Anne McCaffrey's Freedom: First Resistance

Nepochybně mnoho lidí vidí budoucnost lidské rasy temně, ale jen málo z nich připravuje pro lidstvo ve své fantazii tolik nesnází jako Anne McCaffrey. Její trilogií Freedom se nechala inspirovat firma Red Storm Entertainment, která je známá mimo jiné jako producent her vycházejících z bestsellerů. Dodnes byl hlavním dodavatelem námětů vlastník a skvělý spisovatel Tom Clancy, nyní se pouští firma na pole sci-fi literatury.
Anne McCaffrey's Freedom: First Resistance
Nepochybně mnoho lidí vidí budoucnost lidské rasy temně, ale jen málo z nich připravuje pro lidstvo ve své fantazii tolik nesnází jako Anne McCaffrey. Její trilogií Freedom se nechala inspirovat firma Red Storm Entertainment, která je známá mimo jiné jako producent her vycházejících z bestsellerů. Dodnes byl hlavním dodavatelem námětů vlastník a skvělý spisovatel Tom Clancy, nyní se pouští firma na pole sci-fi literatury.

FreedomFreedom

FreedomFreedom

Catteni jsou hnusní vesmírní otrokáři, kteří přiletěli na Modrou planetu nabrat nové pracovní síly. Ačkoli jsme se bránili, co nám rakety stačily, nemohli jsme zvítězit nad mnohonásobně silnějšími zbraněmi vyspělejší civilizace. Po zlomení odporu a vyrabování našich měst se Catteni rozhodli využít lidskou rasu jako dělníky při těžbě na vzdálených planetách. Na jedné z těchto nehostinných planet se ocitá i Angel Sanchezová, která má na otrokáře obzvláště spadeno, protože jí zabili rodiče. Stane se členkou hnutí odporu Freedom, jedné z mála organizací, jež doposud bojují proti vetřelcům z vesmíru a zkorumpované vládě pozemšťanů. Problémem partyzánů je absolutní nedostatek vybavení a lidí, jejich akce se tak omezují na několik sabotáží a snů o vykopání vetřelců z Bílého domu. Angel (skutečný anděl pro zlomené lidstvo) má za úkol sehnat nové členy a samozřejmě dopomoci k záchraně Země.

FreedomFreedom

Toto je nástin předpokládaného příběhu hry Freedom: First Resistance, jež se má ve třetím čtvrtletí letošního roku objevit na pultech obchodů. Příběh by měl hrát významnou roli a vše mu bude podřízeno. Důležitým nástrojem pro vtažení hráče do děje bude hlavní hrdinka Angel, další krasavice zpestřující virtuální prostředí svou virtuální krásou. Podle Red Stormu nejde o vzdálenou kopii Lary, protože Angel bude mít "prokreslen hlavně charakter", kdežto Lara byla, proč to neříci, ztvárněna především z vnějšku. U Angel budete znát její životní příběh a s trochou štěstí se s ní i sžijete, nebo s ní budete alespoň soucítit. Vaším úkolem bude provést Angel a její společníky skrze (doufejme) velký počet misí. Nekoná se ovšem další střílečka zasazená do budoucnosti, ale naopak něco blížící se third-person akční adventuře. Budete se muset procházet nezpozorováni skrze základny Cattenů, povídat si s NPC postavami, řešit puzzle a samozřejmě se občas zbavit násilím některých vetřelců.

FreedomFreedom

Hra bude běhat na upraveném enginu Roque Spear, který v kvalitě grafiky bohužel příliš nevyniká. Výhodou budou relativně nízké hardwarové nároky (266 MHz, 64 MB RAM a nějaká ta průměrná grafická karta by měla stačit na spuštění). Engine bude obohacen novými 700 pohyby a bude používat nový systém motion capture. S Roque Spear nebude mít Freedom: First Resistance společný pouze engine, ale částečně i systém hraní. Dalo by se říci, že Freedom bude Roque Spear odehrávající se v budoucnosti říznutý Thiefem a trochu i Outcastem. Nepovedete skupiny profesionálů s MP5kami, ale odhodlané partyzány s blíže neidentifikovanými zbraněmi. Interakcí s NPC postavami se budete propracovávat příběhem a dostávat odpovědi na záhadu vlády mimozemšťanů.

FreedomFreedom

Hra je zatím v raném stádiu, ale vypadá to přinejmenším na originální nápad. Doufejme, že nebude trpět nectnostmi, které provázejí většinu her od Red Stormu - skvělý nápad a špatné technické provedení (viz Shadow Watch, Force 21 aj.).

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A