Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

Sranda a LucasArts, to jsou dva pojmy, které se vzájemně už dlouhá léta doplňují. Vzpomeňme například sérii slavných adventur Monkey Island nebo Full Throttle. Tentokrát se LucasArts spouštějí do jim dobře známých vod 3D akce, ovšem nikoliv 3D akce vážné alá Dark Forces, alébrž do 3D akce takříkajíc spíše vlažné a nevážné po vzoru Serious Sama. Jak to dopadne? Více v dnešní novince.
Armed & Dangerous - nová 3D akce od LucasArts

O čem vlastně Armed & Dangerous bude? V jádře je to hra o tom, jak se partička čtyř neohrožených hrdinů vydá splnit zdánlivě nesplnitelný úkol. Přitom musejí řešit problémy nejen sami mezi sebou, ale hlavně mezi sebou a četnými protivníky. Co při tom nesmí chybět, to jsou zbraně. Hodně zbraní. A ještě mnohem více obrovských explozí.

 

 

Hlavním hrdinou je týpek jménem Roman, městská hlava zločinecké organizace příležitostných hrdinů zvaných Lionhearts. Vyzbrojen až po uši arzenálem superúčinných zbraní, vydává se spolu se svojí partičkou tří dobrodruhů (Jonesy, Q1-11 a Rexus) za největší krádeží svého života a přitom se tak trochu nechtěně zaplete do povstání proti tyranskému králi.

Každá z postav v jeho týmu je osobnost sama o sobě. Jonesy - skotský horník a demoliční expert. Zatrpklý, sarkastický bručoun věrný pouze Lionhearts. Q1-11 je pracovní droid vyšší třídy, ve skupině zastává roli "toho, kdo má svaly". Uvědomil si sebe sama díky své hluboké  a trvalé lásce k čaji. Posledním členem gangu je Rexus, velký věštec a mudrc, který však utrpěl vážné trauma, jenž ho vrhlo do podoby smradlavé lidské trosky. Stále však ještě vládne nadpřirozenými silami a je důležitým klíčem k úspěchu. A právě na to Lionhearts spoléhají - duchaplnost v každém okamžiku a jedinečné osobnosti, které si dokáží cestu vždycky nějak proklestit.

 

 

Hlavní rysy hry:

  • maximální množství akce, humoru a explozí
  • 4 hlavní hrdinové
  • 21 misí v pěti různých prostředích
  • k dispozici na 17 zbraní
  • průměrná doba dohraní: 12 000 nábojů

Armed & Dangerous nabídne 21 různorodých misí rozhozených po pěti lokacích jako je sněžná oblast, ledové hory, hluboké lesy či deštivé útesy. Svět, ve kterém se celá hra odehrává se nazývá Milola. Toho času se zotavuje z časově nepříliš vzdálených Lime-Dixonských válek a strašlivého hladomoru. Skládá se ze tří zemí - jejich jména jsou Midden, Forge a Armortia. Celé jí vládne tyranský král Forge. Roman se svojí partou mají v plánu ukrást Knihu vlády, Milolský nejcennější artefakt, ve kterém je popsán pád vlády utiskujícího krále.

 

 

Cestu k vítězství si budou muset probojovat hordami pololidských a polozvířecích nepřátel. Pomáhat jim v tom však budou tak nelidské zbraně jako Kyklopská sniperka, raketomet Vindaloo vystřelující hned čtyři rakety najednou či lepivé/odpudivé bomby. Možností jak se originálním způsobem vypořádat s nepřáteli bude v každém případě povícero.

 

Vydání hry Armed & Dangerous chystají LucasArts ve spolupráci s vývojářskou společností Planet Moon Studios na letošní zimu. Hra se objeví ve verzích pro PC a konzoli Xbox.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/armedanddangerous
Výrobce: Planet Moon Studios (http://www.planetmoon.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce