Atriarch – více, co je to MMPORPG?

Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.
Atriarch – více, co je to MMPORPG?
Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.

Svět Atriarchu tvoří přes 1 milion čtverečních kilometrů souše planety zvané Atriana. Ta je z 60% pokryta vodou a ze 40% pevninou (která je tvořena šesti hlavními kontinenty), má pět oceánů a tři měsíce. Tyto měsíce hrají v životě celé planety velice výraznou roli - jsou to Devar, měsíc ohně, Gentar, měsíc mrazu a nakonec Mantar, měsíc zběsilosti. Díky těmto třem měsícům se v pravidelné periodě přežene přes planetu takzvaná Torporová bouře, která s sebou přináší kruté větry, třeskutou zimu a zároveň vulkanické ohně. Kvůli tomuto podivnému úkazu se všichni obyvatelé planety musejí na jistou dobu pravidelně ukrývat, neboli hybernovat. Jakmile se Torpor přežene, mohou opět spatřit světlo světa a začít znovu normálně žít.

AtriarchAtriarch

Svět Atriarchu je v mnoha ohledech unikátní a zcela odlišný od dnešních masivních hrátek. Tak například nebude ve hře vůbec přítomna lidská rasa, namísto ní bude "pouze" pět naprosto vymyšlených - Cavolon, pán i rostlinného života, kteří obývají bažinaté oblasti planety, dále Eshlar, kteří jsou mistry architektury a prakticky všechny stavby, které je možno na Atrianě nalézt byly postaveny právě jimi. Lokaiové jsou rození průzkumníci a vyskytují se hlavně v pouštních oblastech, ačkoliv je lze najít v podstatě na celé planetě. Rasa Tyrusinů je složena z krutých bojovníků, pro které je čest vším - asi něco jako Klingoni ve Star Treku. Vyskytují se především ve chladnějších oblastech. A nakonec tu máme rasu Unarra, což jsou krotitelé šelem, či lépe řečeno divokých živočichů, kterých se po celé planetě nachází docela slušné množství. Unarrové díky svým empatickým schopnostem dokáží většinu z nich ovládat. Každá z ras má samozřejmě rozdílné schopnosti a vlastnosti, takže bude hra pravděpodobně velice různorodá. Narozdíl například od Everquestu nebude planeta rozdělená do jednotlivých zón, ale svět bude fungovat jako jednolitý celek, bude tedy podobný spíše Asheron's Call.

AtriarchAtriarch

Z předchozího by se mohlo zdát, že Atriarch bude spíše svět založený na fantasy, leč opak je pravdou. Wolrd Fusion totiž doufají, že se jim podaří nabídnout hráčům čistě sci-fi svět, ovšem založený více na organickém životě, nežli na neživé technice.

Velice chytře bude vyřešen problém nováčků a veteránů. Z počátku hry totiž půjde hlavně o klasické adventuření, boj, a sbírání zkušeností. Až překročíte jistou hranici zkušeností, změní se hra jakousi RTS, kdy se budou střetávat a sdružovat skupiny "vyspělejších", podobně zaměřených hráčů. Pak již lze uskutečňovat i takové kousky jako obsazování měst apod., což může vést i k vytvoření poměrně silného a rozsáhlého impéria.

AtriarchAtriarch

Nepříjemné zabíjení hráčů, hlavně nováčků, bude šalamounsky řešeno prestiží. Čím větší budete mít postavení, tím méně prestiže ubyde hráči za vaše zabití. Je to vlastně dosti podobné životu v ČR - čím výše jste se vypracovali, ať už jakoukoli cestou, tím větší je šance, že vás někdo beztrestně sesadí.

O Atriarchu a jeho propracovaném světě by se dalo psát ještě dlouho, ale hra je zatím ještě v raném alpha stadiu, takže vlastně zatím ani není jasné, zda vůbec někdy vyjde. Dle jejích avizovaných vlastností je to však myslím velice pravděpodobné.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 11 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A