AntiMMF – zastřel si svého finančníka!

Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.
AntiMMF – zastřel si svého finančníka!
Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Zatímco policisty školí specialisté FBI – a je to známý fakt, o školení demonstrantů zahraničními aktivisty ze zemí kde mají s protesty daleko větší zkušenosti než je tomu u nás, se jenom šušká. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.

AntiMMFAntiMMF

Podobně jako ve hře Zastřel si svého cikána, která byla reakcí na události v ústecké Matiční ulici, je i cíl hry AntiMMF více než prostý a svým zpracováním připomíná staré ruské digitální hry. Vaším úkolem je v roli demonstranta pochytat, a tím pádem poslat domů co největší množství finančníků a za použití zápalných lahví zabít co nejvíc policistů. Jako připomínka velkých policejních opatření, které jsou s celou akcí svázány, je v rohu symbolicky umístěn tank s fotkou ministra vnitra Stanislava Grosse. Během hraní běží v dolní části monitoru statistická fakta o MMF a nešvarech, které svou politikou podle autorů hry způsobuje. Hra končí v okamžiku, kdy se některému z policistů podaří vás chytit (dotkne se vás). Následuje jednoduchá statistika o počtu odehraných vteřin, pochytaných finančníků a zabitých policistů.

Hra sice působí dojmem, že je dělána takříkajíc na koleně (což asi je) – stejně jako tomu bylo v případě hry Matiční ulice: Zastřel si svého cikána, ale statistická fakta, kterými ji neznámí autoři vyšperkovali, jí dávají punc něčeho lepšího, než byla ubohá střílečka s rasistickým motivem.

Hru je možné získat na této nebo této druhé adrese - při jejích rozměrech 1,5 MB vám jistě nebude dlouho trvat hru stáhnout.


Podtext a motiv hry se neshoduje se stanoviskem redakce na otázku Mezinárodního měnového fondu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A