Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon

Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.
Arkanoid for Win32 – další zdařilý klon
Již podle názvu asi každý hráč tuší, o čempak asi bude dnešní plná hra. Netřeba toho mnoho dodávat – Arkanoid, hra, které jako jedné z mála vzdává mnoho autorů hold vytvářením jejich dalších klonů, což má za následek, že tato světlo této legendy i po letech je tak nevyhasne. Arkanoid for Win32 je jedním zdařilým kouskem.

Nebudeme dlouze chodit kolem horké kaše a vrhneme se rovnou vstříc tomu, co vám dnešní plná hra nabídne. A že toho bude docela mnoho. Avšak to posuďte sami. O Arkanoidu nemusím moc hovořit, protože jej zná opravdu skoro každý, i přes to, že na světě existuje něco bezmála dvacet let.

ArkanoidArkanoid

Po spuštění hry jménem Arkanoid for Win32 vás přivítá velmi jednoduché menu, které vám nabídne pouhopouhé tři položky – Nová hra, Nastavení, Konec. To není mnoho, avšak pro naše účely to v podstatě stačí. Jinak graficky je toto menu velmi chudé (viz. obrázek). Na pozadí vám hraje skvělá retrospektivní hudba, do které jsem se zamiloval. Něco mi připomínala, ale co, to vám neřeknu, nemohl jsem se rozpomenout, kde jsem podobné tóny slyšel. Ještě než se pustíte do hry, doporučuji, abyste provedli změnu periferie, kterou budete hru ovládat. Primárně je tam nastavena klávesnice, ale radil bych vám použít spíše myš, protože při ovládání pak získáte větší cit a jistotu.

Po úvodních peripetiích na obrazovce vidíte již notoricky známou situaci – vaše pálka je umístěn ve spodní části obrazovky, kdežto kostičky, které máte za úkol ničit jsou v té horní části. Dlouho zde neokounějte a dejte se do hry. Jistě víte, oč zde jde – nesmíte si nechat spadnout míček mimo pálku, protože pak by vám ubyl jeden život, celkem máte tři. V průběhu hry můžete chytat nějaké ty bonusy, kterých je tu opravdu velké množství – rovných dvanáct. Ty s vaší pálkou mohou leckdy provést velmi zajímavé věci jako je například zmenšení, zvětšení, znásobení míčků apod. Pokud byste chtěli být nejlepší, musíte si projít skrze všech 45 levelů, v nichž na vás čeká opravdu velké množství zábavy.

ArkanoidArkanoid

Technické zpracování je obstojné, vlastně u takovéto hry se to ani moc nedá hodnotit, neboť těch pár kostiček, co ve hře je, vám dokáže namalovat každý začínající grafik, o hudbě jsem se zmínil výše a není ji skoro co vytknout, snad jen by mohla býti pestřejší. Důvod, proč hru stáhnout je ještě podtržen malou velikostí, která by neměla činit problémy ani vlastníkům modemů. Rozhodně není co řešit – skvělá hra, poskytující zábavu na opravdu dlouhou dobu.

Homepage: http://www.chaossoft.com.

Download (595 kB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A