Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

Sranda a LucasArts, to jsou dva pojmy, které se vzájemně už dlouhá léta doplňují. Vzpomeňme například sérii slavných adventur Monkey Island nebo Full Throttle. Tentokrát se LucasArts spouštějí do jim dobře známých vod 3D akce, ovšem nikoliv 3D akce vážné alá Dark Forces, alébrž do 3D akce takříkajíc spíše vlažné a nevážné po vzoru Serious Sama. Jak to dopadne? Více v dnešní novince.
Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

O čem vlastně Armed & Dangerous bude? V jádře je to hra o tom, jak se partička čtyř neohrožených hrdinů vydá splnit zdánlivě nesplnitelný úkol. Přitom musejí řešit problémy nejen sami mezi sebou, ale hlavně mezi sebou a četnými protivníky. Co při tom nesmí chybět, to jsou zbraně. Hodně zbraní. A ještě mnohem více obrovských explozí.

 

 

Hlavním hrdinou je týpek jménem Roman, městská hlava zločinecké organizace příležitostných hrdinů zvaných Lionhearts. Vyzbrojen až po uši arzenálem superúčinných zbraní, vydává se spolu se svojí partičkou tří dobrodruhů (Jonesy, Q1-11 a Rexus) za největší krádeží svého života a přitom se tak trochu nechtěně zaplete do povstání proti tyranskému králi.

Každá z postav v jeho týmu je osobnost sama o sobě. Jonesy - skotský horník a demoliční expert. Zatrpklý, sarkastický bručoun věrný pouze Lionhearts. Q1-11 je pracovní droid vyšší třídy, ve skupině zastává roli "toho, kdo má svaly". Uvědomil si sebe sama díky své hluboké  a trvalé lásce k čaji. Posledním členem gangu je Rexus, velký věštec a mudrc, který však utrpěl vážné trauma, jenž ho vrhlo do podoby smradlavé lidské trosky. Stále však ještě vládne nadpřirozenými silami a je důležitým klíčem k úspěchu. A právě na to Lionhearts spoléhají - duchaplnost v každém okamžiku a jedinečné osobnosti, které si dokáží cestu vždycky nějak proklestit.

 

 

Hlavní rysy hry:

  • maximální množství akce, humoru a explozí
  • 4 hlavní hrdinové
  • 21 misí v pěti různých prostředích
  • k dispozici na 17 zbraní
  • průměrná doba dohraní: 12 000 nábojů

Armed & Dangerous nabídne 21 různorodých misí rozhozených po pěti lokacích jako je sněžná oblast, ledové hory, hluboké lesy či deštivé útesy. Svět, ve kterém se celá hra odehrává se nazývá Milola. Toho času se zotavuje z časově nepříliš vzdálených Lime-Dixonských válek a strašlivého hladomoru. Skládá se ze tří zemí - jejich jména jsou Midden, Forge a Armortia. Celé jí vládne tyranský král Forge. Roman se svojí partou mají v plánu ukrást Knihu vlády, Milolský nejcennější artefakt, ve kterém je popsán pád vlády utiskujícího krále.

 

 

Cestu k vítězství si budou muset probojovat hordami pololidských a polozvířecích nepřátel. Pomáhat jim v tom však budou tak nelidské zbraně jako Kyklopská sniperka, raketomet Vindaloo vystřelující hned čtyři rakety najednou či lepivé/odpudivé bomby. Možností jak se originálním způsobem vypořádat s nepřáteli bude v každém případě povícero.

 

Vydání hry Armed & Dangerous chystají LucasArts ve spolupráci s vývojářskou společností Planet Moon Studios na letošní zimu. Hra se objeví ve verzích pro PC a konzoli Xbox.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/armedanddangerous
Výrobce: Planet Moon Studios (http://www.planetmoon.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A