Aquarius

Byly to ale krásné časy, když byla ještě Země pouhou gigantickou koulí s většinou svého povrchu pokrytým vodou, s mizivými známkami života, téměř bez kyslíku. Malí mikrobi se vesele proháněli v gigantickém celoplanetárním oceánu a nedbaly nějakých budoucích pokolení, souše a člověka jakbysmet. Všechno jim bylo jedno, žádný stres, Země byla krásná a vlídná, prostě Ráj.
Tak přibližně takto vypadá i planeta zvaná Aquarius. Nalezli a pojmenovali ji kolonisté z vesmírné lodi XG5, kteří putovali celé generace, aby si získali planetu vhodnou pro život.

Jenže ouha, chvíli po zabydlení se najednou doslova odnikud vynoří jakási (pochopitelně) mimozemská rasa nemající pochopení pro nové sousedy a místo potřásání rukou raději rovnou sežehne několik zbrusu nových nablýskaných lidských základen. Noví osadníci dali téhle rase jméno Procyonové (protože nic lepšího zřejmě nikoho nenapadlo).

A tak začíná válka - protože lidé si s sebou na Aquariuse nepřivezli jenom znalost kolonizace, ale (naštěstí?) i znalost války. Dlouhými léty piplanou znalost, které se přeci jen konečně dostane smysluplného využití - vymazání emzáků z povrchu Aquarijského (ač to zní trochu divně...).

V této chvíli se dostáváte ke slovu vy. Nutno říci, že slovo je to opravdu rozhodné, protože na povel dostanete kupu jednotek, které budete moct ovládat jak z tepla a pohodlí velitelského "stanu", tak přímo z vnitřku jednotlivých strojů, a tím se vám dostane možnosti přímo ovlivňovat průběh bitev. Což nás samozřejmě přivádí k podobnosti s nedávno vyšlou Battlezone II. A opravdu, Aquarius se jí bude v lecčem podobat. Nejen, že to bude real-time strategie viděná z pohledu první či třetí osoby, to už zřejmě všichni pochopili, ale také možností ovládat přímo jednotlivé bojové stroje, prohánět se po mnoha různorodých končinách (narozdíl od BZII však pouze jedné planety), od mrazivých arktických plání po vyschlé pouště, dávat jednotkám příkazy, které je donutí chovat se podle svých vlastních "úvah", a v mnoha dalších ohledech.

Ale Aquarius bude mít i svá specifika - vývojáři se například ze zřejmého důvodu více zaměřili na vodní efekty. Už žádná pohyblivá textura, ale "opravdová" voda, na které se, když do ní střelíte, udělají jemné vlnky. No možná ne zas až tak jemné. Dokonce bude hned několik typů vody pro různá prostředí.

Další zajímavou vlastností bude reálný fyzikální model. Samozřejmě, něco takové jsme už slyšeli mnohokrát, a mnohokrát jsme se také dočkali velkého zklamání, ale dnes, kdy jsou již komplexní fyzikální děje počítačově simulovatelné, by to nemusel být takový problém. V bitvě tedy bude nutné starat se nejen o nepřátelskou palbu, ale také o fyzikální vlastnosti prostředí, ve kterém se bojuje. Jinak by mohla bitva velmi rychle skončit.

Hru ještě stíží propracovaná umělá inteligence, kterou autoři nazvali "The Strategist". Ta bude mít několik "stupňů" obtížnosti - agresivní postup, konzervativní apod. a hráč si tak bude volit obtížnost.

Těm, kteří mají v oblibě multiplayerové hraní, jistě přijde vhod podpora sériového kabelu, LAN i hry po internetu. Avšak zkusit si to budou moct teprve za několik měsíců, protože Aquarius má vyjít kolem Vánoc tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A