Autodrom – doleva, doprava, rovně…

Určitě se mnou budete souhlasit, když uvedu, že valná většina našich čtenářů má ráda závodní hry. Dnes vás sice nečeká žádná skvělá pecka ve stylu Need for Speed, ale dílko z české kuchyně, které sice nesahá jmenované hře ani po kotníky, i přesto je dostatečně zábavné. Takže jste můžeme jet? Máte zapnuty bezpečnostní pásy? Vše je připraveno, jedeme!
Autodrom – doleva, doprava, rovně…
Autodrom je dílkem českého autora, od kterého jsme tu měli minulý týden hru Vlak. Jak název sám již napovídá, v této hře budeme prohánět v autíčku na autodromu. A to jak budete úspěšní bude záviset především na tom, jak bravurně zvládáte otáčení volantem (tady spíše šipkami :-) a jak uhlídáte auto, aby nesjelo ze silnice.

Co je české, je hezké. Tak toto heslo mějte při hraní hry stále na paměti, protože se vám na první pohled nemusí hra líbit – je svým provedením tak velmi jednoduchá, ať už po grafické stránce či hudební. Nicméně o to více je zábavná a hratelná.

AutodromAutodrom

Jakmile hru spustíte, na startu se objeví vaše auto. Zatím samo. Samo z toho jediného důvodu, že na počátku hry jedete sami, ale pokaždé, když přejedete startovní čáru, objeví se auto další a další a další. Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Každé auto je přitom jiné – jedno je červené, jiné modré, další žluté a dokonce se tu potkáte i s ambulancí nebo policisty.

Váš úkol je prostý – trať musíte projet za co nejkratší dobu, na což vám poslouží hodiny umístěné v pravé části obrazovky. Nejde tu ani o nějaké soupeření s protihráči, ale spíše o překonávání sebe samého. A to i z toho důvodu, že vaši oponenti mnoho inteligence nepobrali, a tak není nic divného, když na vás na trati čekají a jezdí ve vašem závěsu. To souvisí i s tím, že se tu neodehrávají nějaké tragické bouračky nebo havárky – všechna auta jsou jakoby duchové a lze jimi bez problémů projíždět.

Na ježdění máte jednu trať, což není mnoho. Kolem ní stojí různí lidé, kteří neprojevují žádné známky života, tj. vůbec se nehýbou, a dokonce jimi lze, jako u aut, projet a nic se jim nestane.

AutodromAutodrom

Grafika je, jak jsem řekl výše, jednoduchá, ale účely hry plné splňuje. Taktéž je to i se zvuky, těch tu moc není, tedy je tu spíše jenom jeden – zvuk vašeho burácejícího se motoru, který se mění v závislosti na tom, jakou jedete rychlostí.

Konec je tu: Autodrom je poměrně dobrá hra, i přes pár nešvarů, jež mu ubírají na kráse. Rozhodně ho vám však mohu jen doporučit. Download (1,05 MB) zde, VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A