Artifact od Valve strádá, komunita ztratila 80% hráčů

Start karetní hry Artifact se Valve opravdu nepovedl a hráči na to reagují.
Artifact od Valve strádá, komunita ztratila 80% hráčů

Artifact zaznamenává strmý pád počtu hráčů, kteří se ve hře pohybují. Okamžitě po vydání se setkal s tvrdou kritikou, která směřovala k několika bodům hry. Tím hlavním byl takzvaný paywall. Jinak řečeno se hráčům nelíbilo, že ve hře, která je už sama o sobě zpoplatněna je nutné si veškerý obsah kupovat za reálné peníze. Hráči, kteří tak neučinili byli v obrovské nevýhodě, a to při snaze nabrat hráče zjevně nedělalo dobrotu.

Valve oznamuje Artifact, novou karetní hru ze světa Doty

Valve oznamuje Artifact, novou karetní hru ze světa Doty

V den vydání se na Artifact připojilo až více než šedesát tisíc hráčů najednou. Všechno vypadalo na obrovský úspěch. Místo toho ale přišel pořádný sešup a momentálně, dva týdny po vydání, je počet hráčů většinu času pod deseti tisíci. Ačkoliv hra sama o sobě nebyla rozhodně přijata vůbec špatně, právě brutální poplatky způsobily, že na Steamu jsou na hru hodně smíšené recenze a jenom stěží se dá hovořit o tom, že by snad hra mohla zažít zmrtvýchvstání, pokud nedojde k nějaké drastické změně.

Asi nejjednodušším způsobem, jak oživit komunitu by bylo udělat ze hry free2play titul. Pokud se tak ale nestane, může být Artifact na nejlepší cestě na hřbitov.