Anne McCaffrey's Freedom: First Resistance

Nepochybně mnoho lidí vidí budoucnost lidské rasy temně, ale jen málo z nich připravuje pro lidstvo ve své fantazii tolik nesnází jako Anne McCaffrey. Její trilogií Freedom se nechala inspirovat firma Red Storm Entertainment, která je známá mimo jiné jako producent her vycházejících z bestsellerů. Dodnes byl hlavním dodavatelem námětů vlastník a skvělý spisovatel Tom Clancy, nyní se pouští firma na pole sci-fi literatury.
Anne McCaffrey's Freedom: First Resistance
Nepochybně mnoho lidí vidí budoucnost lidské rasy temně, ale jen málo z nich připravuje pro lidstvo ve své fantazii tolik nesnází jako Anne McCaffrey. Její trilogií Freedom se nechala inspirovat firma Red Storm Entertainment, která je známá mimo jiné jako producent her vycházejících z bestsellerů. Dodnes byl hlavním dodavatelem námětů vlastník a skvělý spisovatel Tom Clancy, nyní se pouští firma na pole sci-fi literatury.

FreedomFreedom

FreedomFreedom

Catteni jsou hnusní vesmírní otrokáři, kteří přiletěli na Modrou planetu nabrat nové pracovní síly. Ačkoli jsme se bránili, co nám rakety stačily, nemohli jsme zvítězit nad mnohonásobně silnějšími zbraněmi vyspělejší civilizace. Po zlomení odporu a vyrabování našich měst se Catteni rozhodli využít lidskou rasu jako dělníky při těžbě na vzdálených planetách. Na jedné z těchto nehostinných planet se ocitá i Angel Sanchezová, která má na otrokáře obzvláště spadeno, protože jí zabili rodiče. Stane se členkou hnutí odporu Freedom, jedné z mála organizací, jež doposud bojují proti vetřelcům z vesmíru a zkorumpované vládě pozemšťanů. Problémem partyzánů je absolutní nedostatek vybavení a lidí, jejich akce se tak omezují na několik sabotáží a snů o vykopání vetřelců z Bílého domu. Angel (skutečný anděl pro zlomené lidstvo) má za úkol sehnat nové členy a samozřejmě dopomoci k záchraně Země.

FreedomFreedom

Toto je nástin předpokládaného příběhu hry Freedom: First Resistance, jež se má ve třetím čtvrtletí letošního roku objevit na pultech obchodů. Příběh by měl hrát významnou roli a vše mu bude podřízeno. Důležitým nástrojem pro vtažení hráče do děje bude hlavní hrdinka Angel, další krasavice zpestřující virtuální prostředí svou virtuální krásou. Podle Red Stormu nejde o vzdálenou kopii Lary, protože Angel bude mít "prokreslen hlavně charakter", kdežto Lara byla, proč to neříci, ztvárněna především z vnějšku. U Angel budete znát její životní příběh a s trochou štěstí se s ní i sžijete, nebo s ní budete alespoň soucítit. Vaším úkolem bude provést Angel a její společníky skrze (doufejme) velký počet misí. Nekoná se ovšem další střílečka zasazená do budoucnosti, ale naopak něco blížící se third-person akční adventuře. Budete se muset procházet nezpozorováni skrze základny Cattenů, povídat si s NPC postavami, řešit puzzle a samozřejmě se občas zbavit násilím některých vetřelců.

FreedomFreedom

Hra bude běhat na upraveném enginu Roque Spear, který v kvalitě grafiky bohužel příliš nevyniká. Výhodou budou relativně nízké hardwarové nároky (266 MHz, 64 MB RAM a nějaká ta průměrná grafická karta by měla stačit na spuštění). Engine bude obohacen novými 700 pohyby a bude používat nový systém motion capture. S Roque Spear nebude mít Freedom: First Resistance společný pouze engine, ale částečně i systém hraní. Dalo by se říci, že Freedom bude Roque Spear odehrávající se v budoucnosti říznutý Thiefem a trochu i Outcastem. Nepovedete skupiny profesionálů s MP5kami, ale odhodlané partyzány s blíže neidentifikovanými zbraněmi. Interakcí s NPC postavami se budete propracovávat příběhem a dostávat odpovědi na záhadu vlády mimozemšťanů.

FreedomFreedom

Hra je zatím v raném stádiu, ale vypadá to přinejmenším na originální nápad. Doufejme, že nebude trpět nectnostmi, které provázejí většinu her od Red Stormu - skvělý nápad a špatné technické provedení (viz Shadow Watch, Force 21 aj.).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 11 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 8 N/A