Atari plánují propouštění

Distribuční a vývojářská společnost Atari má problémy, o kterých jsme vás již dříve informovali. Nyní již oficiálně oznámila, že hodlá propouštět, aby udržela firmu ve funkčním stavu.

Již dříve v rozhovoru naznačoval Bruno Bonnell, výkonný ředitel firmy, že bude nutno snížit stavy přibližně o dvacet procent zaměstnanců. Navíc k tomu hodlá prodat i některá vývojářská studia, samozřejmě až potom, co dodělají na svých stávajících projektech. Zatím však není moc jisté, kterých studií se tato akce týká, dá se však předpokládat, že z i dvou set padesáti amerických zaměstnanců jich půjde pětina pryč. Přitom na výběr je pouze ústředí v New Yorku, Paradigm v Texasu a Shiny Entertainment v Californii. Uvidíme, co přesně zůstane zachováno, zatím však akcie společnosti stagnují, jak investoři očekávají akce a ne slova.

Zdroj: Gamasutra

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A