AntiMMF – zastřel si svého finančníka!

Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.
AntiMMF – zastřel si svého finančníka!
Odpor mnoha jedinců a zájmových skupin proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v září tohoto roku v Praze je značný. Na protesty se pečlivě připravují obě strany barikády – demonstranti i bezpečnostní složky. Zatímco policisty školí specialisté FBI – a je to známý fakt, o školení demonstrantů zahraničními aktivisty ze zemí kde mají s protesty daleko větší zkušenosti než je tomu u nás, se jenom šušká. Bitva však dostala nový rozměr – přenesla se i na obrazovky počítačů.

AntiMMFAntiMMF

Podobně jako ve hře Zastřel si svého cikána, která byla reakcí na události v ústecké Matiční ulici, je i cíl hry AntiMMF více než prostý a svým zpracováním připomíná staré ruské digitální hry. Vaším úkolem je v roli demonstranta pochytat, a tím pádem poslat domů co největší množství finančníků a za použití zápalných lahví zabít co nejvíc policistů. Jako připomínka velkých policejních opatření, které jsou s celou akcí svázány, je v rohu symbolicky umístěn tank s fotkou ministra vnitra Stanislava Grosse. Během hraní běží v dolní části monitoru statistická fakta o MMF a nešvarech, které svou politikou podle autorů hry způsobuje. Hra končí v okamžiku, kdy se některému z policistů podaří vás chytit (dotkne se vás). Následuje jednoduchá statistika o počtu odehraných vteřin, pochytaných finančníků a zabitých policistů.

Hra sice působí dojmem, že je dělána takříkajíc na koleně (což asi je) – stejně jako tomu bylo v případě hry Matiční ulice: Zastřel si svého cikána, ale statistická fakta, kterými ji neznámí autoři vyšperkovali, jí dávají punc něčeho lepšího, než byla ubohá střílečka s rasistickým motivem.

Hru je možné získat na této nebo této druhé adrese - při jejích rozměrech 1,5 MB vám jistě nebude dlouho trvat hru stáhnout.


Podtext a motiv hry se neshoduje se stanoviskem redakce na otázku Mezinárodního měnového fondu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |