Autodrom – doleva, doprava, rovně…

Určitě se mnou budete souhlasit, když uvedu, že valná většina našich čtenářů má ráda závodní hry. Dnes vás sice nečeká žádná skvělá pecka ve stylu Need for Speed, ale dílko z české kuchyně, které sice nesahá jmenované hře ani po kotníky, i přesto je dostatečně zábavné. Takže jste můžeme jet? Máte zapnuty bezpečnostní pásy? Vše je připraveno, jedeme!
Autodrom – doleva, doprava, rovně…
Autodrom je dílkem českého autora, od kterého jsme tu měli minulý týden hru Vlak. Jak název sám již napovídá, v této hře budeme prohánět v autíčku na autodromu. A to jak budete úspěšní bude záviset především na tom, jak bravurně zvládáte otáčení volantem (tady spíše šipkami :-) a jak uhlídáte auto, aby nesjelo ze silnice.

Co je české, je hezké. Tak toto heslo mějte při hraní hry stále na paměti, protože se vám na první pohled nemusí hra líbit – je svým provedením tak velmi jednoduchá, ať už po grafické stránce či hudební. Nicméně o to více je zábavná a hratelná.

AutodromAutodrom

Jakmile hru spustíte, na startu se objeví vaše auto. Zatím samo. Samo z toho jediného důvodu, že na počátku hry jedete sami, ale pokaždé, když přejedete startovní čáru, objeví se auto další a další a další. Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho. Každé auto je přitom jiné – jedno je červené, jiné modré, další žluté a dokonce se tu potkáte i s ambulancí nebo policisty.

Váš úkol je prostý – trať musíte projet za co nejkratší dobu, na což vám poslouží hodiny umístěné v pravé části obrazovky. Nejde tu ani o nějaké soupeření s protihráči, ale spíše o překonávání sebe samého. A to i z toho důvodu, že vaši oponenti mnoho inteligence nepobrali, a tak není nic divného, když na vás na trati čekají a jezdí ve vašem závěsu. To souvisí i s tím, že se tu neodehrávají nějaké tragické bouračky nebo havárky – všechna auta jsou jakoby duchové a lze jimi bez problémů projíždět.

Na ježdění máte jednu trať, což není mnoho. Kolem ní stojí různí lidé, kteří neprojevují žádné známky života, tj. vůbec se nehýbou, a dokonce jimi lze, jako u aut, projet a nic se jim nestane.

AutodromAutodrom

Grafika je, jak jsem řekl výše, jednoduchá, ale účely hry plné splňuje. Taktéž je to i se zvuky, těch tu moc není, tedy je tu spíše jenom jeden – zvuk vašeho burácejícího se motoru, který se mění v závislosti na tom, jakou jedete rychlostí.

Konec je tu: Autodrom je poměrně dobrá hra, i přes pár nešvarů, jež mu ubírají na kráse. Rozhodně ho vám však mohu jen doporučit. Download (1,05 MB) zde, VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |