Aquarius

Byly to ale krásné časy, když byla ještě Země pouhou gigantickou koulí s většinou svého povrchu pokrytým vodou, s mizivými známkami života, téměř bez kyslíku. Malí mikrobi se vesele proháněli v gigantickém celoplanetárním oceánu a nedbaly nějakých budoucích pokolení, souše a člověka jakbysmet. Všechno jim bylo jedno, žádný stres, Země byla krásná a vlídná, prostě Ráj.
Tak přibližně takto vypadá i planeta zvaná Aquarius. Nalezli a pojmenovali ji kolonisté z vesmírné lodi XG5, kteří putovali celé generace, aby si získali planetu vhodnou pro život.

Jenže ouha, chvíli po zabydlení se najednou doslova odnikud vynoří jakási (pochopitelně) mimozemská rasa nemající pochopení pro nové sousedy a místo potřásání rukou raději rovnou sežehne několik zbrusu nových nablýskaných lidských základen. Noví osadníci dali téhle rase jméno Procyonové (protože nic lepšího zřejmě nikoho nenapadlo).

A tak začíná válka - protože lidé si s sebou na Aquariuse nepřivezli jenom znalost kolonizace, ale (naštěstí?) i znalost války. Dlouhými léty piplanou znalost, které se přeci jen konečně dostane smysluplného využití - vymazání emzáků z povrchu Aquarijského (ač to zní trochu divně...).

V této chvíli se dostáváte ke slovu vy. Nutno říci, že slovo je to opravdu rozhodné, protože na povel dostanete kupu jednotek, které budete moct ovládat jak z tepla a pohodlí velitelského "stanu", tak přímo z vnitřku jednotlivých strojů, a tím se vám dostane možnosti přímo ovlivňovat průběh bitev. Což nás samozřejmě přivádí k podobnosti s nedávno vyšlou Battlezone II. A opravdu, Aquarius se jí bude v lecčem podobat. Nejen, že to bude real-time strategie viděná z pohledu první či třetí osoby, to už zřejmě všichni pochopili, ale také možností ovládat přímo jednotlivé bojové stroje, prohánět se po mnoha různorodých končinách (narozdíl od BZII však pouze jedné planety), od mrazivých arktických plání po vyschlé pouště, dávat jednotkám příkazy, které je donutí chovat se podle svých vlastních "úvah", a v mnoha dalších ohledech.

Ale Aquarius bude mít i svá specifika - vývojáři se například ze zřejmého důvodu více zaměřili na vodní efekty. Už žádná pohyblivá textura, ale "opravdová" voda, na které se, když do ní střelíte, udělají jemné vlnky. No možná ne zas až tak jemné. Dokonce bude hned několik typů vody pro různá prostředí.

Další zajímavou vlastností bude reálný fyzikální model. Samozřejmě, něco takové jsme už slyšeli mnohokrát, a mnohokrát jsme se také dočkali velkého zklamání, ale dnes, kdy jsou již komplexní fyzikální děje počítačově simulovatelné, by to nemusel být takový problém. V bitvě tedy bude nutné starat se nejen o nepřátelskou palbu, ale také o fyzikální vlastnosti prostředí, ve kterém se bojuje. Jinak by mohla bitva velmi rychle skončit.

Hru ještě stíží propracovaná umělá inteligence, kterou autoři nazvali "The Strategist". Ta bude mít několik "stupňů" obtížnosti - agresivní postup, konzervativní apod. a hráč si tak bude volit obtížnost.

Těm, kteří mají v oblibě multiplayerové hraní, jistě přijde vhod podpora sériového kabelu, LAN i hry po internetu. Avšak zkusit si to budou moct teprve za několik měsíců, protože Aquarius má vyjít kolem Vánoc tohoto roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |16 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo