Asus Wavi Xtion: Kinect konečně i pro PC

Asus po premiéře na CESu přivezl i na CeBIT svou herně/zábavní platformu Wavi, jejíž největší lákadlo spočívá v pohybovém ovládání po vzoru Microsoft Kinect. Asus tedy ve svém prohlášení o „prvním systému pro snímání pohybu určený pro PC“ nelže, Kinect je v současné době oficiálně dostupný pouze pro Xbox. Za snímací kamerou zvanou Xtion stojí stejně jako u Kinectu společnost PrimeSense, ovšem v případě Asusu je ošizena o RGB kameru. Ta u Kinectu slouží především ke snímání vás jako hráčů v zápalu boje.

Kameru Xtion doplňuje krabička, která bezdrátově streamuje obraz do televize, a to až do vzdálenosti 25 metrů s přímou viditelností (pracuje ve frekvenčním pásmu 5 GHz). Platforma Wavi bude samozřejmě připojena k internetu a nabídne nejen multiplayerové zápolení, mělo by se jednat i o distribuční kanál pro placený videoobsah. V tuto chvíli existují pro platformu pouhé dvě hry: v multiplayerovém závodění BeatBooster ovládáte letadlo pohybem těla, MayaFit Cardio Lite je spíše takovým tréningovým doplňkem. Asus v tuto chvíli hledá další vývojáře, kteří by se na tvorbě obsahu podíleli.

Xtion 01.jpg Xtion 02.jpg
Xtion 03.jpg Xtion 04.jpg
Xtion 05.jpg Xtion 06.jpg
Xtion 07.jpg Xtion 08.jpg

 Z předběžných zkušeností lze říci, že citlivost Wavi Xtion je zhruba stejná, jako v případě Kinectu. Jsem opravdu zvědav, jak s možnostmi nového „ovladače“ naloží široká vývojářská obec a jakých her se na platformě PC dočkáme.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A