AntiMMF – zastřel si svého finančníka!

Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.
AntiMMF – zastřel si svého finančníka!
Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Zatímco policisty školí specialisté FBI – a je to známý fakt, o školení demonstrantů zahraničními aktivisty ze zemí kde mají s protesty daleko větší zkušenosti než je tomu u nás, se jenom šušká. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.

AntiMMFAntiMMF

Podobně jako ve hře Zastřel si svého cikána, která byla reakcí na události v ústecké Matiční ulici, je i cíl hry AntiMMF více než prostý a svým zpracováním připomíná staré ruské digitální hry. Vaším úkolem je v roli demonstranta pochytat, a tím pádem poslat domů co největší množství finančníků a za použití zápalných lahví zabít co nejvíc policistů. Jako připomínka velkých policejních opatření, které jsou s celou akcí svázány, je v rohu symbolicky umístěn tank s fotkou ministra vnitra Stanislava Grosse. Během hraní běží v dolní části monitoru statistická fakta o MMF a nešvarech, které svou politikou podle autorů hry způsobuje. Hra končí v okamžiku, kdy se některému z policistů podaří vás chytit (dotkne se vás). Následuje jednoduchá statistika o počtu odehraných vteřin, pochytaných finančníků a zabitých policistů.

Hra sice působí dojmem, že je dělána takříkajíc na koleně (což asi je) – stejně jako tomu bylo v případě hry Matiční ulice: Zastřel si svého cikána, ale statistická fakta, kterými ji neznámí autoři vyšperkovali, jí dávají punc něčeho lepšího, než byla ubohá střílečka s rasistickým motivem.

Hru je možné získat na této nebo této druhé adrese - při jejích rozměrech 1,5 MB vám jistě nebude dlouho trvat hru stáhnout.


Podtext a motiv hry se neshoduje se stanoviskem redakce na otázku Mezinárodního měnového fondu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A