Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon

Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.
Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon
Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.

Nebudeme dlouze chodit kolem horké kaše a vrhneme se rovnou vstříc tomu, co vám dnešní plná hra nabídne. A že toho bude docela mnoho. Avšak to posuďte sami. O Arkanoidu nemusím moc hovořit, protože jej zná opravdu skoro každý, i přes to, že na světě existuje něco bezmála dvacet let.

ArkanoidArkanoid

Po spuštění hry jménem Arkanoid for Win32 vás přivítá velmi jednoduché menu, které vám nabídne pouhopouhé tři položky – Nová hra, Nastavení, Konec. To není mnoho, avšak pro naše účely to v podstatě stačí. Jinak graficky je toto menu velmi chudé (viz. obrázek). Na pozadí vám hraje skvělá retrospektivní hudba, do které jsem se zamiloval. Něco mi připomínala, ale co, to vám neřeknu, nemohl jsem se rozpomenout, kde jsem podobné tóny slyšel. Ještě než se pustíte do hry, doporučuji, abyste provedli změnu periferie, kterou budete hru ovládat. Primárně je tam nastavena klávesnice, ale radil bych vám použít spíše myš, protože při ovládání pak získáte větší cit a jistotu.

Po úvodních peripetiích na obrazovce vidíte již notoricky známou situaci – vaše pálka je umístěn ve spodní části obrazovky, kdežto kostičky, které máte za úkol ničit jsou v té horní části. Dlouho zde neokounějte a dejte se do hry. Jistě víte, oč zde jde – nesmíte si nechat spadnout míček mimo pálku, protože pak by vám ubyl jeden život, celkem máte tři. V průběhu hry můžete chytat nějaké ty bonusy, kterých je tu opravdu velké množství – rovných dvanáct. Ty s vaší pálkou mohou leckdy provést velmi zajímavé věci jako je například zmenšení, zvětšení, znásobení míčků apod. Pokud byste chtěli být nejlepší, musíte si projít skrze všech 45 levelů, v nichž na vás čeká opravdu velké množství zábavy.

ArkanoidArkanoid

Technické zpracování je obstojné, vlastně u takovéto hry se to ani moc nedá hodnotit, neboť těch pár kostiček, co ve hře je, vám dokáže namalovat každý začínající grafik, o hudbě jsem se zmínil výše a není ji skoro co vytknout, snad jen by mohla býti pestřejší. Důvod, proč hru stáhnout je ještě podtržen malou velikostí, která by neměla činit problémy ani vlastníkům modemů. Rozhodně není co řešit – skvělá hra, poskytující zábavu na opravdu dlouhou dobu.

Homepage: http://www.chaossoft.com.

Download (595 kB) zde; VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 26 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A