Atriarch – více, co je to MMPORPG?

Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.
Atriarch – více, co je to MMPORPG?
Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.

Svět Atriarchu tvoří přes 1 milion čtverečních kilometrů souše planety zvané Atriana. Ta je z 60% pokryta vodou a ze 40% pevninou (která je tvořena šesti hlavními kontinenty), má pět oceánů a tři měsíce. Tyto měsíce hrají v životě celé planety velice výraznou roli - jsou to Devar, měsíc ohně, Gentar, měsíc mrazu a nakonec Mantar, měsíc zběsilosti. Díky těmto třem měsícům se v pravidelné periodě přežene přes planetu takzvaná Torporová bouře, která s sebou přináší kruté větry, třeskutou zimu a zároveň vulkanické ohně. Kvůli tomuto podivnému úkazu se všichni obyvatelé planety musejí na jistou dobu pravidelně ukrývat, neboli hybernovat. Jakmile se Torpor přežene, mohou opět spatřit světlo světa a začít znovu normálně žít.

AtriarchAtriarch

Svět Atriarchu je v mnoha ohledech unikátní a zcela odlišný od dnešních masivních hrátek. Tak například nebude ve hře vůbec přítomna lidská rasa, namísto ní bude "pouze" pět naprosto vymyšlených - Cavolon, pán i rostlinného života, kteří obývají bažinaté oblasti planety, dále Eshlar, kteří jsou mistry architektury a prakticky všechny stavby, které je možno na Atrianě nalézt byly postaveny právě jimi. Lokaiové jsou rození průzkumníci a vyskytují se hlavně v pouštních oblastech, ačkoliv je lze najít v podstatě na celé planetě. Rasa Tyrusinů je složena z krutých bojovníků, pro které je čest vším - asi něco jako Klingoni ve Star Treku. Vyskytují se především ve chladnějších oblastech. A nakonec tu máme rasu Unarra, což jsou krotitelé šelem, či lépe řečeno divokých živočichů, kterých se po celé planetě nachází docela slušné množství. Unarrové díky svým empatickým schopnostem dokáží většinu z nich ovládat. Každá z ras má samozřejmě rozdílné schopnosti a vlastnosti, takže bude hra pravděpodobně velice různorodá. Narozdíl například od Everquestu nebude planeta rozdělená do jednotlivých zón, ale svět bude fungovat jako jednolitý celek, bude tedy podobný spíše Asheron's Call.

AtriarchAtriarch

Z předchozího by se mohlo zdát, že Atriarch bude spíše svět založený na fantasy, leč opak je pravdou. Wolrd Fusion totiž doufají, že se jim podaří nabídnout hráčům čistě sci-fi svět, ovšem založený více na organickém životě, nežli na neživé technice.

Velice chytře bude vyřešen problém nováčků a veteránů. Z počátku hry totiž půjde hlavně o klasické adventuření, boj, a sbírání zkušeností. Až překročíte jistou hranici zkušeností, změní se hra jakousi RTS, kdy se budou střetávat a sdružovat skupiny "vyspělejších", podobně zaměřených hráčů. Pak již lze uskutečňovat i takové kousky jako obsazování měst apod., což může vést i k vytvoření poměrně silného a rozsáhlého impéria.

AtriarchAtriarch

Nepříjemné zabíjení hráčů, hlavně nováčků, bude šalamounsky řešeno prestiží. Čím větší budete mít postavení, tím méně prestiže ubyde hráči za vaše zabití. Je to vlastně dosti podobné životu v ČR - čím výše jste se vypracovali, ať už jakoukoli cestou, tím větší je šance, že vás někdo beztrestně sesadí.

O Atriarchu a jeho propracovaném světě by se dalo psát ještě dlouho, ale hra je zatím ještě v raném alpha stadiu, takže vlastně zatím ani není jasné, zda vůbec někdy vyjde. Dle jejích avizovaných vlastností je to však myslím velice pravděpodobné.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Bud Spencer & Terence Hill: pořádný retro nářez (recenze)

Bud Spencer & Terence Hill: pořádný re…

Co takhle v roli jedné z nejslavnějších filmových dvojek zmlátit stovky záporáků? Díky novému titulu to není problém a fanoušci nebudou litovat.

1.  8.  2018 |
Komunita rozlouskla poslední tajemství God of War, bylo skryté na začátku

Komunita rozlouskla poslední tajemství…

Trvalo to, Cory Barlog musel hráčům dost konkrétně napovědět, ale nakonec se přece jenom podařilo na to přijít.

2.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |