Another World

Bude to už bezmála deset let, co společnost Delphine Software vydala nezapomenutelný Another World. Hru, kterou dodnes stavím na nejpřednější místa v kvalitě mezi všemi ostatními, které jsem měl tu čest vidět. Neopakovatelná atmosféra, která hru po celý čas provází, je totiž takového charakteru, že si skutečně připadáte jako nedílná součást příběhu. Velmi povedeného příběhu.
Another World
V Another World máte tu čest hrát úlohu Lestera Knight Chaykina, mladého vědce zaslepeného svými podivnými experimenty. Jeho touha po nepoznaném, přemíra adrenalinu v krvi a ztráta posledního kousku obezřetnosti se mu stane osudnou v jedné temné, hororově vyhlížející noci. Lesterova práce na revolučním urychlovači částic je přerušena úderem blesku do konstrukce budovy, ve které se nešťastník zrovna nachází. Časoprostorová trhlina, která při nehodě vzniká, přenese Lestera do jiného světa. Krásné, ale zároveň nebezpečné krajiny pod novým sluncem. Cesta do neznáma, měnící se na útěk před vším cizím, začíná. Je zvláštní poutí, protože vlastně ani netušíte kam směřuje a co je jejím cílem. Návrat zpět do naší reality? Možná ano, ale tato touha se zdá neuskutečnitelná. Prvotní je pouhé přežití. Přežití za každou cenu.

Another WorldAnother World

Another World je arkáda s osobitým herním enginem. Veškerá grafika je tvořena z jednoduchých polygonů. Toto řešení přineslo ve své době jedinečnou plynulost všech animací a možnost vytvořit ve hře úplně cokoliv, bez viditelného omezování fantazie tvůrců. Celou hru nám tak dokreslují filmové sekvence vytvořené právě v tomto herním enginu. Z pohledu dnešního hráče je grafika stále zajímavá. Myslím, že neztratila nic na své jedinečnosti. Vlastně ani netuším, co by na ní mohlo být dnes vylepšeno. Možná jen o něco málo vyšší rozlišení by hře slušelo, k nějakému výraznému posunu vpřed by to ale stejně nevedlo. Jednobarevné polygony budou vytvářet stále stejnou, comixům podobnou, atmosféru i za dalších deset let.

Another WorldAnother World

Jednoduché ovládání, variabilita prostředí i systém přístupových hesel jako alternativa funkcím save/load, který ještě zvyšuje už tak poměrně vysoko položenou úroveň obtížnosti hry, to všechno přispívá k hráčské přitažlivosti Another Worldu.

Another WorldAnother World

Úchvatná mi dříve přišla i zvuková stránka. Hudba je skutečně nadmíru povedená, šitá přesně na míru hře. Samplovací frekvcence 11kHz je ale na dnešní dobu skutečně hodně málo a tak je u této stránky hry nutná malá shovívavost. Hra jako celek to však určitě nepotřebuje, protože je stále stejně skvělou zábavou, jako tehdy, před lety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A