Asus Wavi Xtion: Kinect konečně i pro PC

Asus po premiéře na CESu přivezl i na CeBIT svou herně/zábavní platformu Wavi, jejíž největší lákadlo spočívá v pohybovém ovládání po vzoru Microsoft Kinect. Asus tedy ve svém prohlášení o „prvním systému pro snímání pohybu určený pro PC“ nelže, Kinect je v současné době oficiálně dostupný pouze pro Xbox. Za snímací kamerou zvanou Xtion stojí stejně jako u Kinectu společnost PrimeSense, ovšem v případě Asusu je ošizena o RGB kameru. Ta u Kinectu slouží především ke snímání vás jako hráčů v zápalu boje.

Kameru Xtion doplňuje krabička, která bezdrátově streamuje obraz do televize, a to až do vzdálenosti 25 metrů s přímou viditelností (pracuje ve frekvenčním pásmu 5 GHz). Platforma Wavi bude samozřejmě připojena k internetu a nabídne nejen multiplayerové zápolení, mělo by se jednat i o distribuční kanál pro placený videoobsah. V tuto chvíli existují pro platformu pouhé dvě hry: v multiplayerovém závodění BeatBooster ovládáte letadlo pohybem těla, MayaFit Cardio Lite je spíše takovým tréningovým doplňkem. Asus v tuto chvíli hledá další vývojáře, kteří by se na tvorbě obsahu podíleli.

Xtion 01.jpg Xtion 02.jpg
Xtion 03.jpg Xtion 04.jpg
Xtion 05.jpg Xtion 06.jpg
Xtion 07.jpg Xtion 08.jpg

 Z předběžných zkušeností lze říci, že citlivost Wavi Xtion je zhruba stejná, jako v případě Kinectu. Jsem opravdu zvědav, jak s možnostmi nového „ovladače“ naloží široká vývojářská obec a jakých her se na platformě PC dočkáme.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A