Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

Sranda a LucasArts, to jsou dva pojmy, které se vzájemně už dlouhá léta doplňují. Vzpomeňme například sérii slavných adventur Monkey Island nebo Full Throttle. Tentokrát se LucasArts spouštějí do jim dobře známých vod 3D akce, ovšem nikoliv 3D akce vážné alá Dark Forces, alébrž do 3D akce takříkajíc spíše vlažné a nevážné po vzoru Serious Sama. Jak to dopadne? Více v dnešní novince.
Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

O čem vlastně Armed & Dangerous bude? V jádře je to hra o tom, jak se partička čtyř neohrožených hrdinů vydá splnit zdánlivě nesplnitelný úkol. Přitom musejí řešit problémy nejen sami mezi sebou, ale hlavně mezi sebou a četnými protivníky. Co při tom nesmí chybět, to jsou zbraně. Hodně zbraní. A ještě mnohem více obrovských explozí.

 

 

Hlavním hrdinou je týpek jménem Roman, městská hlava zločinecké organizace příležitostných hrdinů zvaných Lionhearts. Vyzbrojen až po uši arzenálem superúčinných zbraní, vydává se spolu se svojí partičkou tří dobrodruhů (Jonesy, Q1-11 a Rexus) za největší krádeží svého života a přitom se tak trochu nechtěně zaplete do povstání proti tyranskému králi.

Každá z postav v jeho týmu je osobnost sama o sobě. Jonesy - skotský horník a demoliční expert. Zatrpklý, sarkastický bručoun věrný pouze Lionhearts. Q1-11 je pracovní droid vyšší třídy, ve skupině zastává roli "toho, kdo má svaly". Uvědomil si sebe sama díky své hluboké  a trvalé lásce k čaji. Posledním členem gangu je Rexus, velký věštec a mudrc, který však utrpěl vážné trauma, jenž ho vrhlo do podoby smradlavé lidské trosky. Stále však ještě vládne nadpřirozenými silami a je důležitým klíčem k úspěchu. A právě na to Lionhearts spoléhají - duchaplnost v každém okamžiku a jedinečné osobnosti, které si dokáží cestu vždycky nějak proklestit.

 

 

Hlavní rysy hry:

  • maximální množství akce, humoru a explozí
  • 4 hlavní hrdinové
  • 21 misí v pěti různých prostředích
  • k dispozici na 17 zbraní
  • průměrná doba dohraní: 12 000 nábojů

Armed & Dangerous nabídne 21 různorodých misí rozhozených po pěti lokacích jako je sněžná oblast, ledové hory, hluboké lesy či deštivé útesy. Svět, ve kterém se celá hra odehrává se nazývá Milola. Toho času se zotavuje z časově nepříliš vzdálených Lime-Dixonských válek a strašlivého hladomoru. Skládá se ze tří zemí - jejich jména jsou Midden, Forge a Armortia. Celé jí vládne tyranský král Forge. Roman se svojí partou mají v plánu ukrást Knihu vlády, Milolský nejcennější artefakt, ve kterém je popsán pád vlády utiskujícího krále.

 

 

Cestu k vítězství si budou muset probojovat hordami pololidských a polozvířecích nepřátel. Pomáhat jim v tom však budou tak nelidské zbraně jako Kyklopská sniperka, raketomet Vindaloo vystřelující hned čtyři rakety najednou či lepivé/odpudivé bomby. Možností jak se originálním způsobem vypořádat s nepřáteli bude v každém případě povícero.

 

Vydání hry Armed & Dangerous chystají LucasArts ve spolupráci s vývojářskou společností Planet Moon Studios na letošní zimu. Hra se objeví ve verzích pro PC a konzoli Xbox.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/armedanddangerous
Výrobce: Planet Moon Studios (http://www.planetmoon.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

7.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

2.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |