Aquarius

Byly to ale krásné časy, když byla ještě Země pouhou gigantickou koulí s většinou svého povrchu pokrytým vodou, s mizivými známkami života, téměř bez kyslíku. Malí mikrobi se vesele proháněli v gigantickém celoplanetárním oceánu a nedbaly nějakých budoucích pokolení, souše a člověka jakbysmet. Všechno jim bylo jedno, žádný stres, Země byla krásná a vlídná, prostě Ráj.
Tak přibližně takto vypadá i planeta zvaná Aquarius. Nalezli a pojmenovali ji kolonisté z vesmírné lodi XG5, kteří putovali celé generace, aby si získali planetu vhodnou pro život.

Jenže ouha, chvíli po zabydlení se najednou doslova odnikud vynoří jakási (pochopitelně) mimozemská rasa nemající pochopení pro nové sousedy a místo potřásání rukou raději rovnou sežehne několik zbrusu nových nablýskaných lidských základen. Noví osadníci dali téhle rase jméno Procyonové (protože nic lepšího zřejmě nikoho nenapadlo).

A tak začíná válka - protože lidé si s sebou na Aquariuse nepřivezli jenom znalost kolonizace, ale (naštěstí?) i znalost války. Dlouhými léty piplanou znalost, které se přeci jen konečně dostane smysluplného využití - vymazání emzáků z povrchu Aquarijského (ač to zní trochu divně...).

V této chvíli se dostáváte ke slovu vy. Nutno říci, že slovo je to opravdu rozhodné, protože na povel dostanete kupu jednotek, které budete moct ovládat jak z tepla a pohodlí velitelského "stanu", tak přímo z vnitřku jednotlivých strojů, a tím se vám dostane možnosti přímo ovlivňovat průběh bitev. Což nás samozřejmě přivádí k podobnosti s nedávno vyšlou Battlezone II. A opravdu, Aquarius se jí bude v lecčem podobat. Nejen, že to bude real-time strategie viděná z pohledu první či třetí osoby, to už zřejmě všichni pochopili, ale také možností ovládat přímo jednotlivé bojové stroje, prohánět se po mnoha různorodých končinách (narozdíl od BZII však pouze jedné planety), od mrazivých arktických plání po vyschlé pouště, dávat jednotkám příkazy, které je donutí chovat se podle svých vlastních "úvah", a v mnoha dalších ohledech.

Ale Aquarius bude mít i svá specifika - vývojáři se například ze zřejmého důvodu více zaměřili na vodní efekty. Už žádná pohyblivá textura, ale "opravdová" voda, na které se, když do ní střelíte, udělají jemné vlnky. No možná ne zas až tak jemné. Dokonce bude hned několik typů vody pro různá prostředí.

Další zajímavou vlastností bude reálný fyzikální model. Samozřejmě, něco takové jsme už slyšeli mnohokrát, a mnohokrát jsme se také dočkali velkého zklamání, ale dnes, kdy jsou již komplexní fyzikální děje počítačově simulovatelné, by to nemusel být takový problém. V bitvě tedy bude nutné starat se nejen o nepřátelskou palbu, ale také o fyzikální vlastnosti prostředí, ve kterém se bojuje. Jinak by mohla bitva velmi rychle skončit.

Hru ještě stíží propracovaná umělá inteligence, kterou autoři nazvali "The Strategist". Ta bude mít několik "stupňů" obtížnosti - agresivní postup, konzervativní apod. a hráč si tak bude volit obtížnost.

Těm, kteří mají v oblibě multiplayerové hraní, jistě přijde vhod podpora sériového kabelu, LAN i hry po internetu. Avšak zkusit si to budou moct teprve za několik měsíců, protože Aquarius má vyjít kolem Vánoc tohoto roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A