřka šedesát procent z vás se vyslovilo pro jednotný vzhled na celém Doupěti, tedy tak, jak v současnosti hlásají nepsané tradice tvorby zpravodajských webů. Tento výsledek spatřuji v tradičním myšlení většiny čtenářů, ačkoliv papírové časopisy mívají velice často různobarevné podklady stránek pro různé sekce. Na webu však tato konvence není příliš zakořeněná. Škoda.

Zbývající respondenti se vyslovili ve prospěch našeho malého webového novátorství, což nás velmi těší. Více než čtyřiceti procentům z vás se nápad s různobarevnými podklady jednotlivých sekcích líbí a neměnili by jej za uniformní vzhled.

Bez ohledu na výsledky této ankety jsme se rozhodli vložit zpátky na titulní stránky levý pruh s přehledným navigačním panelem a přehledem denních článků, pokud by se vám nechtělo hledat nové články ve spodních částech stránky.

Co to znamená do budoucna… myslím si, že zatím nic. Vzhledem k tomu, že v současnosti je rozdíl mezi oběma skupinami vcelku malý, není k radikálním změnám důvod… snad až… snad až na způsob řazení článků na titulní stránce, o kterém můžete rozhodnout sami prostřednictvím ankety, která poběží celý tento týden opět do příštího pondělí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A