Atriarch – více, co je to MMPORPG?

Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.
Atriarch – více, co je to MMPORPG?
Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.

Svět Atriarchu tvoří přes 1 milion čtverečních kilometrů souše planety zvané Atriana. Ta je z 60% pokryta vodou a ze 40% pevninou (která je tvořena šesti hlavními kontinenty), má pět oceánů a tři měsíce. Tyto měsíce hrají v životě celé planety velice výraznou roli - jsou to Devar, měsíc ohně, Gentar, měsíc mrazu a nakonec Mantar, měsíc zběsilosti. Díky těmto třem měsícům se v pravidelné periodě přežene přes planetu takzvaná Torporová bouře, která s sebou přináší kruté větry, třeskutou zimu a zároveň vulkanické ohně. Kvůli tomuto podivnému úkazu se všichni obyvatelé planety musejí na jistou dobu pravidelně ukrývat, neboli hybernovat. Jakmile se Torpor přežene, mohou opět spatřit světlo světa a začít znovu normálně žít.

AtriarchAtriarch

Svět Atriarchu je v mnoha ohledech unikátní a zcela odlišný od dnešních masivních hrátek. Tak například nebude ve hře vůbec přítomna lidská rasa, namísto ní bude "pouze" pět naprosto vymyšlených - Cavolon, pán i rostlinného života, kteří obývají bažinaté oblasti planety, dále Eshlar, kteří jsou mistry architektury a prakticky všechny stavby, které je možno na Atrianě nalézt byly postaveny právě jimi. Lokaiové jsou rození průzkumníci a vyskytují se hlavně v pouštních oblastech, ačkoliv je lze najít v podstatě na celé planetě. Rasa Tyrusinů je složena z krutých bojovníků, pro které je čest vším - asi něco jako Klingoni ve Star Treku. Vyskytují se především ve chladnějších oblastech. A nakonec tu máme rasu Unarra, což jsou krotitelé šelem, či lépe řečeno divokých živočichů, kterých se po celé planetě nachází docela slušné množství. Unarrové díky svým empatickým schopnostem dokáží většinu z nich ovládat. Každá z ras má samozřejmě rozdílné schopnosti a vlastnosti, takže bude hra pravděpodobně velice různorodá. Narozdíl například od Everquestu nebude planeta rozdělená do jednotlivých zón, ale svět bude fungovat jako jednolitý celek, bude tedy podobný spíše Asheron's Call.

AtriarchAtriarch

Z předchozího by se mohlo zdát, že Atriarch bude spíše svět založený na fantasy, leč opak je pravdou. Wolrd Fusion totiž doufají, že se jim podaří nabídnout hráčům čistě sci-fi svět, ovšem založený více na organickém životě, nežli na neživé technice.

Velice chytře bude vyřešen problém nováčků a veteránů. Z počátku hry totiž půjde hlavně o klasické adventuření, boj, a sbírání zkušeností. Až překročíte jistou hranici zkušeností, změní se hra jakousi RTS, kdy se budou střetávat a sdružovat skupiny "vyspělejších", podobně zaměřených hráčů. Pak již lze uskutečňovat i takové kousky jako obsazování měst apod., což může vést i k vytvoření poměrně silného a rozsáhlého impéria.

AtriarchAtriarch

Nepříjemné zabíjení hráčů, hlavně nováčků, bude šalamounsky řešeno prestiží. Čím větší budete mít postavení, tím méně prestiže ubyde hráči za vaše zabití. Je to vlastně dosti podobné životu v ČR - čím výše jste se vypracovali, ať už jakoukoli cestou, tím větší je šance, že vás někdo beztrestně sesadí.

O Atriarchu a jeho propracovaném světě by se dalo psát ještě dlouho, ale hra je zatím ještě v raném alpha stadiu, takže vlastně zatím ani není jasné, zda vůbec někdy vyjde. Dle jejích avizovaných vlastností je to však myslím velice pravděpodobné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A