Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon

Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.
Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon
Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.

Nebudeme dlouze chodit kolem horké kaše a vrhneme se rovnou vstříc tomu, co vám dnešní plná hra nabídne. A že toho bude docela mnoho. Avšak to posuďte sami. O Arkanoidu nemusím moc hovořit, protože jej zná opravdu skoro každý, i přes to, že na světě existuje něco bezmála dvacet let.

ArkanoidArkanoid

Po spuštění hry jménem Arkanoid for Win32 vás přivítá velmi jednoduché menu, které vám nabídne pouhopouhé tři položky – Nová hra, Nastavení, Konec. To není mnoho, avšak pro naše účely to v podstatě stačí. Jinak graficky je toto menu velmi chudé (viz. obrázek). Na pozadí vám hraje skvělá retrospektivní hudba, do které jsem se zamiloval. Něco mi připomínala, ale co, to vám neřeknu, nemohl jsem se rozpomenout, kde jsem podobné tóny slyšel. Ještě než se pustíte do hry, doporučuji, abyste provedli změnu periferie, kterou budete hru ovládat. Primárně je tam nastavena klávesnice, ale radil bych vám použít spíše myš, protože při ovládání pak získáte větší cit a jistotu.

Po úvodních peripetiích na obrazovce vidíte již notoricky známou situaci – vaše pálka je umístěn ve spodní části obrazovky, kdežto kostičky, které máte za úkol ničit jsou v té horní části. Dlouho zde neokounějte a dejte se do hry. Jistě víte, oč zde jde – nesmíte si nechat spadnout míček mimo pálku, protože pak by vám ubyl jeden život, celkem máte tři. V průběhu hry můžete chytat nějaké ty bonusy, kterých je tu opravdu velké množství – rovných dvanáct. Ty s vaší pálkou mohou leckdy provést velmi zajímavé věci jako je například zmenšení, zvětšení, znásobení míčků apod. Pokud byste chtěli být nejlepší, musíte si projít skrze všech 45 levelů, v nichž na vás čeká opravdu velké množství zábavy.

ArkanoidArkanoid

Technické zpracování je obstojné, vlastně u takovéto hry se to ani moc nedá hodnotit, neboť těch pár kostiček, co ve hře je, vám dokáže namalovat každý začínající grafik, o hudbě jsem se zmínil výše a není ji skoro co vytknout, snad jen by mohla býti pestřejší. Důvod, proč hru stáhnout je ještě podtržen malou velikostí, která by neměla činit problémy ani vlastníkům modemů. Rozhodně není co řešit – skvělá hra, poskytující zábavu na opravdu dlouhou dobu.

Homepage: http://www.chaossoft.com.

Download (595 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A