Atoll – založte si město na ostrově

Podle nadpisu hry by jste se mohli mylně domnívat, že dnešní plná hra bude nějaká strategie, ale pozor, nedejte se zmást, není tomu tak. Atoll je hra čistě logická. I když nemám logické hry příliš v lásce, byl jsem překvapen, jak mě hra dokázala pohltit a nepustila mě do té doby, než jsem ji nedokončil. Nevěříte? Vyzkoušejte a mi jistě dáte za pravdu.
Atoll – založte si město na ostrově
O Atollu jsem slyšel už před nějakou dobou, avšak nějak mě ani nelákal, sice jsem nevěděl o co vůbec ve hře jde a jakého je žánru a já ji hned neprávem odsoudil, že to asi bude nějaká špatná hra. Až dnes jsem se k ní dostal – našel jsem ji na jedné cd příloze našeho jednoho nejmenovaného papebackového časopisu, nainstaloval, dohrál do konce a musím říci, že teď na ni mám úplně jiný názor.

Když jsem se do hry pustil poprvé, vůbec jsem nechápal o co jde, a tak se nelze divit, že po chvíli se na obrazovce napsalo ono notoricky známé slovo Game Over. Ničím jsem se však nenechal zastrašit a hru spustil znova, podruhé, a to už jsem začínal tušit, odkud že to vítr fouká. Dlouho to netrvalo a já ovládal princip hry.

AtollAtoll

Ale vezměme si to pěkně od začátku. Vy se ve hře vžíváte do role jakéhosi boha, dá-li se to tak nazvat, a musíte držet ochrannou ruku nad Eyoty, což jsou taková stvořeníčka s velkýma očima. Vaším hlavním úkolem je pak po dobu 12 levelů osídlit ostrov, na kterém musíte postavit celkem tři budovy – za dokončení každého levelu dostanete kousek jedné budovy a vy tak musíte zdárně projít všechny, aby jste se stali vítězi.

Samotný průběh každého levelu je následující: vaše ruka šmátralka, v níž se objevují Eyoté různých barev, je umístěna vysoko na obloze nad ostrovem a vy musíte chudáčky Eyoty pouštět na mraky, kde je musíte umísťovat tak, aby u sebe byli alespoň tři (nejlehčí obtížnost) stejné barvy. Jakmile tohoto stavu dosáhnete, padají z mraku na ostrov. Tento cyklus musíte opakovat do té doby, až se na ceduli zapíchnuté v jistě úrodné půdě ostrova objeví číslice nula. Tak, zdolali jste level. Trochu mě však na hře mrzelo, že levely nejsou od sebe nijak odděleny – jen se napsalo, že ho máte za sebou, žádná pauza, nic, jakoby se nechumelilo, vy hrajete dál a dál vstříc cíli. Velice důležitým faktorem ovlivňujícím hru je stav vody okolo ostrova. Zpočátku je vše v pohodě a je jí docela málo, ale na konci kola voda pěkně stoupne. A tak se nedivte, že se stane, že voda váš ostrůvek obklopí a vám zbudou jen oči pro pláč.

AtollAtoll

Hra nabízí tři obtížnosti, z nichž já jsem hru zdolal na tu průměrnou. Můj čas se pohyboval něco pod hodinku. A mám ten dojem, že na vyšší obtížnost hru dohrajete rychleji, protože voda stoupá rychleji a váš čas tím musí být ještě nižší, nevím sice zdali to platí, ale asi to tak bude a basta!

Celkový můj dojem ze hry je skvělý. Je to taková pohodová hra s líbivou grafikou, bezva hudbou. Rozhodně ji nelze než doporučit všem, protože jakmile jednou tuto hru zkusíte, chytne vás a nepustí.

Download (3,2 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A