Autodrom – doleva, doprava, rovně…

Určitě se mnou budete souhlasit, když uvedu, že valná většina našich čtenářů má ráda závodní hry. Dnes vás sice nečeká žádná skvělá pecka ve stylu Need for Speed, ale dílko z české kuchyně, které sice nesahá jmenované hře ani po kotníky, i přesto je dostatečně zábavné. Takže jste můžeme jet? Máte zapnuty bezpečnostní pásy? Vše je připraveno, jedeme!
Autodrom – doleva, doprava, rovně…
Autodrom je dílkem českého autora, od kterého jsme tu měli minulý týden hru Vlak. Jak název sám již napovídá, v této hře budeme prohánět v autíčku na autodromu. A to jak budete úspěšní bude záviset především na tom, jak bravurně zvládáte otáčení volantem (tady spíše šipkami :-) a jak uhlídáte auto, aby nesjelo ze silnice.

Co je české, je hezké. Tak toto heslo mějte při hraní hry stále na paměti, protože se vám na první pohled nemusí hra líbit – je svým provedením tak velmi jednoduchá, ať už po grafické stránce či hudební. Nicméně o to více je zábavná a hratelná.

AutodromAutodrom

Jakmile hru spustíte, na startu se objeví vaše auto. Zatím samo. Samo z toho jediného důvodu, že na počátku hry jedete sami, ale pokaždé, když přejedete startovní čáru, objeví se auto další a další a další. Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Každé auto je přitom jiné – jedno je červené, jiné modré, další žluté a dokonce se tu potkáte i s ambulancí nebo policisty.

Váš úkol je prostý – trať musíte projet za co nejkratší dobu, na což vám poslouží hodiny umístěné v pravé části obrazovky. Nejde tu ani o nějaké soupeření s protihráči, ale spíše o překonávání sebe samého. A to i z toho důvodu, že vaši oponenti mnoho inteligence nepobrali, a tak není nic divného, když na vás na trati čekají a jezdí ve vašem závěsu. To souvisí i s tím, že se tu neodehrávají nějaké tragické bouračky nebo havárky – všechna auta jsou jakoby duchové a lze jimi bez problémů projíždět.

Na ježdění máte jednu trať, což není mnoho. Kolem ní stojí různí lidé, kteří neprojevují žádné známky života, tj. vůbec se nehýbou, a dokonce jimi lze, jako u aut, projet a nic se jim nestane.

AutodromAutodrom

Grafika je, jak jsem řekl výše, jednoduchá, ale účely hry plné splňuje. Taktéž je to i se zvuky, těch tu moc není, tedy je tu spíše jenom jeden – zvuk vašeho burácejícího se motoru, který se mění v závislosti na tom, jakou jedete rychlostí.

Konec je tu: Autodrom je poměrně dobrá hra, i přes pár nešvarů, jež mu ubírají na kráse. Rozhodně ho vám však mohu jen doporučit. Download (1,05 MB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A