AntiMMF – zastřel si svého finančníka!

Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.
AntiMMF – zastřel si svého finančníka!
Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Zatímco policisty školí specialisté FBI – a je to známý fakt, o školení demonstrantů zahraničními aktivisty ze zemí kde mají s protesty daleko větší zkušenosti než je tomu u nás, se jenom šušká. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.

AntiMMFAntiMMF

Podobně jako ve hře Zastřel si svého cikána, která byla reakcí na události v ústecké Matiční ulici, je i cíl hry AntiMMF více než prostý a svým zpracováním připomíná staré ruské digitální hry. Vaším úkolem je v roli demonstranta pochytat, a tím pádem poslat domů co největší množství finančníků a za použití zápalných lahví zabít co nejvíc policistů. Jako připomínka velkých policejních opatření, které jsou s celou akcí svázány, je v rohu symbolicky umístěn tank s fotkou ministra vnitra Stanislava Grosse. Během hraní běží v dolní části monitoru statistická fakta o MMF a nešvarech, které svou politikou podle autorů hry způsobuje. Hra končí v okamžiku, kdy se některému z policistů podaří vás chytit (dotkne se vás). Následuje jednoduchá statistika o počtu odehraných vteřin, pochytaných finančníků a zabitých policistů.

Hra sice působí dojmem, že je dělána takříkajíc na koleně (což asi je) – stejně jako tomu bylo v případě hry Matiční ulice: Zastřel si svého cikána, ale statistická fakta, kterými ji neznámí autoři vyšperkovali, jí dávají punc něčeho lepšího, než byla ubohá střílečka s rasistickým motivem.

Hru je možné získat na této nebo této druhé adrese - při jejích rozměrech 1,5 MB vám jistě nebude dlouho trvat hru stáhnout.


Podtext a motiv hry se neshoduje se stanoviskem redakce na otázku Mezinárodního měnového fondu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |