Atriarch – více, co je to MMPORPG?

Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.
Atriarch – více, co je to MMPORPG?
Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.

Svět Atriarchu tvoří přes 1 milion čtverečních kilometrů souše planety zvané Atriana. Ta je z 60% pokryta vodou a ze 40% pevninou (která je tvořena šesti hlavními kontinenty), má pět oceánů a tři měsíce. Tyto měsíce hrají v životě celé planety velice výraznou roli - jsou to Devar, měsíc ohně, Gentar, měsíc mrazu a nakonec Mantar, měsíc zběsilosti. Díky těmto třem měsícům se v pravidelné periodě přežene přes planetu takzvaná Torporová bouře, která s sebou přináší kruté větry, třeskutou zimu a zároveň vulkanické ohně. Kvůli tomuto podivnému úkazu se všichni obyvatelé planety musejí na jistou dobu pravidelně ukrývat, neboli hybernovat. Jakmile se Torpor přežene, mohou opět spatřit světlo světa a začít znovu normálně žít.

AtriarchAtriarch

Svět Atriarchu je v mnoha ohledech unikátní a zcela odlišný od dnešních masivních hrátek. Tak například nebude ve hře vůbec přítomna lidská rasa, namísto ní bude "pouze" pět naprosto vymyšlených - Cavolon, pán i rostlinného života, kteří obývají bažinaté oblasti planety, dále Eshlar, kteří jsou mistry architektury a prakticky všechny stavby, které je možno na Atrianě nalézt byly postaveny právě jimi. Lokaiové jsou rození průzkumníci a vyskytují se hlavně v pouštních oblastech, ačkoliv je lze najít v podstatě na celé planetě. Rasa Tyrusinů je složena z krutých bojovníků, pro které je čest vším - asi něco jako Klingoni ve Star Treku. Vyskytují se především ve chladnějších oblastech. A nakonec tu máme rasu Unarra, což jsou krotitelé šelem, či lépe řečeno divokých živočichů, kterých se po celé planetě nachází docela slušné množství. Unarrové díky svým empatickým schopnostem dokáží většinu z nich ovládat. Každá z ras má samozřejmě rozdílné schopnosti a vlastnosti, takže bude hra pravděpodobně velice různorodá. Narozdíl například od Everquestu nebude planeta rozdělená do jednotlivých zón, ale svět bude fungovat jako jednolitý celek, bude tedy podobný spíše Asheron's Call.

AtriarchAtriarch

Z předchozího by se mohlo zdát, že Atriarch bude spíše svět založený na fantasy, leč opak je pravdou. Wolrd Fusion totiž doufají, že se jim podaří nabídnout hráčům čistě sci-fi svět, ovšem založený více na organickém životě, nežli na neživé technice.

Velice chytře bude vyřešen problém nováčků a veteránů. Z počátku hry totiž půjde hlavně o klasické adventuření, boj, a sbírání zkušeností. Až překročíte jistou hranici zkušeností, změní se hra jakousi RTS, kdy se budou střetávat a sdružovat skupiny "vyspělejších", podobně zaměřených hráčů. Pak již lze uskutečňovat i takové kousky jako obsazování měst apod., což může vést i k vytvoření poměrně silného a rozsáhlého impéria.

AtriarchAtriarch

Nepříjemné zabíjení hráčů, hlavně nováčků, bude šalamounsky řešeno prestiží. Čím větší budete mít postavení, tím méně prestiže ubyde hráči za vaše zabití. Je to vlastně dosti podobné životu v ČR - čím výše jste se vypracovali, ať už jakoukoli cestou, tím větší je šance, že vás někdo beztrestně sesadí.

O Atriarchu a jeho propracovaném světě by se dalo psát ještě dlouho, ale hra je zatím ještě v raném alpha stadiu, takže vlastně zatím ani není jasné, zda vůbec někdy vyjde. Dle jejích avizovaných vlastností je to však myslím velice pravděpodobné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A