AntiMMF – zastřel si svého finančníka!

Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.
AntiMMF – zastřel si svého finančníka!
Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Zatímco policisty školí specialisté FBI – a je to známý fakt, o školení demonstrantů zahraničními aktivisty ze zemí kde mají s protesty daleko větší zkušenosti než je tomu u nás, se jenom šušká. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.

AntiMMFAntiMMF

Podobně jako ve hře Zastřel si svého cikána, která byla reakcí na události v ústecké Matiční ulici, je i cíl hry AntiMMF více než prostý a svým zpracováním připomíná staré ruské digitální hry. Vaším úkolem je v roli demonstranta pochytat, a tím pádem poslat domů co největší množství finančníků a za použití zápalných lahví zabít co nejvíc policistů. Jako připomínka velkých policejních opatření, které jsou s celou akcí svázány, je v rohu symbolicky umístěn tank s fotkou ministra vnitra Stanislava Grosse. Během hraní běží v dolní části monitoru statistická fakta o MMF a nešvarech, které svou politikou podle autorů hry způsobuje. Hra končí v okamžiku, kdy se některému z policistů podaří vás chytit (dotkne se vás). Následuje jednoduchá statistika o počtu odehraných vteřin, pochytaných finančníků a zabitých policistů.

Hra sice působí dojmem, že je dělána takříkajíc na koleně (což asi je) – stejně jako tomu bylo v případě hry Matiční ulice: Zastřel si svého cikána, ale statistická fakta, kterými ji neznámí autoři vyšperkovali, jí dávají punc něčeho lepšího, než byla ubohá střílečka s rasistickým motivem.

Hru je možné získat na této nebo této druhé adrese - při jejích rozměrech 1,5 MB vám jistě nebude dlouho trvat hru stáhnout.


Podtext a motiv hry se neshoduje se stanoviskem redakce na otázku Mezinárodního měnového fondu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
Evropský PS Store láká na skvělé slevy, nechybí Detroit a God of War

Evropský PS Store láká na skvělé slevy…

Nejsou to jen malé hry, co dostanou slevy na Playstationu. Tentokrát jde o hity.

4.  10.  2018 | | 7 N/A