Another World

Bude to už bezmála deset let, co společnost Delphine Software vydala nezapomenutelný Another World. Hru, kterou dodnes stavím na nejpřednější místa v kvalitě mezi všemi ostatními, které jsem měl tu čest vidět. Neopakovatelná atmosféra, která hru po celý čas provází, je totiž takového charakteru, že si skutečně připadáte jako nedílná součást příběhu. Velmi povedeného příběhu.
Another World
V Another World máte tu čest hrát úlohu Lestera Knight Chaykina, mladého vědce zaslepeného svými podivnými experimenty. Jeho touha po nepoznaném, přemíra adrenalinu v krvi a ztráta posledního kousku obezřetnosti se mu stane osudnou v jedné temné, hororově vyhlížející noci. Lesterova práce na revolučním urychlovači částic je přerušena úderem blesku do konstrukce budovy, ve které se nešťastník zrovna nachází. Časoprostorová trhlina, která při nehodě vzniká, přenese Lestera do jiného světa. Krásné, ale zároveň nebezpečné krajiny pod novým sluncem. Cesta do neznáma, měnící se na útěk před vším cizím, začíná. Je zvláštní poutí, protože vlastně ani netušíte kam směřuje a co je jejím cílem. Návrat zpět do naší reality? Možná ano, ale tato touha se zdá neuskutečnitelná. Prvotní je pouhé přežití. Přežití za každou cenu.

Another WorldAnother World

Another World je arkáda s osobitým herním enginem. Veškerá grafika je tvořena z jednoduchých polygonů. Toto řešení přineslo ve své době jedinečnou plynulost všech animací a možnost vytvořit ve hře úplně cokoliv, bez viditelného omezování fantazie tvůrců. Celou hru nám tak dokreslují filmové sekvence vytvořené právě v tomto herním enginu. Z pohledu dnešního hráče je grafika stále zajímavá. Myslím, že neztratila nic na své jedinečnosti. Vlastně ani netuším, co by na ní mohlo být dnes vylepšeno. Možná jen o něco málo vyšší rozlišení by hře slušelo, k nějakému výraznému posunu vpřed by to ale stejně nevedlo. Jednobarevné polygony budou vytvářet stále stejnou, comixům podobnou, atmosféru i za dalších deset let.

Another WorldAnother World

Jednoduché ovládání, variabilita prostředí i systém přístupových hesel jako alternativa funkcím save/load, který ještě zvyšuje už tak poměrně vysoko položenou úroveň obtížnosti hry, to všechno přispívá k hráčské přitažlivosti Another Worldu.

Another WorldAnother World

Úchvatná mi dříve přišla i zvuková stránka. Hudba je skutečně nadmíru povedená, šitá přesně na míru hře. Samplovací frekvcence 11kHz je ale na dnešní dobu skutečně hodně málo a tak je u této stránky hry nutná malá shovívavost. Hra jako celek to však určitě nepotřebuje, protože je stále stejně skvělou zábavou, jako tehdy, před lety.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A