Atriarch – více, co je to MMPORPG?

Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.
Atriarch – více, co je to MMPORPG?
Říkáte si asi co to znamená. Atriarch... Atriarch, hmmm, a co třeba Volcano? Pořád vás nic nenapadá? No ono není divu. Atriarch je totiž nové MMORPG (Massively Multiplayer On-Line RPG po anglicku, Masivně multiplayerové on-line RPG po česku), z dílen takřka neznámého kalifornského studia World Fusion, které bylo dříve známo pod názvem Volcano.

Svět Atriarchu tvoří přes 1 milion čtverečních kilometrů souše planety zvané Atriana. Ta je z 60% pokryta vodou a ze 40% pevninou (která je tvořena šesti hlavními kontinenty), má pět oceánů a tři měsíce. Tyto měsíce hrají v životě celé planety velice výraznou roli - jsou to Devar, měsíc ohně, Gentar, měsíc mrazu a nakonec Mantar, měsíc zběsilosti. Díky těmto třem měsícům se v pravidelné periodě přežene přes planetu takzvaná Torporová bouře, která s sebou přináší kruté větry, třeskutou zimu a zároveň vulkanické ohně. Kvůli tomuto podivnému úkazu se všichni obyvatelé planety musejí na jistou dobu pravidelně ukrývat, neboli hybernovat. Jakmile se Torpor přežene, mohou opět spatřit světlo světa a začít znovu normálně žít.

AtriarchAtriarch

Svět Atriarchu je v mnoha ohledech unikátní a zcela odlišný od dnešních masivních hrátek. Tak například nebude ve hře vůbec přítomna lidská rasa, namísto ní bude "pouze" pět naprosto vymyšlených - Cavolon, pán i rostlinného života, kteří obývají bažinaté oblasti planety, dále Eshlar, kteří jsou mistry architektury a prakticky všechny stavby, které je možno na Atrianě nalézt byly postaveny právě jimi. Lokaiové jsou rození průzkumníci a vyskytují se hlavně v pouštních oblastech, ačkoliv je lze najít v podstatě na celé planetě. Rasa Tyrusinů je složena z krutých bojovníků, pro které je čest vším - asi něco jako Klingoni ve Star Treku. Vyskytují se především ve chladnějších oblastech. A nakonec tu máme rasu Unarra, což jsou krotitelé šelem, či lépe řečeno divokých živočichů, kterých se po celé planetě nachází docela slušné množství. Unarrové díky svým empatickým schopnostem dokáží většinu z nich ovládat. Každá z ras má samozřejmě rozdílné schopnosti a vlastnosti, takže bude hra pravděpodobně velice různorodá. Narozdíl například od Everquestu nebude planeta rozdělená do jednotlivých zón, ale svět bude fungovat jako jednolitý celek, bude tedy podobný spíše Asheron's Call.

AtriarchAtriarch

Z předchozího by se mohlo zdát, že Atriarch bude spíše svět založený na fantasy, leč opak je pravdou. Wolrd Fusion totiž doufají, že se jim podaří nabídnout hráčům čistě sci-fi svět, ovšem založený více na organickém životě, nežli na neživé technice.

Velice chytře bude vyřešen problém nováčků a veteránů. Z počátku hry totiž půjde hlavně o klasické adventuření, boj, a sbírání zkušeností. Až překročíte jistou hranici zkušeností, změní se hra jakousi RTS, kdy se budou střetávat a sdružovat skupiny "vyspělejších", podobně zaměřených hráčů. Pak již lze uskutečňovat i takové kousky jako obsazování měst apod., což může vést i k vytvoření poměrně silného a rozsáhlého impéria.

AtriarchAtriarch

Nepříjemné zabíjení hráčů, hlavně nováčků, bude šalamounsky řešeno prestiží. Čím větší budete mít postavení, tím méně prestiže ubyde hráči za vaše zabití. Je to vlastně dosti podobné životu v ČR - čím výše jste se vypracovali, ať už jakoukoli cestou, tím větší je šance, že vás někdo beztrestně sesadí.

O Atriarchu a jeho propracovaném světě by se dalo psát ještě dlouho, ale hra je zatím ještě v raném alpha stadiu, takže vlastně zatím ani není jasné, zda vůbec někdy vyjde. Dle jejích avizovaných vlastností je to však myslím velice pravděpodobné.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 4 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A