Artifact od Valve strádá, komunita ztratila 80% hráčů

Start karetní hry Artifact se Valve opravdu nepovedl a hráči na to reagují.
Artifact od Valve strádá, komunita ztratila 80% hráčů

Artifact zaznamenává strmý pád počtu hráčů, kteří se ve hře pohybují. Okamžitě po vydání se setkal s tvrdou kritikou, která směřovala k několika bodům hry. Tím hlavním byl takzvaný paywall. Jinak řečeno se hráčům nelíbilo, že ve hře, která je už sama o sobě zpoplatněna je nutné si veškerý obsah kupovat za reálné peníze. Hráči, kteří tak neučinili byli v obrovské nevýhodě, a to při snaze nabrat hráče zjevně nedělalo dobrotu.

Valve oznamuje Artifact, novou karetní hru ze světa Doty

Valve oznamuje Artifact, novou karetní hru ze světa Doty

V den vydání se na Artifact připojilo až více než šedesát tisíc hráčů najednou. Všechno vypadalo na obrovský úspěch. Místo toho ale přišel pořádný sešup a momentálně, dva týdny po vydání, je počet hráčů většinu času pod deseti tisíci. Ačkoliv hra sama o sobě nebyla rozhodně přijata vůbec špatně, právě brutální poplatky způsobily, že na Steamu jsou na hru hodně smíšené recenze a jenom stěží se dá hovořit o tom, že by snad hra mohla zažít zmrtvýchvstání, pokud nedojde k nějaké drastické změně.

Asi nejjednodušším způsobem, jak oživit komunitu by bylo udělat ze hry free2play titul. Pokud se tak ale nestane, může být Artifact na nejlepší cestě na hřbitov.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A