PC

Another World

Bude to už bezmála deset let, co společnost Delphine Software vydala nezapomenutelný Another World. Hru, kterou dodnes stavím na nejpřednější místa v kvalitě mezi všemi ostatními, které jsem měl tu čest vidět. Neopakovatelná atmosféra, která hru po celý čas provází, je totiž takového charakteru, že si skutečně připadáte jako nedílná součást příběhu. Velmi povedeného příběhu.
V Another World máte tu čest hrát úlohu Lestera Knight Chaykina, mladého vědce zaslepeného svými podivnými experimenty. Jeho touha po nepoznaném, přemíra adrenalinu v krvi a ztráta posledního kousku obezřetnosti se mu stane osudnou v jedné temné, hororově vyhlížející noci. Lesterova práce na revolučním urychlovači částic je přerušena úderem blesku do konstrukce budovy, ve které se nešťastník zrovna nachází. Časoprostorová trhlina, která při nehodě vzniká, přenese Lestera do jiného světa. Krásné, ale zároveň nebezpečné krajiny pod novým sluncem. Cesta do neznáma, měnící se na útěk před vším cizím, začíná. Je zvláštní poutí, protože vlastně ani netušíte kam směřuje a co je jejím cílem. Návrat zpět do naší reality? Možná ano, ale tato touha se zdá neuskutečnitelná. Prvotní je pouhé přežití. Přežití za každou cenu.

Another WorldAnother World

Another World je arkáda s osobitým herním enginem. Veškerá grafika je tvořena z jednoduchých polygonů. Toto řešení přineslo ve své době jedinečnou plynulost všech animací a možnost vytvořit ve hře úplně cokoliv, bez viditelného omezování fantazie tvůrců. Celou hru nám tak dokreslují filmové sekvence vytvořené právě v tomto herním enginu. Z pohledu dnešního hráče je grafika stále zajímavá. Myslím, že neztratila nic na své jedinečnosti. Vlastně ani netuším, co by na ní mohlo být dnes vylepšeno. Možná jen o něco málo vyšší rozlišení by hře slušelo, k nějakému výraznému posunu vpřed by to ale stejně nevedlo. Jednobarevné polygony budou vytvářet stále stejnou, comixům podobnou, atmosféru i za dalších deset let.

Another WorldAnother World

Jednoduché ovládání, variabilita prostředí i systém přístupových hesel jako alternativa funkcím save/load, který ještě zvyšuje už tak poměrně vysoko položenou úroveň obtížnosti hry, to všechno přispívá k hráčské přitažlivosti Another Worldu.

Another WorldAnother World

Úchvatná mi dříve přišla i zvuková stránka. Hudba je skutečně nadmíru povedená, šitá přesně na míru hře. Samplovací frekvcence 11kHz je ale na dnešní dobu skutečně hodně málo a tak je u této stránky hry nutná malá shovívavost. Hra jako celek to však určitě nepotřebuje, protože je stále stejně skvělou zábavou, jako tehdy, před lety.

Diskuze (9) Další článek: Mercedes Benz Truck Racing – stromky a placky

Témata článku: , , , , , ,