Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon

Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.
Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon
Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.

Nebudeme dlouze chodit kolem horké kaše a vrhneme se rovnou vstříc tomu, co vám dnešní plná hra nabídne. A že toho bude docela mnoho. Avšak to posuďte sami. O Arkanoidu nemusím moc hovořit, protože jej zná opravdu skoro každý, i přes to, že na světě existuje něco bezmála dvacet let.

ArkanoidArkanoid

Po spuštění hry jménem Arkanoid for Win32 vás přivítá velmi jednoduché menu, které vám nabídne pouhopouhé tři položky – Nová hra, Nastavení, Konec. To není mnoho, avšak pro naše účely to v podstatě stačí. Jinak graficky je toto menu velmi chudé (viz. obrázek). Na pozadí vám hraje skvělá retrospektivní hudba, do které jsem se zamiloval. Něco mi připomínala, ale co, to vám neřeknu, nemohl jsem se rozpomenout, kde jsem podobné tóny slyšel. Ještě než se pustíte do hry, doporučuji, abyste provedli změnu periferie, kterou budete hru ovládat. Primárně je tam nastavena klávesnice, ale radil bych vám použít spíše myš, protože při ovládání pak získáte větší cit a jistotu.

Po úvodních peripetiích na obrazovce vidíte již notoricky známou situaci – vaše pálka je umístěn ve spodní části obrazovky, kdežto kostičky, které máte za úkol ničit jsou v té horní části. Dlouho zde neokounějte a dejte se do hry. Jistě víte, oč zde jde – nesmíte si nechat spadnout míček mimo pálku, protože pak by vám ubyl jeden život, celkem máte tři. V průběhu hry můžete chytat nějaké ty bonusy, kterých je tu opravdu velké množství – rovných dvanáct. Ty s vaší pálkou mohou leckdy provést velmi zajímavé věci jako je například zmenšení, zvětšení, znásobení míčků apod. Pokud byste chtěli být nejlepší, musíte si projít skrze všech 45 levelů, v nichž na vás čeká opravdu velké množství zábavy.

ArkanoidArkanoid

Technické zpracování je obstojné, vlastně u takovéto hry se to ani moc nedá hodnotit, neboť těch pár kostiček, co ve hře je, vám dokáže namalovat každý začínající grafik, o hudbě jsem se zmínil výše a není ji skoro co vytknout, snad jen by mohla býti pestřejší. Důvod, proč hru stáhnout je ještě podtržen malou velikostí, která by neměla činit problémy ani vlastníkům modemů. Rozhodně není co řešit – skvělá hra, poskytující zábavu na opravdu dlouhou dobu.

Homepage: http://www.chaossoft.com.

Download (595 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |