Autodrom – doleva, doprava, rovně…

Určitě se mnou budete souhlasit, když uvedu, že valná většina našich čtenářů má ráda závodní hry. Dnes vás sice nečeká žádná skvělá pecka ve stylu Need for Speed, ale dílko z české kuchyně, které sice nesahá jmenované hře ani po kotníky, i přesto je dostatečně zábavné. Takže jste můžeme jet? Máte zapnuty bezpečnostní pásy? Vše je připraveno, jedeme!
Autodrom – doleva, doprava, rovně…
Autodrom je dílkem českého autora, od kterého jsme tu měli minulý týden hru Vlak. Jak název sám již napovídá, v této hře budeme prohánět v autíčku na autodromu. A to jak budete úspěšní bude záviset především na tom, jak bravurně zvládáte otáčení volantem (tady spíše šipkami :-) a jak uhlídáte auto, aby nesjelo ze silnice.

Co je české, je hezké. Tak toto heslo mějte při hraní hry stále na paměti, protože se vám na první pohled nemusí hra líbit – je svým provedením tak velmi jednoduchá, ať už po grafické stránce či hudební. Nicméně o to více je zábavná a hratelná.

AutodromAutodrom

Jakmile hru spustíte, na startu se objeví vaše auto. Zatím samo. Samo z toho jediného důvodu, že na počátku hry jedete sami, ale pokaždé, když přejedete startovní čáru, objeví se auto další a další a další. Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Každé auto je přitom jiné – jedno je červené, jiné modré, další žluté a dokonce se tu potkáte i s ambulancí nebo policisty.

Váš úkol je prostý – trať musíte projet za co nejkratší dobu, na což vám poslouží hodiny umístěné v pravé části obrazovky. Nejde tu ani o nějaké soupeření s protihráči, ale spíše o překonávání sebe samého. A to i z toho důvodu, že vaši oponenti mnoho inteligence nepobrali, a tak není nic divného, když na vás na trati čekají a jezdí ve vašem závěsu. To souvisí i s tím, že se tu neodehrávají nějaké tragické bouračky nebo havárky – všechna auta jsou jakoby duchové a lze jimi bez problémů projíždět.

Na ježdění máte jednu trať, což není mnoho. Kolem ní stojí různí lidé, kteří neprojevují žádné známky života, tj. vůbec se nehýbou, a dokonce jimi lze, jako u aut, projet a nic se jim nestane.

AutodromAutodrom

Grafika je, jak jsem řekl výše, jednoduchá, ale účely hry plné splňuje. Taktéž je to i se zvuky, těch tu moc není, tedy je tu spíše jenom jeden – zvuk vašeho burácejícího se motoru, který se mění v závislosti na tom, jakou jedete rychlostí.

Konec je tu: Autodrom je poměrně dobrá hra, i přes pár nešvarů, jež mu ubírají na kráse. Rozhodně ho vám však mohu jen doporučit. Download (1,05 MB) zde, VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A