Apex Legends je battle royale od tvůrců Titanfallu, stahujte zdarma

Spekulace o Titanfallu 3 trefily pouze svět, ve kterém se bude nová hra odehrávat. Třetí díl strojové střílečky ale nečekejte.

Po odkoupení Respawnu ze strany EA se hodně mluvilo o tom, že studio rozhodně nehodlá zanevřít na značku Titanfall. Toho se také vývojáři drží, ale očividně nepůjde o přímého pokračovatele, nýbrž hru ze stejného světa, která se pochopitelně vrhne do nejpopulárnějšího žánru současné doby - battle royale.

Nový battle royale titul nese jméno Apex Legends a má ho na svědomí tým kolem Titanfallu. "Svět Titanfallu pokračuje dál. Hra se bude odehrávat v jeho univerzu. Jde o další projekt pro tým, který pracoval na původní hře. Rozhodně to ale neznamená, že by už nikdy nemohl být další Titanfall," poznamenal vedoucí designu Apex Legends, Mackey McCandish. 

EA kupuje studio Respawn, zodpovědné za sci-fi akci Titanfall

EA kupuje studio Respawn, zodpovědné za sci-fi akci Titanfall

Respawn prý kromě Apex Legends nepracuje na žádném jiném projektu. Výjimkou je pouze spolupráce části vývojářů na Star Wars Jedi: The Fallen Order. "Podali jsme se Star Wars pomocnou ruku, já sám jsem pomáhal třeba s pohovory pro tým, který na Star Wars bude pracovat, ale rozhodně nejsem nijak výrazně zapojený do vývoje" popřel výraznější zapojení do Star Wars hry McCandish.

Apex Legends je již volně ke stažení na PC, Xbox One a PS4 a v budoucnu by údajně mohlo nabídnout i cross-play mezi platformami. Zatím se ale musíte spokojit se soupeř z vašeho herního prostředí. Bližší představení aspektů hry čekejte již brzy.

Úvodní filmeček

Gameplay trailer

Deníček vývojářů

Nejnovější komentáře