Atriarch – online sci-fi Ultima?

Pokud máte rádi on-line hry a už vám lezou krkem všichni elfové, orkové a podobná dávnověká havěť a raději byste si zahráli něco z oblasti sci-fi, můžete se začít těšit, protože World Fusion se na nás chystají se svou novou hrou jménem Atriarch.
Atriarch – online sci-fi Ultima?
Celé dění bude zasazeno do mimozemského světa jménem Atriana, který je rozdělen na šest kontinentů a vyznačuje se jednou zvláštností, vše na něm včetně budov nebo zbraní je plně organického původu. Ta fráze „plně organického původu“ znamená, že věci budou do určitého stupně živé, nevím přesně jak moc to autoři přeženou, jestli vám kupříkladu vaše pistole vezme v klidu nohy na ramena nebo si ji budete moct jenom utrhnout na stromě, každopádně z příkladu Albionu víme, že takovéto ztvárnění světa je poměrně dost dobře možné, takže se nemusíme až zas tak moc děsit nějakých šíleností. Další zajímavostí této hry je řešení stavu, kdy je hráč off-line. Vaše postava nezmizí popřípadě neusne v nejbližší variaci na hospodu, ale bude hrát dál řízena počítačem podle vašich předem zadaných úkolů. Může třeba pokračovat ve stavbě nějaké budovy nebo se zdokonalovat v určité dovednosti, a když budete mít strach o její a tím pádem i svůj osud, můžete jí třeba najmout osobní strážce. To nás ostatně přivádí k hrátkám s tvořením různých klanů a společenstev, o kterých tvůrci tvrdí, že budou základem celé hry. Některé úkoly budou přímo vyžadovat nasazení více postav, což už je jen krůček od vytvoření nějakého organizovaného seskupení lidí a potažmo jejich velení. Nemusíte ale na druhou stranu zoufat, když máte náturu samotáře nebo vás nikde nechtějí mezi sebe, ve hře budou totiž existovat také počítačem řízené klany, které by vám měli v potřebných situacích vyjít vstříc.

Podivná stvůra, nemyslíte?A tady je ještě podivnější stvůra... hmmm

Tunel nebo propast? To zjistíme, až bude hra venku.Ty ropné věže zespodu vypadají jak vafle.

Hra je plná podivností a tohle je jen jedna z nich.Něco podobného jsem viděl už i na osmibitech, jen si nemohu vzpomenout na to, co to bylo..

Co se obyvatel týče, celkově se setkáte a také budete moct hrát, za pět ras. Cavolony, samotářské farmáře žijících ve močálech, Eshlary, architekty a stavitele, kteří mají na svědomí většinu budov na celé Zeměploše, Lokaie, nebojácné cestovatele, Tyrusiny, udatné bojovníky prověřené tvrdými podmínkami v jejich věčně zmrzlé domovině, a konečně Unarry, lesní to rasa, která bez vážnějších problému sdílí své příbytky s divou zvěří a ostatními obyvateli lesa. U postavy, krom klasických rozvíjejících se vlastností a dovedností, půjdou nastavit i takové věci jako barva pleti, výška či celkový fyzický zjev.

Dobrou zprávou také určitě je, že svět bude kulatý bez nahrávacích zón, takže když vyrazíte z jednoho bodu třeba na západ, za hodně dlouhou dobu přijdete na stejné místo z východu a navíc bez jakéhokoliv drastického předělu způsobeného nahráváním další části mapy.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |